Ir. W. v. d. PLASSCHE OVER H&V FCL H i I s W al Bi Vóór de veiling. Een kijkje in het Goesche veilingsgebouw, waar een fruitveiling Het is lang niet gemakkelijk, den Zeenwschen Rijkstuin- bouwconsulent te pakken te krijgen 1 Het betreft hier een van die functies, welke den geheelen mensch op- eischen, en die den vervuiler voor een schier onbegrensde taak stellen. Toch lieten we niet af, voor wij in de mooie, met prach tige planten gesierde studeerkamer tegenover ir. v. d. Plassche konden plaats nemen. We wilden van deskundige zijde eens iets hooren over den Zeenwschen tuinbouw, welks lot zoo velen met pessimisme vervult, en daartoe kregen wij dan ook ten volle gelegenheid. De toestand in den Zeenwschen tuinbouw is niet zoo slecht als die in de andere deelen van ons land, begon onze gastheer zijn uiteenzetting. De omzet van de veilingen is vrijwel intact ge bleven, en zelfs dit jaar nog iets hooger dan verleden jaar. Hoe dat komt De kwaliteiten verbeteren steeds. Er wordt meer zorg aan de producten besteed, en zoo waren de fruitprijzen vrij goed, evenals de fruitoogst. De Zeeuwsche tuinbouwconsulent ir. tV. v. d. Plassche, onder wiens leiding en voorlichting de Zeeuw sche tuinbouw een flinken stoot in de goede richting heeft gekregen. Dus is er geen reden ongerustheid Gedeeltelijk wel, zegt onze gastheer. Men moet onderschei den de groot- en kleinfruitteelt. Wat de eerste betreft, wordt voornamelijk geproduceerd voor In den boomgaard wordt alweer aan de voorbereiding van den nieuwen oogst gewerkt. Het snoeien van de boomen met den beitel ('t zgn. beitelen).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8