No. 40 NACHTJAPONNETJE VOOR MEISJE VAN 10 JAAR Denoodigd 2,40 M; katoen of lin- -gerie-katoen van 70 c.M. breedte, 3 knoopen, één str. D.M.C. Oe maakt het patroon op de aan gegeven maten, waarna ge het op de vaste lijnen uitknipt bij de ruimte kunt ge dus ook inknippen tot op 9 c.M. vanaf middenvoor, en midden achter. Voor het kraagje legt ge de schouders bij het armsgat 2 c.M. over elkaar, waarna ge het kraagje hierop vanaf den hals 6 c.M. breed afteekent. Wanneer ge alle patronen klaar hebt, legt ge eerst het voorpand, dan den rug en daaronder de mouwen neer, waarna ge alles met 'n één c.M. breeden naad uitknipt. Het kraagje, dat van dubbele stof wordt genomen, knipt ge ter hoogte van de armsgaten VRIJDAG 2 MAART 1934 buitenomtrek van het kraagje en de bovenkant van de manchetjes worden met 'n festonneer- steek afgewerkt. Hierna maakt ge bovenaan in het split een liggend knoopsgat, waarna ge op 11 en 21 c.M. 'n staand knoopsgat maakt. Daarna kunt ge de knoopen aanzetten. DINY. EEN DOOS BEWERKT MET EEN DRUIVENMOTIEF Een der voornaamste détails van het toilet: Parijsche handschoenen van zwart antilope met fraai gebor duurde kappen. weg, terwijl de 35 c.M. lange en 7 c.M. breede reepen voor het split langs de zijkanten weggeknipt kunnen worden. Wanneer alles geknipt is, wordt middenvoor een 30 c.M. lang split ingeknipt, waarna ge op bijna l'/a c.M. vanaf dit inknipsel de reepen aanstikt en op den goeden kant overstikt. Voor de inknippen rimpelt ge de onderkanten in, waarna ge deze op den bovenkant passend maakt. De naad mag niet breeder dan c.M. genomen worden, daar ge hier anders een plooitje krijgt. Daarna kunt ge zij-, schouder- en mouwnaden met een platten naad dicht stikken, waarna ge onderaan een 3 c.M. breeden zoom instikt. Aan de mouwtjes wordt een manchetje gestikt, dat ge 25 c.M. lang en 10 c.M. breed knipt. Het mouwtje wordt onderaan inge- rimpeld, waarna ge 't manchetje aanstikt, en op den goeden kant overstikt. Bij het inzetten der mouwtjes neemt ge den mouwnaad 3 c.M. meer naar voren dan den zijnaad. Het dubbele kraagje wordt langs den buiten omtrek gestikt, omgehaald en door middel van een schuin biesje op het nachtjaponnetje gestikt. De pen fraaie handschoenen- of dassendoos kunnen we maken, door een lang werpige kartonnen doos te beplakken, of een geheei nieuwe te maken van kar ton. Hieronder ziet u het model van een langwerpige doos. De stippellijnen wor den langs een ijzeren liniaal met een scherp mesje even ingesneden,echtervooral niet door en door. U buigt de kanten bijv. langs een rechten tafelrand om, zoodat deze niet door kunnen knakken. Hét deksel wordt in denzelfden vorm gesneden; echtereen paar m.M. rondom grooter en de opstaande kanten iets kor ter. De verbindingen kunt u uitstekend maken, door er van binnen een reepje lancaster tegen te plakken, dat is sterk en u krijgt mooie, gave hoeken. De beplakking van de doos kan in denzelfden vorm geknipt worden en ook kan men reepen knippen om alle kanten afzonderlijk te beplakken. Wanneer u 'n overstekenden rand aan den onderkant en aan het deksel wilt hepben, wordt tegen bodem en deksel een karton geplakt, dat iets grooter is dan doos of deksel zelf. Zet, tot alles droog is, iets zwaars in het deksel of de doos. Aanbeveling verdient, een plankje hout er eerst in te leggen, ongeveer van dezelfde grootte als van de doos, en er dan een bout of ander voor werp op te