Zeeuwsche Omroep fflSlè/U -y/di Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kruiningen, dat men daar opgeschrikt is door een bezoek van de rijdende artillerie. De keukenwagen en de andere vuurmonden stonden op de markt opgesteld en 150 man met 66 paarden moesten voor 'n nacht ingekwartierd worden. Zoo gauw men meer paarden heeft, zal ook in groot ere plaat sen geoefend worden. Men meldt ons uit Ierseke, dat door de malaise de vooruit zichten voor de oesters zeer donker zijn. Ook is de toekomst voor andere „schaaldieren" niet rooskleurig. Alle collectanten bijv. zijn zeer klaagzaam Naar ons meegedeeld wordt, overweegt een concern de moge lijkheid om een film te maken van het bedrijf der phosfaat- fabriek te Sas van Gent. Dit zal dan natuurlijk een „super"- phosfaatfilm worden Een vrachtrijder te Kerkwerve is tot de ontdekking gekomen, dat een buurman er warmpjes bijzat van zijn kolen. De politie greep in. Dat gestook ook altijd tusschen buren Voor de vacante betrekking van gemeente-ontvanger te Aagte- kerke, waaraan, volgens annonce, een jaarwedde is verbonden van f 300 met 12% korting, hebben zich 16 sollicitanten aan gemeld. Cadeau-stelsel en kortingen vallen tegenwoordig bijzonder in den smaak van het publiek Men schrijft ons uit Kapelle, dat daar de raadszitting ruw onderbroken is door een knaap, die de zaal kwam binnenstappen met een oude parapluie, die de burgemeester ergens had laten staan. De burgemeester was zeer onthutst. Z.Edelachtbare peinst nu op andere middelen om het ding kwijt te raken. Mogelijk is 't iets voor het museum van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen Te Biggekerke heeft de geitenvereeniging, in groote jaarver gadering bijeen, met enorme meerderheid van stemmen beslo ten om voor het slachten van jonge geitjes 7% ct. per stuk te betalen. Voorts werd er bepaald, dat er f 1.50 in het pensioen fonds van 'n anderen ambtenaar zal worden gestort. Men ziet de salarissen zijn niet hoog, doch de toekomst der betrokkenen is ruimschoots verzekerd De politie te Vlissingen heeft een man opgeborgen, die eenige rollen koperdraad van de P.Z.E.M. had gestolen, om, zooals hij beweerde, zijn pijp door te steken. Met dit al is de pijp, die het manneke nu rookt, erg vuil Te Kruiningen is de tooneelclub van de zangvereeniging Crescendo opgetreden met „Beurskoorts" en plankenkoorts tegelijk. De temperatuur in de zaal liep zeer omhoog. Na zonderlinge lotgevallen is te 's Heerenhoek de ,,V.V. 's Heerenhoek" opgeheven. De heeren-leden hebben de kas middelen en doelpalen onder elkaar verdeeld, terwijl hun dames de eere-bekers ontvingen. Enkelen harer hebben de sport- trofeeën reeds voor huishoudelijk gebruik ingericht door er „melk is goed voor elk" op te schilderen 1 Tot de volgende week, dames en heeren Kook- en strijkzaal. die modern en doelmatig is ingericht. Groep sneeuwpoppen. De maskerade-tijd inspireerde den heer L. Heymans te Middelburg tot het vervaardigen van een aardige schilderij: De Maskerade. Al blijken er, volgens plaatselijke berichten, moeilijkheden te ontstaan bij de mosselteelt, toch heerscht er nog een levendige handel in dit specifiek Zeeuwsche bedrijf. Het lossen van mossels te Tholen. VRIJDAG 9 FEBRUARI 1954 Het echtpaar P. Amelunxen Van den Berge te Dreischor mocht op 31 Januari j.l. zijn diamanten huwelijksfeest vieren. Interieur van 't fraai gerestaureerde Ned. Herv. kerkje te Cadzand No. 37 Op Maandag 5 Febr. had de officieele opening plaats van de nieuwe Landbouwhuishoudschool te Zierikzee. We geven hier nog een foto van het exterieur. Maskerade. De tijd van de gemaskerde bals is weer aangebroken. In Brittania te Vlissingen had Zaterdag een bal-masqué plaats, waarvoor steeds zeer veel belangstelling bestaat. Van enkele deelnemers konden we een foto maken. Een Engelsche lord op het bal. Een kijkje in 't interieur van de nieuwe Landbouw huishoudschool te Zierikzee. Het trappenhuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25