No. 44 VRIJDAG 30 MAART 1934 toch eenig in haar ervaringen. Dergelijke woorden had ze nog nooit gehoord van iemand, wiens gezicht was besmeurd met vet en olie en wiens oogen om geven waren door een ring van gedroogde modder. Maar ze werd er meer door getroffen, dan vroeger ooit het geval was geweest. Zij nam zijn hand. „Als.oh, ik woukom, laten we gaan I" Monte aarzelde. ,,lk blijf liever bij den auto. Misschien komt er wel iemand langs, die me naar St. Louis wil sleepen." „Ik zal even in Carson's achterbak kijken," had Sally een idee, „misschien is daar wel een kabel in. Dan kunnen we de Vindix met zijn auto sleepen." Zij tilde het deksel van den achterbak op, stond toen een oogenblik sprakeloos. „Wat is er „Kom hier- Kijk!" In den achterbak lagen Monte's koffers en pak ketten 1 Zij werkten als bezetenen, den halven nacht door; Sally zwoegde mee met al haar krachten. De rest van den nacht brachten zij half slapend door. In den vroegen morgen reden twee menschen naar St. Louis, zóó gelukkig, maar ook zóó vuil, als men ze maar zelden op dien grooten verkeersweg ge zien had. De trouwpartij zou juist beginnen, toen zij aankwamen, maar bij de aankomst van twee zóó door en door vuile gasten, werd zij oogenblikkelijk stopgezet. „Maar, Sally, wat is er met jou gebeurd verlangde Carson te weten. „De politie heeft den heelen nacht naar je gezocht." „Mijn vriend en ik hebben juist onze trouwe Vindix binnen St. Louis gereden. Op eigen kracht 1 Je hebt dus je weddenschap verloren, want we zijn op tijd voor de trouwpartij. Nu kunnen wij er zelf ook nog een op zetten." „Sally 1 Je wilt toch geen monteur trouwen „Ik zou geen anderen man willen hebben. Hoe moeten we onzen wagen anders op den weg houden, nu de onderdeelen al schaarscher en schaarscher worden Carson Kerry keek Monte aan. „Ik weet zeker, dat mijnheer Barr niet het soort van man is, die een rijk meisje ten huwelijk vraagt, terwijl hij zelf arm is." „U heeft gelijk," hakkelde Monte schorrig. „Natuurlijk heeft u gelijk, mijnheer Carson Kerry," viel Sally in, met spot- tenden nadruk „natuurlijk heeft u gelijk. Zooiets komt Monte niet in de gedachten. Hij zou mij nooit ten huwelijk vragen. Maar je vergeet, dat ik hèm ten huwelijk kan vragen. Onze twee wees-auto's zijn al zoo door elkaar gehaspeld, dat het hopeloos zou zijn, ze weer uit elkaar te halen. Wij moeten dus ook wel samen trouwen, om den besten wagen, die ooit gemaakt werd, op den weg te kunnen houden. Je weet evengoed ais ik, dat een man, die een wees-Vindix van Los Angeles naar St. Louis kan rijden, ook geen moeite zal hebben om kleine levensbezwaren te overwinnen. Daarbij zelfs ingesloten het hanteeren van een weesmeisje, zooals ik. Monte, mag ik voor altijd je reserve wiel zijn Na een half uur had Monte toegestemd. 3d(JL^ck-UiQXh. Monte antwoordde daar niet op, maar zijn oogen waren welsprekender dan woorden. Even later reed de Vindix weer kalm op eenigen afstand achter de Kamco Six. Den volgenden morgen liep Monte de garage binnen, waar hii de Vindix had gestald om tot de ontdekking te komen, dat zijn geheele bagage verdwenen was. Hij nam maar niet eens de moeite om de werklieden in de garage ter ver-1 antwoording te roepen. Hij had opge merkt, wat hem 's avonds tevoren niet was opgevallen, n.l., dat hij zich in een garage bevond van de Kamco Six Mij. Het was maar al te duidelijk, welke rol Carson hier weer gespeeld had. Op dat oogenblik was Sally, in Carson's auto, reeds verscheidene mijlen van de stad verwijderd, op weg naar St. Louis. Inge spannen tuurde zij den weg af, of zij ook de Vindix zag. Carson had haar verteld, dat Monte vóór haar vertrokken was. „Waarschijnlijk vertrokken vóór het daglicht werd, om zeker te zijn op tijd