NIEUWE GERECHTEN EEN KLEED MET BLOESEMS No. 41 VRIJDAG 9 MAART 1934 1331, Een nieuw gerecht gebakken koolraapschijven. In de schil gekookte aardappelen en 'n dikke uiensaus ter begeleiding van de koolraap. teekening van den bloesemknop en den open bloesem. Het kleed wordt rondom afgebiesd met rose linnen, waarvoor schuine smalle biezen geknipt worden. 10 c.M. daarbinnen teekenen we 'r. cirkellijn, waarop de bloesemtak wordt geteekend. Men kan de takken en de bloesems tamelijk willekeurig teekenen doch men zorge er voor, steeds in den goeden cirkelvorm te blijven. Het beste is eerst met potlood de takken dun te teekenen. Alvorens takken en bloesems te borduren, worden ze opgevuld met kettingsteken, de bloesems met rose, de takken met bruin, de blaadjes met groen. Daarna borduren we de takken en de bloesems in dezelfde tinten. De knoppen met C aangegeven worden diep rose. In 't midden vari iederen bloesem komen meeldraden van diép geel, gemaakt van Fransche knoopen. Een ander idee voor een bloesemkleed is een rond geschulpt kleed van wit linnen, afgebiesd met rose. In iedere ronding komt een takje bloesem als op figuur D. Het kleed kan in 't midden hier en daar een zelfde bloesemtakje hebben. Met bijpassende ronde vingerdoekjes zal een dergelijk kleed ons een echt lente-idee geven. D. D. L. Dat nieuwe gerechten van een voudige ingrediënten klaarge maakt en op sierlijke wijze voor- gediend bij onze lezeressen een goed onthaal vinden, is ons reeds gebleken. Bij de nieuwe recepten die we vroe ger reeds gaven voor de bereiding van koolraap kunnen we er nu nog een voegen en wel dat van gebakken kool raap. De koolraap wordt hiervoor geschild, in schijven gesneden en in kokend water geblancheerd. Men laat ze dan in 'n zeef uitdruipen. Daarna bestrooit Goulasch van visch. Sago-fiammerigegarneerd met noten. men ze met peper en zout en men, bakt ze in heete sla«olie of spek aan beide kanten mooi licht bruin. Ook kan men de schijven eerst in beslag wentelen en dan bakken. Bij het opdienen legt men op elke plak koolraap 'n stukje spek indien men ze met spek gebakken heeft. In Duitschland geeft men bij dit gerecht in de schil gekookte aardappelen met 'n dikke uiensaus, die men als volgt bereidt 2 3 middelgroote uien hakt men fijn en kookt ze, met zout, peper en nootmuskaat, in 1 y2 kop vol melk gaar, waarna men ze zeeft, lntusschen laat men 1 eetlepel boter met 1 y2 eetlepel bloem, onder voortdurend roeren, lichtbruin worden. Hierbij voegt men langzamerhand de uienmelk, waarna men er ook weer de uien bij voegt. Alles bij elkaar laat men nog ongeveer 10 minuten koken, tot de saus mooi dik is. Ook gekookt soepvleesch smaakt hier uitstekend bij. Goulasch van visch. 1 pond visch wordt schoongemaakt, van de gra ten ontdaan, in stukjes gesneden en even gaar gekookt, waarna men ze nog eens doormidden snijdt. Men maakt dan 'n dun beslagje van 'n ei met 'n weinig bloem en water, doopt de visch daarin en bakt ze in heet frituurvet mooi licht bruin. Men schikt de visch op een schotel en giet er dan de on derstaande saus overheen. Een ui wordt in schijven gesne den en in sla-olie of boter of vet lichtbruin gebakken. Men voegt daar dan nog 1 y2 eetlepel bloem bij, een paar druppels water en blijft voortdurend roeren tot men er ten slotte 2 goed geklutste eieren doorheen roert. Deze saus giet men over de visch. Ten slotte nog het recept van 'n toetje. Sago-flammeri. In 1 liter melk kookt men wat vanille of vanillesuiker, kaneel, suiker en 'n weinig zout, een en ander naar smaak. Als de melk kookt voegt men er 80 k 90 gram beste sago bij en laat alles langzaam koken. Ten slotte maakt men het geheel nog met suiker af en men giet de flammeri in 'n met koud water omgespoelden vorm om af te koelen. Na het storten garneert men met noten of ingemaakte vruchten. C. J. M. Bijgaande teekening geeft een mooi model voor een theekleed. We nemen een cirkelvormig stuk wit grof linnen van 1 Meter of 1 Meter 20 c.M. middellijn. Op de teekeningen A en B ziet u de eenvoudige

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19