ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het erder vertellen Vin deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Wissenkerke, dat de directeur van het rijksbureau voor drinkwatervoorziening aldaar gesproken heeft. Hij zette voor mensch en dier het nut van goed drinkwater Het is aardig van de Noord-Bevelanders, dat zij ook de vier voeters een convocatie gezonden hadden. Uit Kruiningen seint men ons, dat de knapenvereeniging haar vijftigjarig bestaan geanimeerd gevierd heeft. Wij begrijpen nu, waar het gezegde „Oude knaap" vandaan komt. Uit Wilhelminadorp bereikten ons vele berichten over de geest driftige wijze, waarop de bevolking 't jubilé van den heer Hanken heeft gevierd. De feestcommissie, zoo schreef men ons o.m., ge steund door de bewoners, heeft alle eer van haar arbeid. De feestvreugde aanvoelende, willen wij ditmaal veel begrijpen en geen grapje maken over den wankelenden gang der organisa toren Zoowel uit Walcheren als uit Schouwen meldde men ons de onder veel belangstelling plaats gehad hebbende begrafenis van een oudsten inwoner. Eerst rilden we van ontzetting, maar tenslotte zijn we toch de hoop gaan koesteren, dat men met de begrafenis gewacht heeft, tot de goede menschen overleden waren. Uit Ierseke bericht een volbloed oesterkweeker ons, dat er eenig levèn in het zaaigoed begint te komen, al is de prijs niet hoog. De wondere invloed der lentelucht In den gemeenteraad van Borsselen heeft een lid aan den voorzitter gevraagd, de torenklok op den juisten tijd te houden. De burgemeester zei, dit te willen probeeren. Ook dorpsburge meesters kunnen vaak een groote hoogte in de samenleving bereiken. Men seint ons uit Vlissingen, dat minister Kalf op het laatste moment verhinderd was om den dubbelen Zeeuwschen voor- jaarsvliegdienst te helpen openen. Geruchten, dat hij bezwaar had om met een Fokker mee te gaan, zijn absoluut onjuistOok de minister van financiën is niet aanwezig geweest. Die heeft de K.L.M. niet meer noodig. Sinds de verzwegen millioenen te voorschijn komen, geraakt minister Oud zonder machine in de wolken. Uit Ierseke ontvingen wij bericht, dat voor de eerste maal gemalen oesterschelpen voor de kippen zijn geleverd naar Neder- tanJsch Indië. Men verwacht van de Hollandsche doppen om de koloniale eieren veel versterking van de banden tusschen moederland en overzeesche bezittingen. Te Terneuzen zal de groote Paaschveemarkt op 21 Maart ge houden worden. 't Is merkwaardig, dat beneden de Westerschelde Paschen zooveel eerder valt dan er boven Men meldt ons uit Goes, dat de Ariel-motorclub besloten heeft, in Juni klimkampioenschappen op het program te zetten. Eenige aapjeskoetsiers zijn als trainers aangesteld Te Schoondijke heeft.'n ingezetene, tijdens werkzaamheden in zijn tuin, oude rijksdaalders gevonden ook eerder is dit reeds voorgevallen. Wij raden den gelukkige aan eenige dagen met vacantie te gaan. Vermoedelijk zal hij dan bij zijn terugkomst den grond omgespit terugvinden. Een IJzendijksch raadslid vroeg in volle zitting of alleen staande vrouwen gesteund moeten worden, waarop bevestigend werd geantwoord. Wij vinden aanbieden van een stoel kiescher Tot de volgende week, dames en heeren De buurtvereeniging LangevielePottenmarkt" te Middelburg vierde haar 10-jarig bestaan. De zangvereeniging .Looft den Heer", onder leiding van den heer Höfelein vierde onlangs haar 60-jarig bestaan. Foto genomen na de feest uit voering in de Groote Kerk. Een drievoudig afscheid. Te Middelburg namen een drietal onderwijzers afscheid van de verschillende openbare scholen aldaar. Ministerieel bezoek aan Zeeland. Bij de opening van een tweemaal-daagschen dienst van de K. L. M. op Zeeland vanaf 1 Maart j.l. maakte minister De Wilde een tocht mee per vliegtuig om een niet-officieel bezoek te brengen aan Schouwen en Vlissin gen. Aankomst van den minister op het vliegveld te Vlissingen, waar hij wordt verwelkomd door het vliegcomité van Walcheren. VRIJDAG 9 MAART 1934 gj ~*^Het gezelschap begeeft zich na de verwelkoming naar het I Wooldhuis. de woning van burgemeester van Woelderen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24