VROUWEN lEYilN! y MODE-ALLERLEI Van alle in deze rubriek afgebeelde kostuums, die ont leend zijn aan het mode-album „Winterweelde zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 cent voor mantels en japonnen en van 20 ct. voor rokken, biouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven de gewenschte maat: 42, 44, 46 of 48. *oor blouses zijn alleen voorradig de maten 40, 42, 44 en 46. ATTENTIE Bestellingen kunnen als volgt geschiedenDoor bemidde ling van uw agent of bezorger. Afgehaald aan het bureau van ons blad. Door girostorting op No. 142700. Door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLE1N 1, HAARLEM Bestellingen worden direct uitgevoerd II VRIJDAG 2 MAART 1934 In dezen tijd, nu enkele zonnedagen ons reeds 'n voorproefje geven van de lente, spreiden de uitstalkasten van onze modezaken een mengelmoes van kleedingstukken ten toon, welke bestemd schijnen voor al de verschillende jaarge tijden. Daar zijn nog de bontmantels en de warme winterjassen, die „tegen inkoops prijs" verkocht worden. Daar zijn op ruimingen van winterhoeden. Daar zijn nieuwe korte bontjasjes, bestemd om ook nog op gure zomerdagen te worden gedragen. Daar zijn wollen japonnen, maar ook reeds toiletjes van zomersche allure. Er zijn er van fluweel, maar ook van dunne zijde en zelfs van katoen. De robe manteau verschijnt weer naast den mantel, die nog wat warmte geven moet en die op zijn beurt weer wordt geflankeerd door den mantel die meer voor de chic dan voor de warmte wordt gedragen. In de eene étalage staan de winterhoeden, die „tegen spotprijs" worden opgeruimd, maar in de vitrine daarnaast prijken de nieuwe zomerhoedjes, de meeste klein en donker met hier en daar er tusschen reeds 'n groote lichte, echte zomerhoed, zooals die waarvan we hierbij 'n foto geven. Deze elegante hoed, gedragen door Muriel Evans, een der sterren van Metro-Ooldwyn-Mayer, is van fijn zeegroen stroo, geheel overtrokken met wit organdie. De hoed is gegarneerd met 'n krans van groene bladeren, waar tusschen glanzende witte bessen liggen. De zwart wollen japon van onze afbeelding is bestemd om in den namiddag zonder mantel te worden gedragen. De persianer garneering geeft aan dit toiletje een militair cachet, dat echter wordt getemperd door de das van wijnrood flu weel en tevens door de persianer mof die erbij gedragen wordt. Aan de details van het vrouwelijk toilet is ook voor het komende seizoen weer de uiterste zorg besteed. En tot die détails behooren wel in de eerste plaats de handschoenen. De hierbij afge beelde Parijsche handschoenen, ontworpen door Een der eerste elegante groote zomerhoeden, van zeegroen stroo, overtrokken met wit organdie en ge garneerd met 'n groenen bladerenkrans en glanzende witte bessen, gedragen door de Metro-Goldwyn- Mayer-ster Muriel Evans. Nicolet, zijn uitgevoerd in zwart antilope. De kappen ervan zijn op sierlijke en origineele wijze geborduurd. Met dat al is voorloopig de mantel toch nog het minst te ontberen kleedingstuk. Zelfs midden op den dag kunnen we hem niet missen, tenzij we dan 'n wollen manteljapon weten aan te vullen met de een of andere warme halsbedekking. We geven hierbij de teekeningen van 'n paar mantels die, vooral in dezen overgangstijd, niet alleen mooi zijn, maar ook van practisch nut zullen blijken. Ons eerste model, ontworpen in duvetine, heeft 'n gedrapeerden kraag met bontranden, terwijl de verdere garneering van den mantel slechts bestaat uit sierlijk ingezette punten. Voor dezen mantel heeft men 2.60 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het tweede hierbij afgebeelde mantelmodel van tweedstof heeft raglan-mouwen, 'n kleinen bont kraag, 'n lederen ceintuur en opgestikte zakken. Dit model, dat slechts weinig aan mode onder hevig is, kan ook uitstekend dienen voor 'n regen mantel. Men heeft er 2.75 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE Zwart wollen namiddagtoilet, gegarneerd met persianer en met 'n das van wijnrood fluweel. gegarneerd met gezette punten. 538. Mantel met kleinen bontkraagraglan-mouwen en opgestikte zakken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18