Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep 1400 VRIJDAC 23 MAART 1934 No. 43 ■■U-' *rt Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de majoor-intendant der Ille divisie op plechtige wijze de medaille voor trouwen dienst heeft uitgereikt aan een onderofficier aldaar en dat ter gelegen heid van deze ceremonie een adjudant gesproken heeft namens de kust-artillerie te Vlissingen. Met hoeveel vuurmonden dit geschied is, viel niet te achter halen. Uit Goes wordt ons geseind, dat bij het bezoek van den minister van Binnenlandsche Zaken aan Zuid-Beveland de ge meentebesturen van de Ganzestad en van Kloetinge Z.Excellentie een lunch mochten aanbieden en buitengewoon vereerd waren met deze aangelegenheid. De belastingbetalers zijn het reeds lang gewend aan alle autori teiten den kost te geven Onze correspondent te Arnemuiden bericht ons, dat een juffrouw, die bij het eten een beentje doorslikte, heel naar Mid delburg is vervoerd, waar het voorwerp in het Gasthuis op kunst matige wijze verwijderd is. Een gewone Zeeuwsche jongen oefent het beentje-lichten met minder omslag uit Uit Wissenkerke wordt ons gemeld, dat een echtpaar uit Middelburg benoemd is tot vader en moeder voor de ouden van dagen. Bij gewone kinderen wordt die officieele formaliteit gewoonlijk nagelaten. Te Oost- en West-Souburg denkt men er aan om, in verband met den voorgenomen aanleg van een rijwielpad, een bazaar te houden tot steun van een en ander. Gezorgd zal worden, dat alles netjes en ordelijk verloopt. Veronderstel dan ook, dat je door zoo'n bazaar op het slechte, in plaats van op het fietspad zou geraken Het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft in zijn laatste vergadering als nieuwste aanwinst een geheelen voorraad papierknipsels vertoond aan zijn leden. Misschien brengt de schoonmaaktijd nu nog wel eens 'n prullenmand Na 'n wilde achtervolging door de douanen is nabij Clinge een vrachtauto uit Hulst, met 2500 kilo gesmokkelde boter, tegen 'n boom gevlogen en in beslag genomen inzittenden gearresteerd. „Botertje tot op den boom" is altijd heusch geen prettige en voordeelige toestand Gezinshoofden in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zich ver- eenigd tot 'n protest tegen den aanleg van een waterleiding. Overal elders klinkt er tegen connectie met water alleen protest uit hoofden van kinderen 1 Te Colijnsplaat is een automobilist in een zeer benarde positie geraakt, doordat hij, na een botsing met een rijtuigje, zijn stuur kwijtraakte en van den weg af in de „Val" reed en op 'n varken terecht kwam. Met spek in de val vangt men anders alleen muizen Tot de volgende week, dames en heeren Te Hansweert ontstond brand in De koopman in schoonmaakartikelen is een caféhetwelk geheel uitbrandde. in dezen tijd een welkome gast. (Hoek) Hoe de mosselvangst te Philippine verpakt wordt voor het transport. Een zeldzame clivia. Bij een onzer abonnes te Vlissingen staat een clivia in bloei, die aan één stengel 59 bloeiende kelken en aan een tweeden stengel nog 19 bloemen draagt. Aan de haven van Colijnsplaat heerscht nog steeds bedrijvig heid door den aanvoer van uien. Zeeuwsch vee naar de komende Paaschveetentoonstellingen. De firma C. Blokpoel te Goes toonde 'n proefcollectie dieren, die naar verschillende Paaschveetentoonstellingen worden af gevaardigd. Een deel dezer dieren is verkocht aan de Coöperatie ,,De Volhardingte Den Haag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24