i ATTENTIEBestellingen kunnen als volgt geschiedenDoor bemidde 1266 VRIJDAG 23 FEBRUARI 1934 No. 39 OUDE MODES HERLEVEN 593 593. Japon van dunne wollen stof. met doorloopend schouderstuk, even als de mouwgar- neeringmet twee kleuren afgewerkt. 630. Prinses-japon van frist' diagonaal met kraag- en mouwgarneering van satijn. 632. Japon van wollen frisé met ingezette klokkende banen in den rok. Wie de manie heeft, allerlei te be waren, ook wanneer zij er bijna zeker van is, het niet meer te zullen gebruiken, kan nu nog eens triomfantelijk met haar oude schatten voor den dag komen. Veeren waaiers, boa's, parasols, allemaal voor werpen, waarvan men het bestaan zoowat had vergeten, zullen weer in de mode komen. Ouder- wetsche sieraden zullen weer gedragen worden en wie nog mooie oude knoopen heeft bewaard, kan daar nu prachtig japonnen en blouses mee gar- neeren, want de knoopengarneering is weer modern en vooral mooie ouderwetsche knoopen zijn daar voor zeer gezocht. Ook de sleepjapon komt hier en daar weer opdagen en in plaats vhn de sportieve pyama, die reeds lang den drempel van de slaapkamer overschreden heeft, komt meer en meer de ouder wetsche huisjapon. Het Parijsche modehuis Schiaparelli ontwierp zulk een huisjapon van deftige allure met 'n im- posanten sleep een comfortabele japon van soepel fluweel, met halflange mouwen en met 'n paar schuin over elkaar vallende revers. Tot het ouderwetsche, dat weer teruggekeerd is, mogen we ook wel de blouse rekenen, d.w.z. de blousedracht in zich. De blouse zelf is wel héél anders dan die uit vroeger tijden, met uitzondering dan van de hemdblouse, welke reeds door onze grootmoeders werd gedragen en die sedert slechts weinig wijziging heeft ondergaan. Daarnaast zijn er nu echter, zooals we weten, een zóó groot aantal andere modellen voor morgen, middag en avond, dat de keuze uiterst moeilijk valt. Naast rok en blouse is het de namiddagjapon, welke zich verheugt in de speciale voorkeur. Nog altijd zijn het de eenvou dige modellen, waarbij een onberispelijke coupe hoofd zaak is, die het meest in den smaak vallen. We geven hierbij de af beelding van een drietal zulke eenvoudige en toch elegante toiletjes. Vooreerst 'n japon van dunne wollen stof, ver sierd met 'n schouder stuk, dat doorloopt tot op de ruime mouwen en dat van voren, als een sjaal vast gestrikt, met z'n tweekleurigen rand de taille garneert. Ook de mouwen hebben zulk een garneering in twee kleuren. De rok, waar van het heupstuk aan voor- en achterbaan is geknipt, is aan weers zijden klokkend. Men heeft voor deze japon 2.75 M. stof noo- dig van 1.40 M. breedte. /i i ii Bij ons tweede model, 1 van wollen frisé, zijn de 1\ mouwen, met plooitjes, %\l (DUJ1 hoog op de schouders -* ingezet. Kraagje en manchetten zijn van crêpe. De rok heeft ingezette klok kende banen. Benoodigd 3 M. stof van 1.30 M. breedte. Zeer elegant is het toiletje van onze derde afbeelding, ontworpen in frisé diagonaal. De coupe is hier hoofdzaak en maakt de voor naamste garneering uit van deze japon, welke overigens slechts versierd is met 'n kraagje en 'n paar mouwpatten van satijn. Benoodigd 3 M. stof van 1.30 M. breedte. PAULA DEROSE. Wan alle in deze rubriek afgebeelde kostuums, die ont- ieend zi}n aan het mode-aibum „Winterweelde", zijn patronen verkri}gbaar tegen den prijs van 35 cent voor mantels en japonnen en van 20 ct. voor rokken,.biouses, kleine avondjasjes en kinnerkleeding. Bij bestelling vooral opgeven de gewenschte maat: 42, 44, 46 of 48. Voor blouses zijn alleen voorradig de maten 40, 42, 44 en 46. ling van uw agent of bezorger. Afgehaald aan het bureau van ons blad. Door girostorting op No. 142700. Door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLE1N 1, HAARLEM Bestellingen worden direct uitgevoerd 11 WENKEN VOOR BABY Waarschijnlijk zijn er moeders