GROENTEGERECHTEN IN 'N NIEUW KLEED Schorseneeren in schelpen, bestrooid met geraspte kaas en overgoten met geklutst ei. Iedere huisvrouw weet van hoe veel belang het is, verschillende gerechten keurig op te dienen. 'n Heel eenvoudig menu in 'n fraai kleedje ge stoken kan meer den eetlust opwekken, dan een maaltijd van dure ingrediënten klaar gemaakt, die slordig wordt opgediend. Maar hebben we er ooit wel eens aan gedacht, dat er zelfs van onze heel gewone groente-van-alle- dag nog fraaie schotels zijn klaar te maken Hierbij geven we bijv. 'n afbeelding van schor seneeren in schelpen, een bereidingswijze die ons aantoont, dat er van deze groente nog heel wat meer te maken is dan door het gewone koken en stoven. De schorseneeren worden voor dit gerecht eerst in passende stukjes gesneden en gaar gekookt in water met zout en 'n weinig citroensap. Men vult er dan de schelpen mee, bestrooit ze met geraspte kaas, legt hier en daar 'n stukje boter en overgiet ze ten slotte met geklutst ei. Men zet de schelpen dan in den oven en laat het gerecht, bij gelijkma tige warmte, licht bruin worden. Vóór het opdie nen bestrooit men de schelpjes nog met wat ge raspte kaas en men geeft er een sneetje geroosterd brood bij. Gebakken groente. Verschillende groenten, zooals witlof, in schijven gesneden selderijknollen, of kool raap en Fransche selderij kan men in deeg wen telen en dan in het frjtuur- vet bakken. Voor het deeg klutst men 1 ei met 4/10 liter melk en roert daar langzamerhand 10 k 20 gram bloem door met 'n weinig zout. De stuk ken groente worden in dit beslag gedoopt en in heet vet of sla-olie lichtbruin en gaar gebakken. Onze foto toont witlof op deze wijze klaar gemaakt, keurig op 'n schotel geschikt, met citroenschijven en takjes peterselie gegarneerd en met citroensap besprenkeld. Ik zeide reeds dat ook koolraap op deze manier kan worden voorgediend. De door velen geminachte koolraap is ook uitstekend te verwer ken tot 'n smakelijk slaatje, zooals een andere afbeel ding die te zien geeft. De koolraap wordt hier voor niet al te fijn geraspt op een rasp zooals die voor rauwkost in den handel is. De koolraap wordt aange maakt met zout, citroensap, sla-olie en, zoo men wil, met 'n weinig suiker. Men hoopt het gerecht dan op midden in een glazen schaaltje, legt er 'n randje aangemaakte idige wintergroenten. 'n Fraaie schotel van verschillenc andijviesla of veldsla omheen en garneert het scho teltje met 'n stukje tomaat of hard gekookt ei. Men kan deze sla ook uitstekend met mayon naise aanmaken. De vierde foto geeft ons 'n idee voor het sierlijk arrangeeren van verschillende wintergroenten, 'n Hoopje boerenkool of savoyekool in 't midden. Daar omheen schorseneeren en worteltjes en tus- schen de groente in sneetjes geroosterd brood met enkele champignons. C. J. M. Witlof in beslag gewenteld en in frituurvet gebakken. 'n Smakelijk slaatje van rauwe koolraap.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19