NIEUWE ONTWERPEN VOOR DE KOMENDE RACES No. 44 VRIJDAG 30 MAAR'l' 1934 1427 Zomertoileteveneens ontworpen voor de Ascot-races. van gebloemd organdiemet bijbehoorend mofje. daaraan verbonden modeparade wereldvermaard heid hebben verkregen. In Engeland is men nu reeds druk bezig met het ontwerpen der nieuwe modellen, die bij de races in Ascot voor het eerst aan den volke getoond zullen worden. Wij zijn in de gelegenheid voor onze lezeressen reeds 'n paar dier nieuwe créaties voor Ascot te kunnen afbeelden. Daar is een fraai wandeltoilet van bedrukte crêpe de chine, waarvan de bijbehoorende kleine cape met apenbont omzoomd is. Deze cape is van voren vast gestrikt op de japon, waarvan de robe zéér wijd en zéér lang genomen is. Bij dit toilet wordt een groote hoed gedragen, gecombineerd van vilt en doorstikt bangkok-stroo. Het toilet daarnaast is ontworpen in 'n nieuwe ottoman-zijde. Over de hooge taille is 'n kort manteltje met half lange mouwen van voren vast gestrikt. De rok is gegarneerd met een volant, welke 'n bescheiden queue-de-Paris-effect geeft. De groote hoed is van bangkok-stroo met stik- selgarneering. Dan nog 'n echt zomertoiletje, eveneens ont worpen voor de komende Ascot-races. Gebloemd organdie vormt het materiaal voor deze bekoorlijke jongemeisjesjapon met strookengarneering, waar aan de bijbehoorende mof nog iets extra feestelijks verleent. PAULA DEROSE Twee nieuwe ontwerpen voor de komende Ascot-races. Links: Toilet van bedrukte crêpe de chine met bij behoorende kleine cape. omzoomd met apenbont. Groote hoed gecombineerd van vilt met doorstikt bang kok-stroo. Rechts: Toilet van ottoman-zijde met bijbe hoorend kort jasje. Groote hoed van bangkok-stroo met stiksels gegarneerd. toer hérhaalt men 3 keer. Nu mindert men niet meer voor het armsgat, maar men blijft minderen aan den kant van den hals, in eiken r. toer, tot men nog 32 st. op de naald heeft. Hierop breit men nog rechtdoor tot het werk, van 't begin gemeten, 44 c.M. lang is. Dan kant men bij het begin van eiken toer aan den kant van het armsgat 8 st. af, tot men alle steken heeft afgekant. Dan breit men den 2den schouder op dezelfde manier, op de overgebleven steken. De mouwen. 60 st. opzetten en eerst 'n manchet breien van 6 4 7 c.M. 2 r., 2 aver. Dan 1 toer aver., waarbij men in eiken 7den st. meerdert tot men 68 st. op de naald heeft. Men breit dan verder in patroon en meerdert om de 2 c.M. 1 st. aan weerskanten van de naald tot men 96 st. heeft. Men breit verder recht door in patroon, tot men dit 18 keer gebreid heeft. Bij het 19de patroon breit men in eiken toer, aan weerskanten van de naald, 2 st. samen. Als men het patroon 19 keer heeft gebreid, werkt men verder in tricotsteek, waarbij men, in eiken toer, aan weerskanten van de naald, blijft minderen tot men nog 28 st. over houdt. Afkanten. De das: 15 st. opzetten en aldus in patroon breien lste toer: 3 r. Dan 3 keer 1 aver. 3 r. 2de toer: 3 aver. Dan 3 keer 1 r., 3 aver. Deze beide toeren 2 keer herhalen. 1de toer: 1 afhalen, 2 st. samenbr., afgehaalde st. overhalen, 1 aver. Herhalen tot de 3 laatste st. Dan 1 afhalen, 2 samenbr., 1 overhalen. 8ste toer: 1 aver., 1 r., 1 aver, in i St., 1 r. Herhalen. Men breit deze 8 toeren tot men 75 c.M. heeft en kant het werk dan af aan het einde van 'n patroon. Voor de stevigheid haakt men 'n randje vaste st. rondom de das. De schouderrolletjes. Men zet 2 st. op en breit in tricotsteek. Aan het begin en aan het einde van elke naald meerdert men 1 st., tot men 20 st. op de naald heeft. Dan breit men verder recht door tot het werk, van 't begin gemeten, 32 c.M. lang is. Nu mindert men weer, aan weerskanten van de naald, in eiken toer 1 st. tot men nog 2 st. overhoudt, die men afkant. Het breiwerk wordt dan onder 'n vochtigen doek gestreken de schoudernaden worden dichtgenaaid, de mouwen ingezet en zijnaden en mouwnaden dichtgenaaid. De das wordt om de halsopening genaaid, zóó, dat er van voren twee eindjes over blijven. De schouderrolletjes worden losjes opgevuld met wol of watten en dan op de schoudernaden vastgehecht. THÉRÈSE. Vroeger was een modeshow in ons land een zeldzaamheid, en wanneer er 'n modeshow werd gehouden, dan werden er meestal slechts modellen getoond van Parijsche modehuizen. Dat is nu wel zeer veranderd. Er is nauwelijks meer 'n groot modehuis, dat niet bij den aanvang van een nieuw seizoen 'n modeshow arrangeert en daarbij worden dan een groot aantal eigen model len getoond wat 'n zeer verheugend verschijnsel is. Daarom interesseeren wij ons echter toch nog voor de nieuwe Parijsche modellen en voor al waarmee er in het buitenland geparadeerd wordt op de groote races, welke niet het minst om de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19