Zeeuwsche Sport i No 36 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 De Middelburgsche Turnvereeniging Wilhelmina welke in den loop van dit jaar haar 10 jarig jubileum hoopt te herdenken, organiseerde Zaterdag j.l. een driesteden- wedstrijd tusschen Vlissingen, Middelburg en Goes L)e Middelburgsche ploeg met deelnemende leden van ..Wil helmina", ..Achilles" en .Medioburgum behaalde de overwinning. Op onze kiek dit team. met zijn leider, den heer H. Koers. en het verloop van den puntenoogst goed te volgen. Middelburg heett den Drie-Stedenwedstrijd ge wonnen met een 50-tal punten voorsprong op Goes, terwijl Goes de tweede plaats bezette met slechts 2 punten meer dan Vlissingen. Middelburg haalde 807 3/4 punt, Goes 766 3/4 en Vlissingen 764 */2. Zoowel de dames als de heeren van de Middelburg sche ploeg waren hun tegenstanders de baas. De verhouding der dames is als volgtM. 463, V. 456 V, en G. 427 3/4, terwijl de heeren behaalden M. 344 3/4, G. 339 en V. 308. Hoewel Middelburg in totaal de eerste werd, zijn de individueele kam pioenschappen over Vlissingen en Goes verdeeld. Zoo behaalde Mej. Peeman van de V.T.V. te Vlis singen het dameskampioenschap, terwijl de heer J. de Keijzer uit Volharding te Goes het heeren kampioenschap behaalde met resp. 92 3/4 en 92 Hoe Vlissingen op eigen terrein van Breda verloor. Nog een kiekje uit deze ontmoeting, welke de Breda- naars na spannenden strijd met 10 wonnen. Vlissingen op eigen grond met 23 door Breda geklopt. Kiekje uit deze ontmoeting. Corner op 't doel van Breda. punten. De dames hebben in alle ploegen de punten moeten verzamelen en de heeren hebben daarvan dankbaar geprofiteerd. De Vlissingsche heeren hebben door een te groot puntenverlies den voor sprong, welken de dames op Goes hadden, teniet gedaan. Daartegenover deden de Goesche heeren het beter door den achterstand der dames op te halen. Vooral bij het dameswerk zijn ons de vrije oefeningen opgevallen. Dit was wel een van de beste, zoo niet het beste nummer. Mooi kwam hier ook naar voren het verschil in werkwijze bij de diverse vereenigingen. Het sterkst kwam dit tot uiting bij de vrije oefeningen der Middelburgsche dames, waar wij achtereenvolgens een dame van Wilhelmina, Achilles en Medioburgum aan het werk zagen. Op het werk van de laatstgenoemde stond speciaal sterk het stempel van den leider dier vereeniging. Het zou te ver voeren om alles wat de uitslag aan belangwekkends geeft te verwerken of zelfs maar te memoreeren. Daarom kunnen wij ten slotte volstaan met op te merken, dat deze wedstrijden, dank zij de schitterende organisatie onder leiding van den heer Koers, schitterend geslaagd zijn Wilhelmina heeft weer eens een pluim verdiend, want het is moeilijker een eenmaal gevestigden naam van een goed organisator te zijn op dit gebied te handhaven, dan dien voor eenmaal te verwerven. Een goede propaganda is het geweest, doch of er iets bereikt is in de richting van het K.N.G.V.- ideaal de turnzaak te maken tot volkszaak, is een vraag, waarop slechts de toekomst het antwoorc kan geven. „Wilhelmina", de bekende Middelburgsche turn- ve'reeniging, gaf ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan een Drie-Steden-turnwedstrijd, met als deelnemende groepen Middelburg, Vlissingen (w.o. Souburg) en Goes. Er was voor de wedstrijden, waarvan de helft verwerkt werd in de zaal Heeren gracht en de rest in den Schouwburg, een goede belangstelling. Waar het gymnastiek betrof was de belangstelling natuurlijk niet overweldigend, doch met voorbeelden van andere gelegenheden voor oogen mogen wij gerust zeggen, dat er dezen keer eens niet te klagen viel. Toch moest het bezoek grooter geweest zijn. Er zijn nog steeds menschen, die de gymnastiek niet als sport wenschen te beschouwen. Zij kunnen of willen niet gelooven aan wedstrijden op dit gebied. Het moet een voor oordeel zijn en trouwens, al wilt gij het geen sport noemen, al wilt gij het geen wedstrijden noemen, toch wordt er ook voor degenen, die zich dan wel interesseeren voor hetgeen zij sport en wedstrijden willen noemen, op het gebied van lichaamsoefening heel wat bezienswaardigs gedemonstreerd. Een heel andere sfeer kan men ontdekken bij dit soort wedstrijden, welke men spoedig geneigd is meer vergelijkingen te noemen, dan wedstrijden. Er is natuurlijk strijd van alle groepen om te winnen en toch voelt men het meer aan als een strijd voor de turnzaak. Wij althans hebben in deze wedstrijden den indruk gekregen, dat men zeer terecht het algemeen turnbelang meer op den voorgrond stelde dan zijn eigen groepsbelangetjes. De Zeeuw sche turnsters en turners hebben de gelegenheid te baat genomen om eens te demonstreeren de verhooging van het turnpeil, zooals zich dat de laatste 6 8 jaar voltrokken heeft. Er waren onder de toeschouwers vele deskundigen, hetgeen bleek uit het applaus, dat meer of minder krachtig was „De Zeeuwen" met 0— 1 door Breskens geklopt. Kiekje uit deze match. De Zeeuwen oefenen druk uit op het doel van Breskens. dat echter voor een doorboring bespaard bleef. Miez en Melchior Wezel het keurturnen in 't K.N. G.V. hebben opgevoerd voor 'n bepaalde groep. Deze hebben de lessen weer uitgedragen in de ver eenigingen. Zoo heeft Zeeland zijn aandeel gekregen door het werk van den Bergenaar Eli Melkman, lid van het K-N.G.V.-keurcorps. Deze heeft in Goes cursussen gegeven, welke georganiseerd zijn door en onder auspiciën van den Zeeuwsch-Bra- bantschen Turnkring. Volgens onzen zegsman was de vooruitgang het meest sprekend bij het zeer moeilijke paardvoltigeeren te constateeren. Slechts de menschen met zeer specialen aanleg en dat zijn er maar zeer weinig kunnen dit hoog- opgevoerde oefenpeil bereiken. Een zeer goede organisatie der wedstrijden maakte het mogelijk, ook voor den minder deskundige, om de wedstrijden al naar gelang van het meer of minder ge slaagd zijn van een der oefeningen. Wij merk ten inderdaad vele voormannen uit de turn- wereld op en zoo o.a. den nieuwen secretaris van den Brabantschen turnkring, den heer R. van Roo, die als zijn meening te kennen gaf dat er wel vooruitgang te constateeren viel, doch dat er lang niet gedemonstreerd was 't uiterste kunnen van degenen, die door de Drie Steden als de beste vertegenwoor digers afgevaardigd waren. Zenuwen en vooral 's avonds de omgeving, waarin ge werkt moest worden, waren daarvan oorzaak. Het is intusschen 'n verblijdend teeken, wan neer men onder de jonge deelnemers voor uitgang kan bespeuren. De heer van Roo vertelde ons, dat de Zwitsersche keurturners

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27