II Villi De heftige, vochtige hitte in den midzomer brengt ieder jaar een gevreesde vliegenplaag in Tokio, die een groot gevaar is voor de Japansche hoofdstad. Men begrijpt dat dit gevaar, een gevaar voor de volksgezondheid, niet denkbeeldig is. Overal, vooral in winkels opslagplaatsen, ziet men vieze, wrie melende vliegenzwermenuit de huizen zijn ze niet te verjagen, en steeds worden nieuwe beschermings middelen in den handel gebracht, om het voedsel in de keuken en op tafel tegen de kleine plaaggeesten Propaganda-auto s rijd door de stad om de be volking bekend te maken met het gevaar van besmét ting door vliegenen ieder een op te roepen tot de bestrijding van de millioenen insecten. Met klappers gewapend gaar de jeugd bij voorkeur naar schuren opslagplaatsen om de vlieg te dooden te beschutten. Van overheidswege worden in den zomer jachten ge organiseerd, om het gevaar van besmetting en verbreiding van ziek ten zooveel mogelijk tegen te gaan. Bekendmakingen in de kranten, plakkaten en reclame-auto's roepen de bevolking op om de vliegen te bestrijdende gedoode insecten bij beambten van het minis terie voor Volksgezondheid inge leverd worden, die voor elke hoe veelheid een vastgestelden prijs uitbetalen. Voor de jeugd wordt bovendien nog een soort wedstrijd uitgeschteven met vele prijzen voor het grootst aantal gedoode vliegen. Het dochtertje van een vischhandelaac in Tokio, die verschillende van deze kistjes met de kleine vijanden van den winkel van haar vader vulde. De .oogst" van het slag veld wordt hij de beambten ingeleverd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 7