d Zeeuwsche Omroep No. 38 VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 Te Serooskerke (Walcheren) werd op Vrijdag 9 Februari een nieuw wijkgebouw van het Groene Kruis" officieel in gebruik genomen. Foto van het gebouw en de vele genoodigden. Te .Axel is een vereenigingsgebouw in aanbouw, waaraan veel behoefte bestaat. Te Middelburg werd een proef genomen naar de trekkracht van vuilniswagens resp. met ijzeren wielbeslag en luchtbanden. De luchtbanden bleken zeer in het voordeel van 't trekkend paard. Tholen vervoert belangrijke hoeveelheden mosselen per vrachtauto naar België. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Veere, dat de gemeenteraad besloot, een jaarlijksche contrdle te laten verrichten op het dak van het stad- huis. Nu weten wij, dat controle tegenwoordig dringend noodig is ook zijn wij er mee bekend, dat het panorama rond Veere uit munt door schoonheid, maar ondanks dit alles gelooven wij toch niet, dat een accountant zich erg behaaglijk zal gevoelen boven de pannen Uit Kortgene schrijft men ons, dat het muziekvereenigings- leven langen tijd gekwijnd heeft en ten onder dreigde te gaan. Uit het vroegere muziekgezelschap kwam echter een kerngroep van leden tot stand, die een nieuw ensemble vormde, waardoor er thans weer leven in de brouwerij is. Ja, dat biergebruik ook altijd onder muzikanten Onze correspondent te Kruiningen seinde ons een vreemde historie. Het is n.l. gebeurd, dat de dokter des avonds voor het huis van een patiënt dien hij bezocht zijn keurige Simplexfiets met trommelrem neerzette en na verloop van eenige minuten moest constateeren, dat er een oude versleten damesfiets was overgebleven. Niemand begrijpt iets van deze geheimzinnige verandering. Het Zeeuwsch Biologisch Genootschap zal de zaak in studie man gevonmst, heen en weer an zijn voorge- Voor het Middelburgsch kantongerecht is ee die in drift een juffrouw heeft beetgenomen geschud. In betere tijden dan deze zou zoo'n dragen aan het Carnegie-heldenfonds Uit Tholen ontvingen wij het bericht, dat de Mosselenbond een groote reclame-campagne is begonnen onder het motto „Eet meer mosselen". Tienduizend receptenboekjes zullen wor den verspreid en de voorzitter zal de heerlijkheden van deze consumptie voor de radio demonstreeren. Daar het genot van mossel-eten, evenals trouwens bij soep, juist in het slobberen zit, kan het een interessante radio-lezing worden. Men telefoneert ons uit Ierseke, dat de fanfare „Mozart" gemusiceerd heeft voor de woning van een 90-jarig heer, die 40 jaar geleden wegens wankele gezondheid als rijksveldwachter was gepensionneerd. Ook wij gelooven met dr. Sequah aan de genezende werking der muziek, maar „Mozart" had wel een weinig eerder voor het huis van genoemden heer mogen komen. Uit St. Jansteen wordt ons gemeld, dat bij verschillende in woners door ambtenaren van de Zuivelcentrale vet in beslag genomen is, dat bij hen aanwezig was in strijd met de crisiswetten. Corpulente personen deserteeren in clubjes naar veiliger oorden Te Waterlandkerkje heeft de openbare collecte voor het Peli kaan-comité twee gulden en 'n blikje benzine opgebracht. Men zoekt nu naar lieden, die geen last van blozen hebben, om de opbrengst te overhandigen aan Smirnoff, Soer en Grosfeld. Te Poortvliet heeft op 'n landbouwhoeve een arbeider 'n klap van 'n disselboom en daardoor weer 'n ribbenfractuur gekregen. Men vindt het opvallend, dat ook 'n dissel reeds sportief genoeg is om boven den gordel te treffen. Tot de volgende week, dames en heeren. Zeldzame plant. Foto oan een lid cactus met 126 bloeiknoppen. waarvan er 64 in bloei zijn. bij een onzer abonné's te Middelburg. Als de voorjaars schoonmaak dreigt. Op 19 Februari bestaat de Jongelingsvereeniging op Gereformeerden grondslag Eben Haëzer te Ierseke 50 jaar. Het jubilé wordt 23 dezer gevierd. Te Ierseke is op 9 en 10 dezer een groote en succesvolle tentoonstelling ge houden, waar verrassend fraaie staaltjes op allerlei gebied waren geëxposeerd. Te Heinkenszand wordt een gedeelte van den weg naar 's Heerenhoek verbeterd, welke verbetering dringend noodig is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25