DE KONING IS DOOD, LEVE DE KONING! Het stoffelijk overschot verlaat 't Koninklijk Paleis te Brussel De geridderde belangstellenden wekten her inneringen op aan den vreeselijken oorlog Onder enorme belangstelling en deelneming is de zoo droel om 't leven gekomen koning Albert ten grave gedrage Honderdduizenden sloegen den stoet gade, waarin de staats hoofden en prinsen meeliepen. Er heerschte een algemeen mede leven en medelijden. Voor een goede orde is het echter noodzake lijk, dat na den dood van een koning zoo spoedig mogelijk ander wordt uitgeroepen. Vandaar het Fransche spreekwoord: „Le roi est mort, hetgeen beteekent„De koning is dood, leve de Koningl Zoo geschiedde het ook in BelgiS, Koning Leopold III, de oudste zoon van Albert, deed zijn intocht te Brussel, ten einde den eed af te leggen op de grondwet, een dag na Vaders begrafenis. De inhuldiging van den nieuwen, jongen vorst vond weerom onder zeer groote belangstelling plaats. Van al die plechtigheden geven hierbij de interessante kieken De koninklijke hoogheden, bij de begrafenis, op de tribune. Van links rechts, eerste rij o.a.de prins van Wales, koning Boris van Bulgarije, president Lebrun, de groothertogin van Luxemburg, prins Karei van Belgiëprins Leopold de toekomstige koning kroonprins Umber to, prins Nicolaas van Roemenië, de prins-gemaal van Nederland, prins Karei van Zweden, prins Axel van Denemarken, prins Gustaaf- Adolf van Zweden +^Hij wilde den nieuwen koning goed zien. Koning Leopold op zijn rit door Brussel De nieuwe koninklijke familieLeopold III, Astrid, Josef entje en Boudewijn. ieuwe koning Leopold III legt den eed af op de iche grondwet. Op den achtergrond koningin Astridin 't zwartmet haar beide kinderen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 3