VRIJDAG 9 MAART 1934 Nó: 41 Van alle in deze rubriek afgebeelde kostuums, die ont leend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 cent voor mantels en japonnen en van 20 ct. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven de gewenschte maat: 42, 44, 46>of 48. Voor blouses zijn alleen voorradig de maten 40, 42, 44 en 46. ATTENTIE Bestellingen kunnen als volgt geschieden: Door bemidde ling van uw agent of bezorger. Afgehaald aan het bureau van ons blad. Door girostorting op No- 142700. Door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLE1N 1, HAARLEM Bestellingen worden direct uitgevoerd II 'n Fraai nieuw avondkapsel met sierlijk gearrangeerde luchtige krulletjes en een enkel lokje haar midden op het voorhoofd. Allerliefst jongemeisjes-kapsel. slechts even golvend aan den bovenkant en eindigend in dichte krullen. Evenals bij de kleeding zoekt men ook bij het kapsel meer en meer naar 'n echt vrouwelijk cachet. Geen jongenskopjes meer, voor de vrouw, en ook het page-kopje heeft afgedaan. In plaats daarvan komen veel krulletjes en soms zeer bewerkelijke kapsels, vooral voor den avond, waar bij glinsterende kammetjes weer kwistig worden aangewend. Zelfs is er 'n kapsel waarbij 't haar, rondom het hoofd in kleine krulletjes ge legd, en in t midden strak gekamd, als be zaaid is met brillanten (of wat daarvoor moet doorgaan sterren. Een bizonder fraai avondkapsel is de cre atie van Raoul en Curly te Parijs, die hierbij wordt afgebeeld. Ele gante luchtige krul letjes omlijsten aan weerskanten 't gezicht en zijn smaakvol ge arrangeerd op de kruin. Een enkel lokje hangt bij dit kapsel midden over 't voorhoofd. Allerliefst is ook het jongemeisjes-kapsel, eveneens ontworpen door Raoul en Curly. Het haar is hier van boven glad gehouden met slechts 'n luchtige natuurlijke golving bij de slapen,terwijldeuit- Nieutbe overgangshoed losjes gedrapeerde zijde Hoed van 'n stroo-imitee- rende stof met vlotte vee- rengarneering. 627. Lange mantel met modieuze schoudergar- neering. 629. Mantelcostuum pan effen stof. met en zonder bontkraag te dragen. einden in dichte krullen boven den hals kroezen. De nieuwe hoeden worden nog meestal schuin gedragen en ze laten dus heel wat zien van ons kapsel. Maar er is dit nieuwe, dat er niet alleen veel van het kapsel te zien komt, ook van het gezicht wordt nu heel wat meer dan in jaren het geval is geweest vrij gelaten. Er zijn modellen welke, als 'n boerinnemutsje, achter op het hoofd staan en dus niet alleen het gezicht vrij laten, maar zelfs nog 'n randje haar daar omheen, 'n Toefje bloemen precies in 't midden bedekt dan weer 'n klein ge deelte van het voorhoofd. Zeer modern en elegant zijn de twee hierbij afge beelde hoeden. Het eerste model, losjes gedrapeerd van zijde, vormt 'n overgang van de wintersche vilt- hoeden naar de zomerhoeden van stroo. Ons tweede model, dat eveneens uitnemend ge schikt is voor den overgang tusschen koude en warme dagen, is vervaardigd van 'n stroo-imiteerend weefsel, waarbij de elegant ingestoken veer geheel tot haar recht komt. Bij de nieuwe mantelcostuums zijn veel eenvoudige modellen, met korte, kwieke manteltjes. Het hierbij afgebeelde mantelcostuum is, met zijn eenvoudige lijnen, weinig aan mode onderhevig. De bontkraag ervan kan, voor het warmere seizoen, eenvoudig worden weggelaten. Voor dit mantelcos tuum heeft men 2.60 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Ook de lange man tel, waarvan we hier bij 'n foto geven, kan gedragen worden zon der bontsjaal. De schoudergarneering geeft een modieuzen indruk door het pele rine-effect ervan, ter wijl de slanke lijnen van het geheel 't fi guur ten goede komen. Voor dezen mantel heeft men 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Kleurige blouses en vroolijk getinte das sen met groote strik ken completeeren de mantelpakken en de mantels voor dit PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18