No- 42 VRIJDAG 16 MAART 1934 Bij de Vlissingsche werkverschaffing, waar uitge strekte terreinen worden opgehoogd voor parkaanleg. IN ZEELAND in Hoedekenskerke, Baar land, Axel, Burgh en Oosterland. Te Haam stede is eerst het vlieg veld verbeterd en nu werkt men aan het „vast leggen" der duinen door beplanting. Te Sas van Gent worden de vestingen afgegraven te Breskens verricht men straatwerk evenals te Biggekerke te Zierikzee hoogt men het terrein bij de gasfa briek op te Tholen krij gen de stadsvesten een beurt en te Brouwersha ven doet men van alles. Te Goes is men aan klein werk bezig, doch men denkt er hard aan den aanleg van een zwembad. Hier zijn het nieuwe landwegen die gelegd wor den, daar verbindingswe gen, ginder demping van onnutte siooten of draineering van vochtige gronden. Overal is de overheid bezig om aan te vullen De jonge boomen worden aangeplant. De kruiwagens rijden ooortdurend af en aan. datgene waarin de samenleving tekort schiet. In dit overzicht mag niet ontbreken 'n kleine verwijzing naar de wegenverbetering, welke dank zij het Wegenfonds mogelijk was. Hoewel niet vallende onder de eigenlijke werkverschaffing heeft dit fonds heel wat werkloosheid voorkomen. Memoreeren wij bijvoorbeeld den bouw van het grjote viaduct over de spoorbaan bij 's Heer Arendskerke, onderdeel van den prachtig ver nieuwden Rijksweg GoesMiddelburg. R. R. Een aardig hoekje in Vlissingsche park. dat i ten belooft te worden c Ook te Middelburg, met zijn 1000 werkloozen, E| vinden geregeld 'n honderd menschen werk aan IS het egaliseeren van bouwterreinen, stadsver- fraaiing door stratenverbetering, enz. 'n Object in voorbereiding is de aanleg van een sportterrein. Vlissingen, dat nog meer werkloozen telt dan Middelburg, heeft 'n 120 man te werk gesteld bij het fort de Nolle voor terreinverbetering. Buitengewoon interessant is de begreppeling in domeinbeheer van het Sloe onder Nieuw en St. Joosland, waar men jaren terug het zoogenaamd pannekoekengras heeft uitgezet, welk gewas, door zijn sterke zodenvorming, het aanslibben van de Schelde-klei buitengewoon bevorderd heeft. Op deze plaats groeit langzamerhand een nieuwe polder. Op de centrale werkverschaffing in den polder Walcheren wordt, onder Biggekerke en Meliskerke, door pl.m. 120 werkloozen gewerkt aan de ver betering der ontwatering ook hier oefent de Heide- Maatschappij dagelijksch toezicht uit. In de Breede Watering bewesten Ierseke wordt niet rechtstreeks voor den polder gewerktdit geschiedt voor rekening van diverse gemeenten of voor particulieren. Het polderbestuur gaf wel verlof tot het werk. Polderwerken worden voorts tot stand gebracht het in aanleg zijnde en der mooiste resulta- in de werkverschaffing. «5s**?

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9