Zeeuwsche Sport No. 37 VRIJDAG 9 FEBRUARI 1934 Onze Zeeuwsche 3e-klassecs. „Cc an je"vroeger Sassche Boys", heeft met de naamsverwisseling ook een metamor phose ondergaan wat het spel betreft en behoort thans tot de sterkste clubs in afd. 3 A. om vreezen wij, dat R.B.C. de meerdere zal blijven op eigen veld. Misschien echter komt Terneuzen weer eens in zijn ouden vorm te voorschijn en dat kan helpen. Terneuzen 2 krijgt bezoek van Hulst. De beste kans geven wij Hulst, al is Terneuzen 2 ook niet voor de poes op eigen veld. Vlissingen 2 ontvangt De Zeeuwen. Dit wordt een wedstrijd, waarvan niet veel te zeggen valt, weer zoo'n plaatselijke ontmoeting, waarin de zenuwen en het publiek meestal een groote rol spelen. De scheidsrechter Er is schijnbaar een eind gekomen aan de tijde lijke opflikkering in het spel van Middelburg. De verkregen voorsprong op de beide andere de- gradatiecandidaten, t.w. NOAD en NAC, is reeds verloren. Momenteel staat Middelburg, door de groote 51-nederlaag tegen P.S.V. gelijk met NAC. NOAD is zelfs op het oogenblik met 3 wed strijden achterstand op n|\C en Middelburg en 3 punten minder er nog zoo slecht niet aan toe. Als wij het programma van NOAD bekijken ge- looven wij, dat zij nog wel eenige winstpunten binnenhalen. NOAD moet nog op bezoek bij MVV en Bleijerheide, terwijl zij nog vier thuis wedstrijden te goed hebben en wel tegen Middelburg, NAC, PSV en Bleijerheide. De beide reizen naar Limburg zullen niet veel voordeel opleveren, doch uit de thuiswedstrijden haalt NOAD wel de noodige punten. Het zou ons zelfs niet verwonderen als NOAD al de thuiswedstrijden won. NAC krijgt Bleijerheide nog' thuis en moet uit tegen NOAD en Middelburg. De beide uit-wed- strijden achten wij voor NAC nederlagen, doch door Bleijerheide zullen de N.A.C.'ers zich thuis niet laten verslaan. Middelburg gaat 18 Februari den laatsten uit wedstrijd spelen tegen NOAD en zal zich tevreden moeten stellen met een nederlaag. Als er gewonnen kan worden of gelijk gespeeld is Middelburg ver uit den nood, want wij achten hen in staat om de laatste thuiswedstrijden tegen NAC en 't Limburg se ie Bleijerheide te winnen. Er moet dan echter wel beter gespeeld worden dan j.l. Zondag. De stand der drie laagst geklasseerden is thans als volgt: De ifdamsche „derby" Sparta-Feyenoord (1-5). Het eerste doelpunt der Feijenoorders. Middelburg door P.S.V. met 15 geklopt. Kiekje uit deze match, welke op een slecht veld en met donker weer gespeeld werd. Een aanval der Eindhovenaren op het doel van Middelburg. Een slechte dag voor Middelburg. PSV. klopte Zondag de Zeeuwen met 5I. Nog een kiekje uit deze match, eveneens genomen voor het Middelburgsche doel. alleen kan er een normalen wedstrijd van maken. Zeelandia ontmoet Goes in de Nadorst te Mid delburg en van dezen wedstrijd hangt 't kampioen schap van de derde klasse B. af. Beide partijen hebben de kans en zullen zich voor het uiterste geven. Hierboven zeiden wij reeds, dat wij, als Goes hetzelfde spel geeft als tegen Middelburg 2, de beste kansen aan Zeelandia geven. Middelburg 2 speelt achter de Meelfabriek tegen DOSKO 2 en moet dezen wedstrijd kunnen winnen, gezien de prestaties van de laatste weken. Nog 'n enkel woord over de belangrijkste Z.V.B.- ontmoeting van a.s. Zondag, n.l. de wedstrijd Goe- sche BoysZeeuwsche Boys. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk beslissen over het kampioenschap van de le klasse A. van den Z.V.B. en tevens over de vraag, welke club Goes daarvan als concurrent in de 3e klasse van den K.N.V.B. krijgt. Goesche Boys heeft 2 punten voorsprong en moet beslist winnèn of gelijk spelen om het kampioenschap te veroveren, terwijl voor Zeeuwsche Boys slechts een overwinning het beoogde doel kan brengen. Wint Zeeuwsche Boys, dan komt er een beslissings wedstrijd. Het bestuur van den Z.V.B. heeft voor extra leiding gezorgd bij dezen wedstrijd, door er twee grensrechters naast den arbiter voor aan te wijzen. Het is dan ook een uiterst belangrijke wedstrijd en een goed gemeende raad aan de spelers van beide partijen is, dat zij „voetbal" moeten spelen. Laten zij bedenken, dat degeen die wint straks toelating tot den K.N.V.B. moet vee- zoeken en dat op dit verzoek verschillende instan ties moeten adviseeren. Zullen de adviseurs daarbij de houding van de winnaars niet voor oogen hou den Waarschijnlijk wel, en daarom is het voor bei de partijen van zoo buitengewoon veel belang als hun naam ongeschonden uit dezen wedstrijd komt. Daarom: tracht te winnen, maar doe dat met eerlijk spel. N.A.C. 15 3 3 9 9 Middelburg 15 4 1 10 9 N.O.A.D. 12 2 2 8 6 In de derde klas hebben Goes en Middelburg 2 elkaar voor de tweede maal ontmoet en weer is het voor Goes maar op het nippertje geweest. Vorige maal moesten zij zich met een gelijk spel tevreden stellen en nu wisten zij amper aan met 43 te winnen. Zoo zal het niet gaan tegen Zee landia en Goes moet uit een heel ander vaatje tappen, wil het van deze club winnen. Breskens zet de overwinningenreeks voort en nu moest Terneuzen 2, dat sterk opkwam, er met 42 aan gelooven. IJzendijke en Zeelandia 2 konden het tegen Vlissingen 2 en Hulst niet bol werken. A.s. Zondag gaat Vlissingen op be zoek bij DOSKO. Dit wordt geen ge makkelijk partijtje voor de Vlissingers en zij zullen zeer voorzichtig moeten zijn, anders blijven de puntjes op den Raayberg. Er kan evenwel gewonnen worden, al zal DOSKO zijn kleine kans wel sterk ver dedigen. Terneuzen is er dit jaar niet al te best in en daar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27