het Moleneind vertegenwoordigde. Een langzaam werkend vergif, telkens in kleine hoeveelheden bij zijn medicijnen gevoegd, moest hem dooden zijn ge schokte gezondheid na twintig jaar gevangenis en de opwinding toen hij zich onverwacht millionnair zag, zouden de gedachte aan moord bij zijn spoedig overlijden onwaarschijnlijk genoeg maken. Lilith, als zijn dochter, was eenige erfgename heel het rijke bezit van Blaise zou hun dan ten deel vallen. De moordplannen had :Host alleen gemaakt hij wist dat Lilith hieraan niet wilde meewerken, zoo goed als zij telkens de voorwaarde had gesteld, dat haar vroegere collega van de Moderne Ateliers niets mocht overkomen ge durende haar gevangenschap. De ontsnapping van Paula dreigde het complot te verhinderen, maar Host hield zijn medeplichtige en den achterdochtigen Stravey voor, dat het meisje toch niets wist, en dat zij dus ongehinderd konden voortwerken. Waar schijnlijk zouden zij ook zijn geslaagd en zou Paula nooit geweten hebben, dat haar groote rijkdommen waren ontstolen, indien Stravey, de man in 't bruin, niet te achterdochtig zou zijn geweest. Hij had 't nu eenmaal in zijn hoofd gezet, dat de bloemenventer van de Zeven Straten iets wist of ten minste iets vermoedde; om hem dwars te zitten, had Stravey iemand met valsch geld op hem afgestuurd, zoodat de bloemenventer op de markt onder verdenking kwam te staan. Maar het gevolg was ook, dat de bloemenventer nu al zijn aandacht schonk aan de raadselachtige ontvoering van Paula en alles wat daarmede verband kon houden. Intusschen was dat niet de eenige reden het meisje dat hij als bloemenventer, in zijn angst voor de politie, onvriendelijk, bijna grof behandeld had, werd hem als Philip Dacre sympathieker, hoe meer hij haar leerde kennen. Het einde was dertig jaar gevangenisstraf voor Host, hetgeen op zijn leeftijd vrijwel gelijk stond met levenslang Lilith Kane en Stravey kwamen er met lichtere straffen af. En Dacre kreeg van den president der rechtbank een pluimpje voor zijn kordaat optreden. „Hij moest eens weten, wie ik was," vertelde hij aan Paula. „Ik wist. dat ik voor de wet dood ben, maar toch was ik nog zenuwachtig. Je kunt nooit wetenEn daarom denk ik dat ik terugga naar Zuid-Afrika 't is daar toch veiliger." „Afrika Paula keek hem blij aan, en toen zij zich bewust werd dat zij blij keek, bloosde zij. „Afrika Vader praatte er vandaag ook over. De dokter" heeft hem aangeraden ergens heen te gaan, waar het warmer en gezonder is dan hier." John Blaise, weer in zijn ziekenstoel in de bibliotheek, mengde zich in het gesprek. „Heb je Philip het nieuwe bloembed in den tuin al laten zien, Paula 't Is de moeite waard." Samen gingen zij den tuin in. „Hier is het," zei het meisje. Verrast keek hij. haar aan. „Viooltjes 1" „Ja, viooltjes," antwoordde zij zacht. ,,'t Zijn altijd je lievelingsbloemen geweest, niet „Altijd, m'n leven lang. Ik kocht ze toch altijd." „En hou je alleen van de bloemen zelf vroeg hij in hoop en verwachting. „Neen, ook van iedereen die er iets mee te maken heeft." Waarop Philip Dacre haar niet tevergeefs een kus vroeg. EINDE. No. 38 Gemaskerde car naval- vierder in een vastenavond-optochi in den Elzas. natuurlijk niet op u bedoeldu bent zelf ook bedrogen, door Host." „Host is te ver trouwen, heelemaal 1" „Ik kan me voor stellen, dat u hem verdedigt, maar u hebt ongelijk. Wat voor bewijzen had de andere juffrouw Lind ja, de andere, want deze dame hier is de echte." „Ze sprak over haar tante Angela, of ze haar altijd gekend had, en ze droeg col liers en zoo, die John Blaise aan zijn vrouw gegeven had. En dan nog haar papieren „Dat klopt," zei Paula, die al dien tijd opgewonden en ze nuwachtig had geluis terd, met medelijden