UW IE N 1LE.VJE N VOOR DE PAASCHTAFEL 1426 VRIJDAG 30 MAART 1934 No. 44 men 1 toer aver., waarin men in den lsten st. en vervolgens in eiken 7den st. 2 st. breit, zoodat men 133 st. op de naald krijgt. Dan begint men aan het patroon, dat uit 8 toeren bestaat. lste toer 1 r. Verder 3 r., 1 aver, tot de laatste 4 st., die men r. breit. 2de toer steeds 1 r., 3 aver. Laatste st. r. Deze beide toeren 2 keer herhalen. 7de toer 1 r. Verder 1 st. afhalen, 2 st. samenbr., de afgehaalde st. over de 2 samengebreide st. halen, 1 aver., herhalen tot de laatste 4 st. Dan 1 st. afhalen, 2 st. samenbr., afgeh. st. overhalen, 1 r. 8sfe toer 1 r. Verder1 aver., 1 r., 1 aver., alle drie in i St., 1 r. Tot het einde van de naald herhalen. Wanneer men dit patroon 5 keer gebreid heeft, Slechts weinig geld en geringe moeite kost het ons, de Paaschtafel een Lente-aanblik te geven. De eiergerechten, welke we op lange schotels kunnen opdienen, zullen door het versieren met frissche sla, tomaat, mayonnaise en peterselie kleurrijk genoeg zijn. Wilt u echter nog een spe ciale versiering, dan wordt hieronder een midden stuk beschreven. We dekken de tafel met een wit kleed, en sprei den in 't midden een veld van gras-groen crêpe papier. Vooral kiezen we een frissche kleur, geen donker (blauw-groen), dat zou onze tafel beslist bederven. Er wordt nu van een paar kistplankjes een vorm in elkaar getimmerd, zooals op het voorbeeld. Links en rechts komen aan den binnen kant een paar latjes, ongeveer 5 c.M. van den bovenkant. Wanneer u dus plankjes heeft van 10 c.M., dan komt het klosje ongeveer 4 c.M. van onder. Dit houten vormpje nu kan 50 c.M. lang en 30 c.M. breed worden, en wanneer het in elkaar zit, wordt het omwikkeld met grasgroen crêpe papier, zoodat we niets meer zien van het ruwe hout. Het wordt binnen en buiten bedekt. U laat nu een stukje vensterglas snijden, zoo groot, dat het, rustende op de klampjes, precies in den rechthoek sluit. Dit stukje glas, enkel dik, behoeft niet duur te zijn. Aan één kant wordt dit glas met lichtblauwe verf beschilderd; u kunt water- of olieverf gebruiken, net wat u heeft. Het stuk glas komt, wanneer het droog is, met den geschilderden kant naar onder op de latjes te liggen. Vervolgens knippen we van donkergroen papier eenige waterlelie-bladeren als op ons voorbeeld. Rietstengels kunt u hier en daar maken door eenige biezen geel-groene raffia te nemen, van boven doorgeknipt; het glas wordt even opgelicht, en het bosje tusschen den kant gestoken het blijft vanzelf rechtop staan. Een paar zwanen of eenden van celluloid, welke wel gebruikt worden in aquariums, kunt u koopen in een vogelwinkel. Verder heeft u wat van die kleine gele kuikentjes noodig, reeds verkrijgbaar voor 5 6 stuks k 10 ct. We plaatsen ze hier en daar op het groene grasveldje. Enkele kuikentjes kunt u uit een dop laten komen, hiervoor gebruiken we de schalen, welke we overhouden van de eier gerechten. Wanneer u nog een bosje heel kleine kunst bloemetjes koopt en die hier en daar tegen de taluds plakt, zal het nog frisscher aandoen. Kleine bloempjes zijn natuurlijk ook te knippen uit ver schillende kleuren papier. Aan de kanten, waar de borden komen, kan een uitgeknipte rand komen als op de teekening, of onder ieder bord een geschulpte cirkel van groen crêpe-papier. Voor de kleintjes is het altijd feest, wanneer de eieren zelf gekleurd of versierd zijn. Een heel vlugge manier om iets te bereiken is het beplakken met plakplaatjes op de gekookte eieren, welke u wilt serveeren. Wanneer u iemand hebt, die u helpt, kunt u vele eieren in een korten tijd versieren. Men heeft kleine transfers (aftrekplaatjes) noodig, die, 12 of meer aanéén geperforeerd, in verschillende uitvoeringen te verkrijgen zijn, voor een paar centen. Leuke Paaschmotieven, haasjes, kuikentjes enz. allemaal verschillend, en ook lentebloemen in vele soorten. U hebt voor de eieren juist kleine tranfers noodig, daar er anders plooitjes in komen. D. D. L. EEN ELECANTE GEBREIDE JUMPER De practische vrouw zal er misschien tegen op zien, de hierbij afgebeelde jumper te breien om de modieuze schoudergarneering. Zulke mo desnufjes hebben gewoonlijk slechts 'n kort leven en 'n eigengebreide jumper kan zoo langen tijd mee. Maar voor dit modesnufje behoeft men niet terug te schrikken, want de gebreide schouderrolletjes zijn afneembaar en kunnen ge makkelijk weer verwijderd worden wanneer deze mode heeft afgedaan. Deze jumper is gebreid met Paton Super crêpe wol. Men breie van het patroon eerst 'n proeflapje op 13 steken en wanneer men dat goed heeft uitge streken, kan men precies uitrekenen hoeveel steken men moet opzetten voor de gewenschte maat. Wanneer men zóó breit, dat er 8 steken op 21/2 c.M. komen, dan wordt de jumper 45 c.M. lang en 85 c.M. wijd onder de armen, bij het hieronder opge geven aantal toeren en steken. Voor den rug zijn 116 st. opgezet. Men breit dan eerst 'n boord van 71/2 c.M., 2 r., 2 aver. Dan breit Een elegante gebreide jumper (model Paton). begint men aan de armsgaten. Daarvoor worden, aan het begin van de eerstvolgende 2 naalden, 8 st. afgekant. Verder mindert men, om den anderen toer, 1 st. aan weerskanten van de naald tot men nog 101 st. overhoudt. Intusschen breit men verder in tricotsteek dus r. aan den rechter en aver, aan den linkerkant zoodra men 13 keer het patroon heeft gebreid. Men breit dan op 101 st. verder in tricotsteek tot men daar 10 c.M. van gebreid heeft. Eindigen met 'n averechtschen toer. Dan begint men aan de schouders aldus 16 st. afkanten, 19 st. op 'n naald apart houden, 31 st. afkanten, 35 st. breien. Volgende naald 16 st. afkanten, 17 aver., 2 aver, samenbr. 2de toer 2 st. samenbreien, 16 r. 3de toer 15 steken afkanten, 2 samenbr., af kanten. Dan breit men den 2den schouder op de apart gehouden steken, ls/e toer 2 aver, samenbr., 17 aver. 2de toer 16 st. afkanten, 2 samenbr., afkanten. Het voorpand wordt precies eender gebreid tot en met het 13de patroon. Men heeft dan 111 st. op de naald. Die verdeelt men in tweeën voor de halsopening en tegelijk begint men in tricot te breien, terwijl men blijft minderen voor de armsga ten. lsfe toer 2 samenbr.53 r. op 'n aparte naald bewaren, 1 st. afkanten, 53 breien, 2 samenbr. 2de toer: 54 aver. 3de toer: 2 samenbr., 50 r., 2 samenbr. 4de toer: 52 aver. Den 3den en 4den

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18