No. 39 VRIJDAG 23 FEBRUARI 1934 1269 dooï Jfedexland. Panorama van Zwolle. eenig kapitaal om aan den overkant iets te be ginnen. Agnes knikte naar den man, naar wien haar geheele hart uitging. „Zeg jij het, Luke." „Goed," zei deze tot den inbreker, wiens oogen steeds schichtig heen en weer flitsten. „Haal mij de broche voor den dag, en we laten je vrij ver trekken." „Maar.... maar....," hakkelde de man,die meer pijlen op zijn boog bleek te hebben „de kans bestaat natuurlijk, dat de broche al eerder door een ander is gevonden, 't Is al een tijd geleden dat ik haar verborg. Wat wat dan Laat u mij dan toch gaan Murray wilde driftig uitvallen, maar Agnes was hem voor. „Daar zullen we later nog wel eens over praten," suste ze. „Wijs ons nu eerst de schuil plaats maar eens aan. Waar is mijn broche „In dat Spaansche kastje. Als u den knop van de tweede la los. schroeft, vindt u daarachter de broche, in een kleine holte, die ik er speciaal voor uitgesneden heb." „Mag ik eens kijken, Agnes „Ga je gang." Murray stapte naar het kostbare kastje, dat eens zijn eigendom was geweest. Maar hij had het nog niet aangeraakt, toen een kreet hem deed om- keeren. De gevangene, die blijkbaar op het laatste oogenblik de proef niet aandurfde, en gewaar werd dat de algemeene aandacht van hem was afgewend, maakte van die gelegenheid gebruik door naar het raam te springen. „Hem achterna brulde Fricker. Meteen ont stond een algemeene jacht. Sommigen vlogen den man door het raam na, anderen schoten door de deur. Achter het huis lag een lange, dicht begroeide tuin, aan het einde afgesloten door een muur. De nacht was zoo donker, dat zelfs de achtervolgers elkaar bijna onmiddellijk uit het oog verloren, en soms elkaar in de armen liepen. Mason meende een gedaante over den muur te zien klimmen. Hij sprong eveneens op den muur, maar hoorde of zag niets meer. Men zocht den tuin met een lantaarn af vergeefs. Teleurgesteld kwamen allen tenslotte weer in de kamer bijeen. „Een dramatisch kwartiertje," zei Murray laco niek. „Die heeft ons aardig te pakken gehad met zijn sprookje over die broche," zei een der dames. „Ik geloof het niet zoo zeker," aarzelde Agnes. „Zoo'n verhaal bedenk je niet in een paar seconden. Laten we in elk geval den knop eens probeeren. Wil jij het doen, Luke „Vooruit dan maar." Onder ademlooze spanning schroefde Murray den knop los. Nog één slag. „Ja," zei Fricker. „Neen," zei Mason. „Fricker heeft het geraden," zei Murray. „Asje blieft 1" Uit een kleine holte achter den uitgedraai- den knop haalde hij een halvemaanachtige broche te voorschijn, bezet met zes parels en een robijn. Tenslotte was Luke de laatste die afscheid nam. Hij stond in de hall met het meisje, waarvan hij zich te laat moest bekennen, dat zij hem het liefst was op aarde. Nu keerde hij zich opeens dichter tot haar „Wat ik nog zeggen wilde, Agnes die knecht van mij die Thomas hoe ben jij met hem in aanraking gekomen Een diep rood verspreide zich over haar gezicht. „Ik.in aanraking gekomen Hoe weet je. wat bedoel je „Precies wat ik zeg. Hoe ben je met Thomas in aanraking gekomen vóór vanavond Want dat is de waarheid." „Ik.hij kwam een tijdje geleden bij me. Hij wist dat ik je kende en kwam vragen of ik niet een betrekking „Ah zoo Juist, en tgen heb jij dat plannetje van die inbraak in elkaar gezet, nietwaar, Agnes Als Mason dien zoogenaamden inbreker niet had ontdekt, zou jij dat natuurlijk gedaan hebben. Ontsnapping zal ook wel in het programma gestaan hebben. Later zou je natuurlijkThomas tegen mij wel van alle schuld gezuiverd hebben. Is 't niet waar „Maarmaarhoe weet je „Hoe ik dat allemaal zoo netjes weet, Agnes? Omdat Thomas die broche nooit gestolen heeft, 't Is een geschenk geweest van mij aan jou. In de achterliggende jaren heb ik dikwijls als een gek gehandeld veel van de juweelen, die ik links en rechts gaf, heb ik vergeten. Nu ik absoluut arm ben wat ik ten volle verdien en geen hulp van wie ook wil accepteeren, heb jij een truc bedacht om mij toch te kunnen helpen. Het was knap bedacht. Waren er nog meer in betrokken, behalve jij en Thomas „Nee, Luke, niemand. Heusch niet." „Het zou ook wel gelukt zijn als dit er niet was geweest." Uit zijn vestzak haalde de jongeman een gesloten gouden medaillon, dat hij liet openspringen. „Ik zal je het raadsel oplossen, hoe ik begreep dat tusschen jou en Thomas een afspraak moest zijn. Hier zie je het portret van een meisje, dat op de foto een halvemaanvormige broche draagt, bezet met zes parels en een robijn. Ik heb er zoo dikwijls naar gekeken, dat ik zelfs het juweel goed ken. Jouw portret en jouw juweel. Dat heeft je samenzwering verijdeld. Agnes, neem de broche terpg. Het was lief bedacht van je, maar.. Luke Murray kreeg geen gelegenheid om verder uit te spreken. Nu zij de niet vermoede liefde voor haar van Luke Murray had bemerkt, brak haar laatste reserve. Zij sloeg plotseling haar armen om zijn hals en snikte wild „Als je toch zoo van me houdt, Luke, kan je me niet verlaten Dat kan je niet „Nee," zei Luke Murray. „Nooit, Agnes 1 Ik blijf voorloopig hier. We zullen morgen afspreken, of we samen zullen gaan of hier zullen probeeren samen een nieuw leven te beginnen. Maar in elk geval blijven we bij elkaar, Agnes jij en ik

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 21