"'fTïï I a I 'R1JDAG 2 MAART' 1934 No. 40 Op verschillende plaatsen in onze provincie wordt tentoonstelling georganiseerd de jeugdherber gen. die steeds meer de alge belangstelling trekken, 'n Kijkj op de tentoon stelling te Vlis singen. waar de schoolkinderen bezoek brachte Waarvoor de jonge ren zich interesseeren het buitenple van de infanterie- kazerne te Vlissingen rd Zaterdag uierral officieren be ëdigd. Foto van de plechtigheid. uit Middelburg, dat de rechtbank verschillende berisping liet vertrekken, maar hun hazen niet alleen bij de jeugd populair Een overzicht op het binnenplein tij dens debeëediging Het defil der troepen Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt c stroopers met beslag nam. Het haas je-over" spelen i: Uit Tholen seint men ons, dat enkele Thoolsche visschers weer ter botvangst zijn uitgevaren, maar dat de uitkomst De- drDat1s het^reurigste ambacht ter wereld. Hoe meer bot men vangt, des te slechter is men er aan toe De vereeniging „Vergeet-mij-niet" te Hemkenszand heeft op haar jaarvergadering bekend gemaakt, dat aan de school kinderen 250 potten verstrekt zijn. Daar de naam van het genootschap mogelijk tot verkeerde conclusies zou kunnen leiden in verband met de genoemde gift, zij uitdrukkelijk verklaard, dat „Vergeet-mij-met geen hygië nisch verbond, maar een organisatie van natuurvrienden is de verstrekte potten zijn bloempotten geweest. Op 'n schoolfeestje te Grijpskerke hebben, naar ons verteld werd niet minder dan zestien dames chocolademeiK en ver- «oe wee, men, da, he, zaliger ,e geven dan ,e ontvangen is 1 Ingevolge besluit van den gemeenteraad zal te Axel een be lasting op alle vermakelijkheden geheven worden. Tot nu toe betaalden alleen de kiezentrekkers op het markt- enige vergoeding aan de gemeente De artistieke ontwikkeling in Zeeland gaat eemgszins ongeluk opwaarts. Over 't bezoek aan de diverse schilderijen-tentoon stellingen wordt geklaagd de voorstellingen van de kunstmest- film trekken echter veel publiek 1 Ook de raad van Cadzand heeft met verpletterende meerder heid besloten, het maken van bedsteden voortaan te verbieden. De tegenstelling „stad en land" wordt immer scherper. Een provinciaal blad meldde, dat de beide Goesche boog- schuttersvcreenigingen samengesmolten zullen worden. Tot nu toe was samensmelten alleen mogelijk met wassen beelden-spellen De rijksveldwacht te 's-Gravenpolder legde haar gepantserde vuist op de schouders van iemand, die de weegbrug aldaar be- MMctddekschaal der justitie zal hij nu tot zijn schade kennis maken Tc Middelburg heeft een zuinige vroede vader er in den raad over geklaagd, dat 'n dokter 'n armlastig patient in het Gasthuis te veel bezocht. Politiek doodt alle hartelijkheid Te Ierseke zijn reeds, ondanks de wintersche watertempera tuur, de eerste baden genomen. Er kan evenwel niet gezegd worden, dat dit voorbeeld druk nagevolgd werd. De Zeeuwen hebben niet veel met „kouwe drukte op Te Biezelinge kwamen bij de politie veel klachten binnen over kattengejammer. Gebleken is echter, dat er een nieuwe mond harmonica-club is opgericht Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24