No. 40 VRIJDAG 2 MAART 1934 1307 Nog een moment uit dezen wedstrijd, die door Bleijerheide geflatteerd werd gewonnen. VlissingenR.B.C.2 1. Vlissingen maakte een goede beurt door van R.B.C. te winnen. Een kijkje voor het doel van R.B.C. De bal gaat hoog over. Een goed opgezette aanval op het doel van Bleijerheidedie evenwel geen succes opleverde. nederlaag moesten zij huistoe. Hero deed het in Terneuzen beter dan vorig jaar en versloeg Ter- neuzen met 5—2. Vlissingen kon het tegen R.B.C. niet verder brengen dan tot een magere 21-overwinning. In den strijd om de bovenste plaats blijven Hero en De Baronie zich het meest onderscheiden. Laatst genoemde wist door een overwinning op den Raaij- berg Dosko zoo goed als uit te schakelen. Vlissingen 2 kon Oranje er onder houden en behaalde in Sas van Oent een 3O-overwinning. Terneuzen 2 kwam hij Zeelandia 2 op bezoek en won eveneens, n.l. met 4—2. Met flinke cijfers wist R.C.S. te zegevieren over Dosko 2. A.s. Zondag krijgt Middelburg bezoek van N.A.C. De voorhoede der Middelburgers zal een grootere productiviteit aan den dag moeten leggen dan j.l. Zondag, om eenig voordeel te behalen. Axel ontvangt Dosko en zal wel niet erin slagen, nog een paar puntjes te veroveren. Terneuzen speelt op eigen veld tegen Vlissingen, waarbij wij de roodwitten iets hooger aanslaan. De Zeeuw'en kunnen winnen van 1 Jzendijke en zoo zullen de jonge derde-kiassers dan ook wel vermoedelijk een flinke nederlaag te incasseeren krijgen. R.C.S. is er op het oogenblik goed in, zoodat de Middelburg-reserves in Souburg geen ge makkelijk partijtje krijgen. R.C.S. zal uit den laatsten wedstrijd de beide puntjes nog wel veroveren. Achilles heeft dit jaar weer twee uitvoeringen ge geven, teneinde te kunnen demonstreeren, wat er dit jaar is bereikt door gestadige oefening. Het is weer als alle andere jaren het geval was, men moet een steeds stijgende bewondering koesteren voor den kranigen directeur van deze vereeniging. Er zijn een kwantiteit en een verscheidenheid in leeftijd, welke een splitsing in diverse klassen alleen reeds tot een bijna niet te ontwarren puzzle moeten maken. Wij hebben beide avonden mee gemaakt en gezien, hoe door een goede organisatie, ondanks de primitieve inrichting van tooneel etc., een tweetal zwaar beladen programma's vlot en in betrekkelijk korten tijd werden afgewerkt. Toch is er niets door deze vlugge afwerking ver waarloosd. Het is niet mogelijk, de verschillende nummers alle te bespreken. Alle deelneemsters en deelnemers hebben gegeven wat zij konden. Er wa ren werkelijk zeer goede krachten, er waren er ook, die nog veel leeren moeten. Bij sommige nummers was een reusachtig verschil tusschen de diverse deelneemsters. Den eersten avond kwam een bijzonder groot verschil naar voren bij het nummer uitdrukkingsgymnastiek. Door een goede afwisseling in het programma te brengen, wist men den geheelen avond de aan dacht der aanwezigen gespannen te houden. Enkele volksdansjes en een aantal fraaie plastische standen vielen bijzonder in den smaak. De tweede avond was voor de adspiranten, die werkelijk heel goed gewerkt hebben. De kleuters hebben mooie oefeningen gegeven, soms zelfs mooier en beter uitgevoerd dan die van de grooteren op den eersten Middelburg-Bleijerheide 0-2. Een kijkje van den wedstrijd Middelburg-Bleijer- heide, waarbij Middelburg jammerlijk beide puntjes verspeelde, zoodat het gevaar voor degradatie weer grooter is. avond. Er is materiaal voor de toekomst onder de jongeren van Achilles en de leiding kan o.i. met vertrouwen die toekomst tegemoet zien. Als men het aantal werkende leden van Achilles ziet, als men nota neemt van de belangstellenden in de zaal, dan begint men werkelijk te geiooven, dat het ideaal van het K.N.G.V., de turnzaak te maken tot volkszaak, in vervulling zal gaan. Juichend is Zeelandia j.l. Zondag Middelburg binnengetrokken. Door een 43-overwinning op Goes hebben de Zeelandianen het kampioenschap in hun af deeling in de derde klasse behaald. Proficiat, groen zwarten Weer is er een kans vpor de tweede klasse. Het zal hun in de promotiewedstrijden niet ge makkelijk gemaakt worden. Waarschijnlijk zullen zij Axel als tegenstander krijgen, met De Zeeuwen uit 3A en nog een Brabantsche ploeg uit 3 C, n.l., als de voorteekenen niet bedriegen, H.K.l. Middelburg heeft in een wedstrijd, waarin zij voortdurend sterker was, weer een nederlaag te slikken gekregen. Bleijerheide stelde zich op Zeeuwschen bodem definitief in veiligheid door met 20 te winnen. Het is zuiver aan het veel te korte spel der Middelburg-voorhoede te danken, dat geen doelpunten gemaakt zijn. Met een tot in het oneindige doorgevoerde combinatie wist de Zeeuwsche aanval iederen keer, dat zij een kans kreeg, deze om zeep te brengen. Soms was de bal tot op enkele meters afstand van de doellijn ge dreven en nog werd er niet geschoten. Was er in dezen wedstrijd een snel open spel gespeeld, dan was de overwinning zeker mét groot verschil voor Middelburg geweest. Vooral als men overweegt, dat de beide Bleijerheide-backs zich zeer moeilijk en langzaam verplaatsten. Met dat al is Middelburg er niet beter voor komen te staan en het is wel zoo goed als zeker, dat de Zeeuwsche ploeg weer het kind van de rekening wordt. Axel heeft tegen T.S.C. geheel volgens de ver wachtingen geducht klop gekregen. Met een 9-1-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27