Het fraaie landhuis van Vlissingens burge meester is een staal van knappe architectuur. ruimte, die toch niet benut kan worden, en lastig onderhoud vraagt. Nemen wij als voorbeeld een klein type zomer huis, ook geschikt voor permanente bewoning, dan staat op onze verlanglijst allereerst een zeer ruime woonkamer, gedeeltelijk uitspringend, met breede hoekramen, en zoo mogelijk voor een deel glas in lood. Aan de ramen zitbanken, met andere vaste betimmering, eenvoudig en practisch, zooals theekast, dressoir, enz. Liefst geen behang, maar ruwe muren, ofwel een bekleeding met Enso, Insulite, Celotex, of een dergelijke stof, warm, zindelijk en isoleerend. Slaapkamers klein met opklapbare bedden en vaste waschtafels. Keuken ruim. Eetkamer klein De fraaie Goesche wallen vertoonen ook aardige staaltjes van architectuur. Onder de talrijke wanproducten begint men alzoo den laatsten tijd ook fraaiere typen op te merken. Helaas nog niet overal. En als het van ons afhing, zouden de schoonheidscommissies een veel uit gebreider taak krijgen, en zou derzelver advies veel meer bindend moeten worden gemaakt. Dan eerst is het mogelijk een zekere lijn te krijgen, en loopt men niet meer het gevaar, dat een complex mooie landhuizen plotseling wordt bedorven door het neerzetten van een verknoeide woning 1 BOUWER maar practisch. Geen gang, die weinig nut heeft, maar zoo moge lijk een hall, die men gebruiken kan. En zoo kan men doorgaan. Gelukkig begint men in Zee land ook al meer in dit genre te bouwen. Men zie maar eens te Renesse en Westenschouwen, op Walcheren, in de omgeving van Goes. En voor grootere typen een landhuis bij Goes, aan den weg naar 's Heer Hendriks kinderen, en het zeer fraaie land huis van Vlissingens burge meester. En Vlissingen bezit een villapark, waarom menige stad in het Noorden des lands het benijden mag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9