zetten, zoodat de druk regelmatig is. Het is goed eerst de zijkanten van deksel en doos te beplakken, dan de uitstekende boven- en onder kanten en deze er daarna pas aan vast te lijmen. De doozen op de afbeelding zijn versierd met een rand van druivenbladeren en druiven, geknipt uit dik staniol, 't glim mende, dunne metaal, dat veel voor de coratie gebruikt wordt en dat per vel 15 a 20 cent kost. We bedoelen niet het heele dunne, maar 't dikkere, dat eenigszins stijf is, U teekent een motief op papier en drukt het zooveel keer als u het noodig heeft op staniol over. De afteekening van de nerven en de druiven komt eerst later. Het mooiste is het, de doos te beplakken met staalblauw dof papier, per meter 14 cent onder den naam etalagepapier verkrijgbaar. De uitgeknipte bladeren worden op de doos geplakt met houtlijm, zoo, dat de bladeren aan den bovenkant komen, en de druiveu tegen den opstaanden kant. Dit gaat natuurlijk 1299' niet, wanneer de bovenrand uitsteekt, in dat geval wordt alles bovenop geplakt. Wanneer de lijm nog verseh is, en de bladeren opgeplakt zijn, drukt men met een botte breinaald de nerven van het blad en de cirkels van de druiven in. Dit is voldoende om eenige teekening in de bladen te brengen. Wanneer het een schuifdoos is, kan men een zilveren metaaidraadkwast aan brengen. De onderste overstekende kant kan met zilver beplakt worden of liever met staniol. De binnenkant van de doos kan beplakt worden met zilver of in een combineerende kleur bij het blauw. Wanneer u een luxe-doos op de beschreven manier wilt beplakken en deze vullen met fijne bonbons, is het een uitnemend geschenk. Óm de doos, gevuld met bonbons, doen we een stukje ceiophaan. Wanneer u dit papier, dat in den boekhandel te verkrijgen is, nat om de doos doet, zal het, wanneer het droog is, als glas zoo glad er om heen zitten. Om een ronde doos haalt u de ruimte naar onder en plakt deze samen met een etiket of met een staniol- cirkel. Voor een vierkante doos rolt u deze in de lengte in het ceiophaan en plakt de einden aan den onderkant met een stukje over elkaar. De zijkanten blijven dus hierbij open. Het papier kan even onder de kraan gehouden worden, geknepen en weer uit elkaar gehaald, over het voorwerp gespreid, even uitgestreken wor den en vervolgens vastgeplakt. Op die manier raad ik u echter niet aan, het over de fraaie doos te doen, want komt het natte ceio phaan aan het blauw van de doos, dan bestaat er kans dat het afgeeft; daarom maken we hiervoor het ceiophaan met een spons aan één kant goed nat en leggen den drogen kant over de doos. Het vocht dringt niet door, u strijkt het eenigs zins glad, maar trek u verder niets aan van de vele rimpeltjes. Wanneer het ceiophaan droogt, zal het krimpen, en zoo glad trekken, dat het lijkt op- glas. Uw doos zal er nog mooier door schijnen. D. D. L. NUTTICE WENKEN Coda in afwaschwater bederft de decoraties van serviezen. Gewoon zeeppoeder of groene zeep geeft goede resultaten. Zeer vieze pannen kookt men uit met water met 'n scheut soda en zout erin. Men dient echter er voor te waken, dat zulks niet te vaak moet geschieden, daar zelfs voor 't beste fabricaat email op den duur deze behandeling schadelijk is. Email pannen zette men nooit direct van 't vuur op het steenen aanrecht. Evenmin doet men in heete pannen koud water. De afkoe ling zou te groot zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19