Zeeuwsche Omroep Op de biggenmarkt. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat daar in een melksalon de eerste Walcherensche zweefvliegclub is opgericht met vier-en- twintig leden. Gewoonlijk hebben de menschen meer neiging tot zweven, wanneer ze een café bezocht hebben Uit Vlissingen seint men ons, dat de Zeeuwsche vereeniging van Luchtvaart besloten heeft, op Zondag 14 Juli een stervlucht te organiseeren. Wij hopen van harte, dat er niet al te veel deelnemers naar de maan zullen geraken Uit Bruinisse schrijft onze correspondent belangrijke mede- deelingen over het 25-jarig ambtsjubileum van den burgemeester, dat met animo gevierd is. De burgerij heeft den jubilaris een radio-toestel met ingebouwden luidspreker cadeau gedaan. Dat is een fraai en sterk symbolisch geschenk. Met eenige ver beeldingskracht kan men er in zien een gemeentehuis waarin de raad vergadert. Toen een juffrouw te Kloosterzande dezer dagen van een zangrepetitie terugkeerde, vond zij 'n raam van haar woning hoog opengeschoven en miste zij een flink geldbedrag uit 'n kast. Dat is een onwaardige en leelijke behandeling van een leerlinge in de kunst groote sopraanzangeressen verdienen eerder zoo'n afstraffing De politie te Borsselen heeft 'n varken in beslag genomen, dat niet wettig geslacht was. Wij hebben altijd gedacht dat „zwijntjesjagers" fietsendieven Uit Schoondijke bericht men ons, dat voor de leden der Volks universiteit een dame is opgetreden, die alle aanwezigen onmid dellijk wist te boeien. 'n Vrouwelijke politie-agent of boeienkoningin Met innig leedwezen moeten wij onze provincie-genooten er van in kennis stellen, dat op de nieuwe bankbiljetten van tien gulden niet meer het portret van de struische Zeeuwsche dienst bode van den directeur der Nederlandsche Bank zal voorkomen. Zeker tegen 1 Mei haar betrekking opgezegd Te Eliewoutsdijk is opgericht het kinderliedertafeltje „De zangvogeltjes". Naast de musschengilden en varkensvereenigin- gen een mooie poëtische aanvulling. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens bereikten ons in ont stellenden toon geschreven onthullingen over schrikbarende smokkelarij van kaas in het vierde en vijfde district. Wij raden allen kalmte aan. De autoriteiten zijn even waak zaam als vooruitziend. Reeds jaren lang bijv. is de marechaus see voorzien van „kaasmessen." Uit Heinkenszand wordt ons gemeld, dat de bloemententoon stelling der vereeniging „Vergeet-mij-niet" met 'n zeer gevoelig woord door den voorzitter is geopend. Hoe kan 't anders bij 'n genootschap met zoo'n sentimenteelen Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 16 MAART 1934 Bij de verkeersuerbetering te 's Heer Arendskerke werd reeds een deel van den weg in gebruik genomen. Als de lente ontwaakt langs de Goesche grachten. Waschdag in St. Annaland. Waar het verkeer op den weg Middelburg'—Goes nog stag neert. De brug bij het station te Middelburg houdt de haas tige voorbijgangers herhaal delijk een aantal minuten op. Nog 'n puntdat te zijner tijd zal verbeterd moeten worden. Verkeersverbeteringen, De werk zaamheden aan den Poelendale- singel beginnen te vorderen. Een kijkje bij het werk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25