aan te komen," merkte Carson op, merk waardig goed gehumeurd voor iemand, die midden in den nacht was opgestaan. Zoo verliep de dag vlug en gelukkig voor Sally. In den laten namiddag arriveerden zij aan het huis van haar tante in St. Louis. Daar werd een domper gezet op haar vreugde. Monte was nog niet aan gekomen, ofschoon ze er zeker van was hem het adres te hebben gegeven. Carson veronderstelde, dat Monte waarschijnlijk eerst naar een hotel was gegaan om zich op te knappen. Sally had haar twijfel daarover, maar zoo spoedig ze kon ging zij naar de telefoon, om de voornaamste hotels op te bellen en zich te over tuigen of Monte daar was. De telefoon van haar tante bleek defect te zijn. Sally was nu reeds te opgewonden om zich daardoor te laten weerhouden. Daarom ging ze meteen de deur uit, naar de dichtstbijzijnde publieke telefoon cel. Het was een dubbele cel. Eén er van was bezet. Sally stapte in de andere. Vóór zij de hotellijst had kunnen opzoeken, hoorde zij, door den dunnen schei dingswand, in de andere cel spreken. Een duidelijk verstaanbaar en zeer inte ressant gesprek 1 „Hallo Met de Kamco Service? Roep den directeur even aan de telefoon Hallo ja met Jones Met Kerry Carson Kerry Nee, luister eens even, Jones. Ik heb een spoedorder. Er is een Vindix two-seater op den grooten verkeersweg tusschen Jefferson City en St. Louis. Snap je Nu, die wagen rijdt in deze richting, maar ze mag niet in St. Louis aankomen begrepen Stuur alle wagens, waar je de beschikking over hebt tractors, vrachtwagens, personenauto's, enfin, alles wat rijden kan dien kant op, met instructies om den weg te blokkeeren." Ademloos luisterde Sally toe. Het had geen nut meer nu nog hotels op te bellen zij keek haar oneerlijken reisgenoot na, tot deze in de richting van het huis van haar tante verdwenen was. Daarna liep ze vlug de cel uit, regelrecht naar de garage waar Carson's auto gestald was. Ze had haar plan reeds ge vormd. In een paar minuten zou men haar thuis missen, maar dan was zij reeds op weg naar Monte. De garagehouder, die haar in gezelschap van Carson had gezien, had geen bezwaar haar met den auto te laten vertrekken. Met een meer dan behoorlijke snelheid reed zij terug in de richting, van welke zij dien dag gekomen was. Zij vond de Vindix terzijde van den weg. Monte zat op de treeplank, het hoofd in de handen, ongevoelig voor haar aankomst. De spatborden van Sally's auto waren totaal verbroken, en de velg van het linker voorwiel leek meer op een achthoek dan op een cirkel. „Monte, wat is er gebeurd Hij was zelfs niet verbaasd haar te zien. „Velg van het linker voorwiel verbogen. Een vrachtwagen heeft me aan gereden." Hij maakte een gebaar van absolute wanhoop. „Kan het gerepareerd worden?" „Geen kans. Geen tijd meer." „Maar je hebt toch onderdeelen bij je?" „Ik hód ze. Alle onderdeelen en gereedschappen zijn vannacht gestolen." „O!" De volle beteekenis van deze ramp drong tot Sally door. „Dus dus we kunnen St. Louis niet halen „Het spijt me dat ik u teleurgesteld heb. Geen nian mag ooit het meisje teleurstellen, dat hij...." Verschrikt door wat hij bijna had gezegd, slikte Monte de rest van zijn woorden in. Sally wachtte tot hij verder zou spreken. Toen dat niet gebeurde, hielp ze hem „Monte, ben ik dat meisje, voor zoover je jezelf met dien man bedoelt „U weet, dat u het bent. Het geeft niets om het te ontkennen. Gisteren zou ik het hebben moeten doen, omdat ik een arme kerel ben. Maar nu, nu er toch geen hoop is, is er niets tegen om te zeggen, dat ik, als ik ooit een ander trouw, dat doe, omdat ik mijn geheugen verloren heb." Sally was wel eenigszins gewend aan liefdesverklaringen, maar deze was

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 31