SPORT ZEEUWSCHE W 1 x <L y AxelVlissingen 0—5. Axel wist het helaas niet tot een overwinning te brengen in haar voorlaatsten thuis wedstrijd, waardoor haar kansen weer zijn verslechterd. Moment uit dezen wedstrijd: Aanval op het doel van Vlissingen. De laatste weken is 't in de voetbalwereld be trekkelijk stil geweest. De wedstrijd Neder land—België was oorzaak, dat vorige week ongeveer de geheele voetbalcompetitie stil lag. De voetballers hebben dien Zondag, voorzoover tegen woordig bij dien wedstrijd, wel iets kunnen leeren. Geweldig is die wedstrijd geweest, vol goede belof ten voor de toekomst. Er zijn sterren ontdekt van de eerste grootte. De overwinning is welhaast eenig in de rij van uitslagen van internationale voetbal wedstrijden. Men heeft vele vellen vol geschreven over dezen wedstrijd en reeds den dag na het spelen van den wedstrijd was naar onze meening in het openbaar de hulde gebracht aan de spelers, wien zulks toekwam. Jammer is het, dat men ook lang zamerhand in Nederland de zaak op Amerikaansche manier gaat aanpakken. Interviews en huldigingen zijn niet van de lucht geweest deze week. Het ware beter, dat dit achterwege bleef en men de beschei denheid van de nu beroemd geworden Nederland- sche voetballers niet al te sterk op de proef stelde. De voetballer zelf en de voetbalsport in het alge meen zijn o.i. niet gediend met deze dingen. Het is te hopen, dat het niet tot gevolg heeft, dat onze Nederlandsche „Internationals" denken, dat zij „het nu toch wel heel goed kunnen" en onover winnelijk zijn. Enfin, we gelooven, dat dit gerust aan den heer Lotsy en de zijnen is toevertrouwd. Intusschen vergete men niet de T.C. van den K.N. V.B. met den heer Lotsy aan het hoofd de hulde te VRIJDAG 23 MAART 1934 1403 Een corner op het doel Vlissingen. brengen, welke dezen menschen toekomt. Wij herinneren ons nog den tijd, dat deze commissie met de noodige reserve werd ontvangen. Zij heeft gewerkt en hard gewerkt. Ziet hier de resultaten van dien arbeid. De spelers oogsten de lauweren en dit is verdiend, doch zij mogen niet verzuimen, een groot deel daarvan over te dragen op de T.C. en den Bondstrainer Bob Glendenning. Er was in het Zuiden, voor wat de eerste klasse aanging, reeds eenige lijn te zien voor den verderen loop der competitie, althans voor wat de bovenste plaats betreft. Willem II ging rechtstreeks op het kampioenschap af en wij dachten niet apders of het zou hem gelukken, de wedstrijden tegen B.V.V. en P.S.V. in overwinningen om te zetten. De Bosschenaren hebben er echter anders over gedacht en tracteerden Willem II op een 42-nederlaag, natuurlijk tot groote vreugde van Longa. De stand van deze beide Tilburgsche ploegen is nu als volgt Willem 1117 gesp., 12 gew., 3 gel., 2 verl., 27 pnt. Longa 17 gesp., 12 gew., 1 gel., 4 verl., 25 pnt. Willem II moet nog naar P.S.V., terwijl Longa op bezoek moet bij B.V.V. Zoo is de kans groot geworden, dat de wedstrijd LongaWillem II, welke ongeldig is verklaard, zal moeten worden overgespeeld. De uitslag van dezen wedstrijd was 1—1. Onder aan 't lijstje wordt het steeds moeilijker om uit te maken, wie er nu eens het beste voorstaat. Noad deed ongetwijfeld goed werk, door j.l. Zondag te winnen van Bleijerheide. Hierdoor is de Tilburg sche met Middelburg in puntental gelijk gekomen. De stand is als volgt N.O.A.D. 16 gesp. 4 gew. 3 gel. 9 verl. 11 pnt. Middelb. 17 „5 „1 „11 11 N.A.C. 16 „3 „3 10 9 Met spanning ziet men hier de verdere uitslagen tegemoet. Hoewel het dus oogenschijnlijk stil is in de voet balwereld en men zoo het idee krijgt, dat het einde nadert, is er toch nog heel wat te verwachten. Zeelandia moet de promotie nog doorworstelen. De Zeeuwen zullen waarschijnlijk daarin ook een aandeel hebben, terwijl Axel het nog steeds te kwaad heeft en als derde Zeeuwsche ploeg zal komen meespelen. Middelburg staat op het randje van een extra competitie in den vorm van degradatie wedstrijden en het zal een dubbeltje op zijn kant zijn of de groen-witten rollen er weer in. Zoo ziet men, dat die oogenschijnlijke rust spoedig kan omgezet zijn in een geweldigen strijd om het behoud van een plaats in le of 2e klasse, anderzijds een strijd tot her- of verovering van een meer eervolle plaats in de voetbalwereld. Al met al is voetballend Zeeland nog een paar maanden onder dak. Wu zullen weer reeds druk doende zijn met allerlei zomersporten, als King Soccer toch nog steeds onze aandacht vraagt voor belangrijke gebeurtenissen in zijn rijk. Het duurt weer niet zoo lang meer, of wij gaan aan het wandelen en hardloopen. Zoo zal b.v. Achilles weer den afstandsmarsch geven dit jaar. De Zeeuwsche Wandelsport Vereeniging brengt iets nieuws en organiseert met Pinksteren een tweedaagsche. „De Amateur", onderafdeeling van de Voetbalvereeniging „Goes", geeft eveneens een De bal gaat juist naast. marsch, terwijl „W.S.V." te Wemeldinge niet zal achterblijven. In Vlissingen loopt V.T.V., als wij ons niet vergissen, met plannen rond, zoodat er voor de wandelaars heel wat te wachten is. „E.M.M." zal op 2 Juni den Singelloop houden, terwijl binnen enkele dagen de Vereeniging „Mara thon" te Vlissingen wel met haar zomerprogramma voor den dag zal komen. Keeper Kats keert een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27