ZEEUWSCH^^H VERKEERSGEVAAR VRIJDAG 9 FEBRUARI 1934 No 37 Gevaarlijke verkeerspunten zijn er in Zeeland on telbare. Een der gevaarlijkste lijkt ons wel de hoek StationsstraatRijksstraatweg te Goes, waar nog een viertal andere straten op uitmondenzoodat een politiepost daar niet overbodig is Het verkeer heeft zich de laatste jaren zoo snel ontwikkeld, dat de kleinere plaatsen het tempo niet konden bijhouden. Kon men in groote plaatsen, waar men over voldoende mid delen beschikte, de toegangswegen tot de meest centrale punten verwijden, in kleinere viel daar aan bijna niet te denken, en verbeteringen op dit punt kwamen eerst langzamerhand tot stand. Bijna ai onze Zeeuwsche steden zijn opgescheept De gevaarlijke hoek Burcht- Lange Delft te Middelburg. Niet overbodig ook is de politie post te Middelburg o.a. op den hoek Vlasmarkt-Groote Markt, waar dikwijls de tram uit de trechtervormige Vlasmarkt komt op een momentwaarop men dat zonder den waar schuwenden arm van de politie niet zou verwachten. met een wirwar van nauwe straatjes om en bij 't centrum, en het is alleen te danken aan het meer gematigd tempo der Zeeuwen, waarschijnlijk verband houdende met het heele levens tempo, dat op kalmte is afge stemd, dat er nog betrekkelijk weinig ongelukken voorkomen. Toch neemt het aantal ver keersongevallen ook de laatste jaren geregeld toe, en vooral kinderen worden er het slacht offer van. Een hoekverbetering bij een der on- telbare nauwe straatjes, die te Goes nog steeds onder den druk van het tweerichtingsverkeer staan. Dit is het gevolg van 't feit, dat er in Zeeland nog veel te weinig kin derspeelplaatsen zijn, en de kinderen zich amu seeren aan openbare ver keerswegen, welke voor dit doel niet geschikt zijn. Kinderen behooren niet op een rijweg, en het onderwijs zou ten deze nog wel iets meer ter voor lichting kunnen doen. Maar ook afgezien hiervan, blijven er in Zeeland talrijke punten, die ten aanzien van het verkeer levensgevaarlijk moeten worden genoemd. We nemen direct aan, dat het thans niet de tijd is, om in het wilde weg nieuwe wegen aan te leggen. Maar toch kan men zich afvragen, of deze tijd, welke zoo dringend naar werkverschaffings objecten zoekt, niet de geëigende is, om verkeers- verbeteringen op het program te zetten. Daarbij komt, dat het niet alleen gaat om grocte verbeteringen. Men mag wel zeggen, dat een objectief toeschouwer den indruk moet krijgen, alsof men in Zeeland aan dit belangrijke vraag stuk zeer weinig aandacht besteedt. Er zijn b.v. op Zuid-Beveland de talrijke ge-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8