DE LAATSTI mWawss 1416 VRIJDAG 30 MAART 1934, No. 44 De treurmuziek speelt, de wacht bij het paleis brengt het laatste eerbewijs, de menigte ontbloot in stillen eerbied het hoofd het stoffelijk overschot van wijlen H. M. de Koningin- Moeder van Nederland wordt uit haar paleis gedragen. Een week lang heeft over heel het land de rouw gewogen om het plotseling i verscheiden van de hooge vrouwe, die lèn als vorstin èn als moeder met het jKoninklijk gezin door heel het volk zoo smartelijk wordt betreurd. lederen dag weer |was het Haagsche Voorhout getuige van 'de ontroerendste bewijzen van liefde en smart, tot Dinsdag de plechtige bijzetting geworden is tot een apotheose van den volksrouw. De ingetogen, plechtige uit= vaartstoet, met pijnlijkste nauwkeurigheid ontworpen, de hofstatie, anders zoo licht als verouderd beschouwd, de plechtigheden in het historische Delft werden tot on= misbare uitingsmiddelen van het machtig gevoel, dat heel de natie bevangen had. En bij tientallen van honderdduizenden had ieder oord en elke streek haar vertegen woordigers opgesteld langs den droeven weg - jvan Koningin Emma's laatsten gang. Een 'apotheose van den rouw, die daarmede jechter geen einde neemt, maar in menig ihart zal blijven leven nog jaren lang. En die misschien het saamhoorigheidsgevoel van 't volk, dat altijd groeit onder smart en druk, Ibelangrijk heeft verhoogd: een hulde, die de overleden vorstin de liefste moet zijn. De laatste tocht van de beminde vorstin door de Residentie vangt aan. Z-K.H. Prins Hendrik begeeft zich in het volgrijtuig. In een gesloten auto begaven H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zich naar Delft, om het stoffelijk overschot aan den ingang van de Nieuwe Kerk in ontvangst te nemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8