No. 43 Bruidstoilet van wit satijn met breeden langen sleep en sluier met tiara. We leven weer in 'n tijd, dat de eene mode show de andere op volgt en elke recht geaarde mode-show vindt haar bekroning in 't bruidstoilet, dat, als apotheose aan het slot, onder de toepas selijke muziek van 't bijbehoorende strijkje statig en langzaam de zaal komt binnenrui- schen. Dat is 't moment suprème van den aan mevrouw Mode gewij- den middag. Dan rek ken zich alle halzen; dan komt er zelfs be langstelling op de ge zichten, die tot dusver, min of meer hautain en geblaseerd, al het tentoongestelde heb ben gadegeslagen. Want het bruidstoilet wekt herinneringen op of toekomstdroomen ook zelfs, wanneer het niet door 'n bruid gedragen wordt. Het eerste hierbij afgebeelde bruidstoilet, een ontwerp van Selin- court, werd gedemon streerd op een groote modeshow in Londen. Het glanzende satijn van de bruidsjapon, dat strak het lichaam omspant, verwijdt zich tot een breed uitvallenden langen sleep. De randgarneering van den sleep past zich aan bij de tiara, welke zoo bekoorlijk het gezicht omlijst en vanwaar de sluier in breede golven neerhangt. Voorjaarsjaponnetje van gestreepte wollen stof voor jonge meisjes. Wandeltoilet van beige wollen fantasiestof. gegarneerd met beige en bruin piqué. Het tweede hierbij gereproduceerde bruidstoilet is vervaardigd van een nieuwe soort transparant velvet, kleine fluweelen moezen op 'n ondergrond van chiffon. Deze japon is zeer eenvoudig en strak van lijnen, hoog aan den hals en met lange, gladde mouwen. De lange ruime sleep schijnt zich geleidelijk te ontwikkelen uit de japon. De tiara past zich geheel aan bij den stijl van dit toilet, waarbij de bruidssluier't effect geeft van 'n cape. Een alleraardigst voorjaarsjaponne tje is het hierbij afgebeelde model van Worth, die het „Pussy" heeft ge doopt. Heel de garneering van dit gladde wollen toiletje ligt in de manier, waarop de gestreepte stof is verwerkt. Het is uitnemend geschikt voor jonge, slanke figuurtjes. „Escapade" noemde Ger- maine Dailly het hierbij ge reproduceerde wandeltoilet, ontworpen in beige wollen fantasiestof. Deze japon is gegarneerd met beige en bruin piqué, verwerkt tot groote revers en hooge wijde manchetten, 'n Bruin leeren ceintuur vormt de verdere afwerking van dit elegante geheel. PAULA DEROSE. Bruidstoilet van 'n nieuw soort trans parant velvet, fluweelen moezen op een ondergrond van chiffon. Tiara met 'n tot 'n cape verwerkten sluier. VOOR 'T PAASCHONTBIJT Het spreekt vhnzelf dat onze Paaschtafel feeste lijk en gezellig moet zijn en dit is zelfs met heel bescheiden middelen te bereiken. Wat wilgekatjes, een pul vroege tulpen kunnen als 't ware 'n stukje lente in onze kamer tooveren en ons hoopvol doen uitzien naar de bloeiende wonderen van 't komend seizoen. Als wij bij dit al nog zorgen voor een leuke aankleeding van onze ontbijttafel, zullen de gezichten van onze huisgenooten stralen en onze feestdagen zullen één groot succes zijn, want Een goed begin Waarmee wij onze tafel een Paasch-cachet kunnen geven O, er is zooveel leuks te maken, het een nog mooier dan 't andere. Kijkt u maar eens naar mijn teekening. Wat denkt u van die leuke koffiemuts, met dat grappige, bloemen-etende eendje, dat zoo vroolijk door de bloeiende wei waggelt Het is heusch niet lastig om te vervaardigen hoorUit lichtgroen linnen maakt men de eigenlijke muts, terwijl het eendje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18