denkend aandenouden man boven, wiens hu welijksleven slechts tot 'n drama, tot de gevangenis had geleid. „Dat werd allemaal ge stolen, m'n dagboek ookkort geleden is er ingebroken op mijn kamer." Op dat oogenblik hoorden zij buiten een auto stoppen. Dacre greep naar zijn broekzak hij ging half vóór Paula staan. „U zult het bewijs direct krijgen, mr. Grave," zei hij. „Binnen 'n paar minuten bent u overtuigd. Maar oppassen bij iemand als Host kun je nooit weten 1" De deur van de bibliotheek werd geopend een meisje, het evenbeeld van Paula, kwam binnen. Voor den tweeden keer zag zij nu haar dubbelgangster, en weer verbaasde zij zich over de ongeloofelij ke knapheid, waarmede haar vroegere collega zich veranderd had in Paula Lind. Alleen haar stem, zooals zij het volgende oogenblik hoorde, was verschillend, doch dat was geen be zwaar, want John Blaise kende toch niet de stem van zijn dochter. Geweten loos hadden de samenzweerders gebruik gemaakt van zijn ongelukkigen levensloop, waardoor hij zijn eigen kind nooit had gezien. Achter de bedriegster, nog in de deur, stond Host. Het meisje wierp haar handschoenen op een stoel en deed haar hoed af ook het haar kwam precies overeen met dat van Paula. „Dag, vader," groette zij opgewekt. „We zijn weer terug. Hoe gaat 't Al haar bravour en brutale opgewektheid verdwenen, toen zij Paula en Dacre zag met starende oogen keek zij haar evenbeeld aan. „Kom- wat dichterbij, juffrouw Kane, en ga zitten," zei Philip Dacre. „Dan zullen we eens uitzoeken, wat dit raadseltje van de tweelingen beteekent." Lilith Kane gehoorzaamde, bleek en bevend. Maar Host gaf zijn nederlaag niet zoo gauw toe. „Precies wat ik gedacht heb," zei hij tot den advocaat. „Een dubbelgang ster natuurlijk. Die wou zich zeker als erfgename van John Blaise opdringen!" „Hou je mond," riep Dacre woedend. „Brutale schurk Kijk eens naar het ziekentafeltje. De dokter heeft je medicijnfleschjes meegenomen om ze te onderzoeken, maar jij weet wel wat er in zat." Verschrikt staarde Host naar het ziekentafeltje van John Blaise een grauwe bleekheid trok over zijn gezicht, toen hij zag dat de fleschjes verdwe nen waren. Snel draaide hij zich om, om door de deur te ontsnappen. Maar met die mogelijkheid had Dacre rekening gehouden met 'n krachtige beweging schoof hij een armstoel, die bij de bibliotheektafel stond, naar de deur. Het zware meubel trof Host in de zijde, dicht bij de deur hij viel. Dacre stormde op hem toe hij liet zich op hem vallen, terwijl de advocaat, met gelukkige tegenwoordigheid van geest, de koorden van de gordijnen rukte. Host zat spoedig met geboeide handen in een stoel; Lilith Kane verroerde zich niet. Bij de politie en den rechter van instructie bleek, dat de misdaad beraamd was, zooals Philip Dacre had vermoed. Zoo gauw Host had ontdekt, dat een gedeelte van Blaise's eigendommen op naam van zijn dochter was overgeschre ven, had hij het plan gemaakt om zich van dat eigendom, dat iri twintig jaar onnoemelijk in waarde was gestegen, te verzekeren. Het viel hem gemakke lijk Lilith Kane, die hij van vroeger kende, als de dochter van Blaise te laten poseeren, en Lilith zelf was in haar afkeer van geregelden arbeid en verlangen naar rijkdom dadelijk bereid hem te helpen. Vooral omdat er totaal geen gevaar op ontdekking scheen te zijn. Maar eerst moest Paula verdwijnen; zij wist niets, «maar er was altijd kans dat zij iets over haar vader zou ont- dekken, zoodat zij het veiliger oordeelden, om het meisje te laten verdwijnen totdat alles in orde zou zijn. Bij dat „alles" rekende Host ook den dood van Blaise hij stelde zich niet tevreden met het geld, dat Paula's gedeelte van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 31