ondermijne lezeressen, die zich wëleens hebben afgevraagd Hoe kan ik mijn baby in de box warme voetjes bezor gen De vraag lijkt heel een voudig, maar is in de praktijk nog zoo gemakkelijk niet. Een baby in de box is niet baby-achtig genoeg meer voor sokjes; dat bewijst het kindje zelf, door in den kortst mogelijken tijd de sokjes uit te werken; het wrijft met de handjes of de voetjes net zoo lang tegen elkaar, tot een sokje aan de teentjes hangt en dan is het nog maar „kinderwerk" om het heelemaal uit te krij gen het tweede volgt dan spoedig. Voor een slofje met sluiting is baby nog te klein en enkel kousjes is ongezond, omdat baby niets mag dragen wat knelt, en het kousje op de een of andere manier moet blijven zitten. Nu bestaat er de zoogenaamde boxbroek, die een ware uitkomst is. Het is een kleedingstuk, dat broekje, kousjes en schoentjes vervangt en boven dien nog een gedeelte van het bovenlijfje, daar het door schouderbandjes gedragen wordt. U kunt ze gemaakt koopen en u kunt ze zelf breien, precies zooals u verkiest. Het is een leuk kleedingstuk, dat baby heerlijk warm houdt. Een wenk op het gebied van slabbetjes. Deze kunt u in groote verscheidenheid koopen, maar toch nooit zoo goedkoop en doelmatig als wanneer u ze zelf fabriceert. De beste stof die u er voor gebruiken kunt is badstof. Dit goed is per meter in allerlei gezellige kleurtjes te verkrijgen. Nu kunt u het slabbetje zoo lang en breed maken als noodig is, want meestal zijn die, welke u in den winkel ziet, nooit echt royaal. Alleen een groot slabbetje bewijst goede diensten, probeert u het maar eens. R. v. D. GEBREID MANTELTJE MET BIJPASSEND HOEDJE Het hierbij afgebeelde manteltje met muts werd gebreid met„Beryl"fijn gesponnen angorawol. Wanneer men zóó breit, dat men 2 keer 't pa troon krijgt op 2>/2 C-M-, wordt het manteltje, van den schouder gemeten, 50 c.M. lang, terwijl de wijdte onder de armen dan 85 c.M. zal bedragen. Den lsten en den laatsten steek van de naald breit men steeds rechts. Rechter voorpand 65 steken opzetten en eerst 'n rand breien van 8 toeren korrelsteek dus 1 r., 1 aver., bij eiken toer verspringend. 9de toer 1 r., 1 aver., 1 r., draad omslaan (voor 'n knoopsgat), 2 st. samenbr., 1 aver. Verder 2 r., 2 aver. Men breit zoo nog 7 toeren 2 r. 2 aver, en aan den voorkant 6 st. in korrelst. voor 'n rand. Dan breit men 1 toer r. tot de laatste 6 st., die men in korrelst. breit. Hiermee is het patroon klaar en breit men weer 'n knoopsgat als in den 9den toer. Men breit deze toeren 9 keer en vervolgens nog 1 keer den toer met knoopsgat met nog 2 toeren. Dan kant men 6 st. af voor het armsgat. Men breit nu verder in patroon en blijft in eiken lOden toer 'n knoopsgat breien in den rand van korrelst., ter wijl men, aan den kant van het armsgat, om den anderen toer 1 st. mindert tot men nog 49 st. op de naald heeft. Dan breit men recht door tot men 13 keer het patroon heeft gebreid en 13 knoops gaten. Dan breit men weer 'n knoopsgatentoer èn nog 3 toeren. In den daarop volgenden toer kant men 15 st. af voor den hals en verder mindert men, om den anderen toer, aan den kant van den hals nu zonder rand te breien tot men nog 28 st. op de naald heeft. Men breit dan door tot men in 't geheel 15 keer het pa- JVIt, troon heeft gebreid. Nu breit men nog 2 toeren en begint dan den schouder af te schuinen. lste toer in patroon breien tot de laatste 10 st. omkeeren. 2de toer de naald uitbreien. 3de toer in patroon tot de laatste 20 st. 4de toer: als de 2de. Afkanten. Linker voorpand breit men als het rechter, maar natuur lijk hieraan tegenovergesteld. In den 9den toer breit men dus den korrelrand met knoopsgat niet aan 't begin, maar aan het einde van de naald enz. De rug. 121 st. opzetten, en 8 oeren in korrelsteek breien.Verder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18