ZEEUWSCHE SPORT No. 38 VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 1243 Hansweert hebben zij althans geen kwaad figuur geslagen. In de tweede klasse A van den K.N.V.B. blijft het nog steeds spannen. J.l. Zondag heeft Vlissingen tegen Dosko de laatste kans welhaast verspeeld door met 3—2 te verliezen. De Baronie en Hero wonnen hun wedstrijden, terwijl Breda, mede één van de sterksten, verloor van Hero. Er zijn nu nog vier van de 10 elftallen met een redelijke kans op de bovenste plaats. De stand daarvan is als volgt Hero 14 gesp. 20 pnt. De Baronie 14 gesp. 19 pnt. T.S.C. 13 gesp. 16 pnt. Dosko 12 gesp. 15 pnt. Onder aan de ranglijst kwam er ook geen ver andering in den stand, behalve dan, dat R.B.C. zich definitief veilig stelde door een flinke over winning (5—1) op het ongelukkige Terneuzen. Hiermee is deze Zeeuwsche ploeg nu bij de onder- Zeelandia klopt Goes met 7—1. Spelmoment uit dezen belangrijken kamp, welk resultaat Zeelandia een stap dichter bij het kampioenschap bracht. sten gaan behooren. De stand is daar als volgt Terneuzen 11 gesp. 8 pnt. Alliance 12 gesp. 7 pnt. Axel 13 gesp. 6 pnt. Weliswaar heeft Terneuzen nog een nuttigen voorsprong van 1 punt op Alliance en 2 op Axel, maar het voetbalstuivertje kan soms raar rollen, vooral als vrouwe Fortuna zich steeds met de zaak bemoeit. Voor Axel staan de zaken slecht, maar nog niet hopeloos. In de derde klasse deed de Zeeuwenploeg goed werk door in den plaatselijken strijd Vlissingen 2 te kloppen. Een schrale 21-overwinning, maar toch voldoende om niet al te veel achter te geraken op het kramge Breskens, dat met een punt voor sprong aan tien kop van de ranglijst staat. Vol genden Zondag kan de beslissing vallen, als beide gegadigden elkaar te Breskens ontmoeten. Van den uitslag van deze wedstrijden hangt het kampioen schap voor een zeer groot deel af. In de eerste klasse heeft Noad verloren vati M.V.V. en daarmee zichzelf in een zwakkere en N.A.C. en Middelburg in 'n betere positie geplaatst. Vreugde en leed te Goes. Leed de 2e-klasser een ferme nederlaagde Goesche Boys zorgden er voor. dat er ook nog vroolijke gezichten in de stad waren. Kiekje na het behalen van den kampioenstitel. De ..Zesdagen van AntwerpenDe renners aan de startlijn, even voor het vertreksignaal zal worden gegeven. Twee wedstrijden hadden de belangstelling der Zeeuwsche voetbalenthousiasten j.l. Zondag, en terecht, omdat van de uitslagen dier wedstrijden veel afhangt voor de verdere klasseering van een aantal Zeeuwsche vereenigingen. In de eerste plaats waren de Goesche supporters bij deze wed strijden betrokken, omdat zoowel Goes als de beide Z.V.B.-vereenigingen Goesche Boys en Zeeuwsche Boys deze wedstrijden meespeelden. De wedstrijd waarin Goes uitkwam, was Zeelandia-Goes, ge speeld te Middelburg. Het is voor Goes een dé- bücle geworden. De Zeetandianen wonnen met niet minder dan 7—1. Nadat wij Goes een paar Een tweede spelmoment uit den belangrijken wedstrijd Zeelandia—Goes (7—1). Goes' voorhoede voor het Zeelandiadoel in actie. wedstrijd, is ons een raadsel. Vooral, wanneer zij met den scheidsrechter blijken een drietal te vormen, dat uitstekend voor zijn taak berekend is en den geheelen wedstrijd absoluut beheerscht. Werkelijk, een compliment aan deze heeren voor hun tactisch en juist optreden is wel op zijn plaats. Een andere vraag is of de sterkste dezen wedstrijd gewonnen heeft en dan moeten wij verklaren, dat dit naar onze meening niet het geval is, voor zoover er dan van winnen sprake is. Goesche Boys heeft het gelijke spel en daarmee het kampioenschap be haald met een flinke dosis geluk. In het veld was Zeeuwsche Boys de sterkste en vooral het elftal, dat het minst te kampen had met zenuwen. Ook speltechnisch moesten wij in dezen wedstrijd de Zeeuwsche Boys een tikje hooger aanslaan. Dit demonstreerde zich ook wel in den stand gedurende den geheelen wedstrijd, waar de Z. Boys steeds hebben voorgestaan. Tenslotte kwam de stand zelfs op 42 in hun voordeel en wij dachten reeds dat het voor Goesche Boys een verloren spel was, toen dezen profiteerden van een tijdelijke inzinking der Z.Boys en door een tweetal doelpunten gelijk kwamen. Had Z.Boys toen niet het voorbeeld der tegenpartij gevolgd en meer bal dan man gespeeld, dan zou een overwinning nog mogelijk geweest zijn. G.Boys zal *nu, zooals wij hierboven reeds meldden, waarschijnlijk naar den K.N.V.B. over gaan. Het spel der laatste wedstrijden als maatstaf nemend, moeten wij betwijfelen of zij daar méé zullen kunnen. Aan den anderen kant moeten wij weer toegeven, dat zij andere tegenstanders krijgen en daar misschien gemakkelijker tegen zullen spelen. In een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Goesche Boys" won Zondag na een overwinning op de Zeeuwsche Boys. het kampioenschap der le af- deeling van den Z.V.B. wedstrijden hadden zien spelen, konden wij niet anders verwachten. Zeelandia staat er nu buiten gewoon goed voor en zal zonder tegenslag weer een kans krijgen om te strijden voor een plaats in de tweede klasse K.N.V.B. Goes daarentegen is vrij wel uitgeschakeld naar onze meening en moet weer een jaartje wacnten en vooral hard werken om een kans te krijgen. Daarbij heeft Goes concurren tie gekregen, want door het gelijke spel in den wedstrijd Zeeuwsche Boys-Goesche Boys is Goesche Boys kampioen geworden van de le klasse Z.V.B. en gaat dus bij toelating over tot den K.N.V.B. Een spannende wedstrijd is het geweest, welke, dank zij het optreden van den scheidsrechter, boven aller verwachting een absoluut regelmatig verloop had. Het bestuur van den Z.V.B. had wel alle mogelijke maatregelen genomen om een spor tief verloop te waarborgen. Hoe er nog menschen zijn, die aanmerking kunnen maken op het aan stellen van twee neutrale grensrechters voor zoo'n

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27