VROUWENLEVEN MODENIEUWTJES 1458 VRIJDAG 6 APRIL 1934 No. 45 724. Japon van twee kleuren stof. De hoog geknipte rok is met 'n punt op de elegante taille gezet. 740. Complet van wollen marocain met Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 cent voor mantels en japonnen en 20 ct. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. ATTENTIE 1 Bestellingen kunnen geschie- den: Door bemiddeling van uw agent of bezorgerafgehaald aan het bureau van ons blad; door girostorting op No. 142700 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM In de laatste beide gevallen wordt het bedrag met 10 ets. verhoogd voor toezending per post. Bestellingen worden direct uitgevoerd II Drie in een. Ook bij de nieuwe modellen vinden we weer die gezellige combinaties, waardoor men aan een en hetzelfde costuum nu en dan eens 'n heel ander aspect kan geven. Er zijn mouwlooze avondjaponnen, waarbij 'n kazak met driekwart lange mouwen èn 'n avondjasje met geheel lange mouwen. Aardige, eenvoudige japonnetjes met wit piqué kraag en man chetten ziet men met 'n bijbehoorend kort manteltje en met daarenboven nog 'n driekwart langen mantel van afste kende tint met 'n ingezet wit piqué vest. Ook een onzer afbeeldingen brengt een dergelijk complet in beeld een combinatie van effen wollen marocain met geruite stof. Ruiten komen namelijk weer in de mode. Ze zijn er klein en groot, in helle en in gedekte kleuren en meestal gecombineerd met 'n bijkleurende, effen stof. Van het hierbij afgebeelde complet is de rok in geruite stof genomen. Bij dien rok hoort voor eerst 'n kort jasje met geruiten kraag en met korte. PALMEN-WEE Onder de vele bladplanten, die men bijna altijd in huiskamer, hal of serre aantreft, komt de palm wel het meeste voor, ondanks het jammer lijke feit, dat vele plantenliefhebsters hem niet tot volle ontwikkeling kunnen krijgen of houden. De oorzaken hiervan kunnen zeer vele zijn. Wie een palm koopt, bemerkt zeer vaak, dat hij na eenige weken gaat kwijnen. De reden hiervan is, dat de huiskamer geheel anders is, wat tempera tuur, vochtigheid en lucht betreft, dan de kas van VERSCHILLENDE afgebiesde mouwen. De driekwart lange mantel, die zoowel over de blouse als over het korte jasje kan worden gedragen, is eveneens met geruite stof gegarneerd. Heel origineel is de sluiting van dezen mantel. Voor het geheele complet heeft men 3 M. effen stof noodig en 2 M. geruite stof van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Wat betreft de japonnen er zijn allerlei nieuwe staat uit 'n geruiten rok, 'n kort jasje met korte mouwen en 'n driekwart langen mantel, beide met geruite stof gegarneerd. 742. Kazak van wollen angorastof. gegar neerd met knoopen en met 'n grooten kraag van angorawol met gewerkte noppen. 744. Kazakjapon van zwart crêpe satin of velours chiffon met taille van geruite crêpe georgette. Zwarte nauwsluitende mouwen met gedrapeerde bovenmouwen van geruite stof; knoopengarneering. vindingen en aan allerlei modes uit vroeger tijden tracht men nieuw leven in te blazen. We zagen reeds hoe er voor de rennen in Ascot modellen ontworpen werden met 'n bescheiden herinnering aan de beruchte queue de Paris. Sedert werden ons modellen getoond, waarbij zoo'n queue de Paris al 'n meer gedurfden vorm had aangenomen in vier wijde, dakpansgewijs over elkaar vallende strooken van uitstaande tule, met 'n flinke verdikking ter hoogte van de taille. Dit is een van die modesnufjes, zooals er elk jaar op de vrouwenwereld worden losgelaten, en waarvan er enkele furore maken, maar waar van de allermeeste door de vrouwen eenvoudig niet aanvaard worden. Voorloopig bepalen we ons dan ook liever tot iets, dat minder extravagant is, maar waaraan we dan ook stellig langer genoegen zullen beleven. Het hierbij afgebeelde toiletje, dat eenvoud paart aan élégance, kan op alle uren van den dag gedragen worden. De japon is ont worpen in tweeërlei kleuren stof. De hoog geknipte rok is met 'n punt op de taille vastgezet. De taille heeft 'n zeer modieuze lange mouw en 'n gedrapeerd kraagje, dat door 'n ring gehaald wordt en vastgenaaid onder de punt van den rok. Men heeft voor deze japon 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Een der nieuwigheden van dit seizoen is ook de kazak. Men heeft ze van zijde en ook van wollen stof en het meer of minder kostbare der stof bepaalt of de kazak bestemd is voor den dag, ofwel voor meer feestelijke avondkleeding. De hierbij afgebeelde kazak van wollen angora- stof, met overslag, is gegarneerd met knoopen. De groote kraag ervan is van angora wol met gewerkte noppen. De korte mouwtjes zijn apart ingezet. Het patroon van deze kazak is ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Men heeft ervoor noodig: 1.60 M. stof van 1.40 M. breedte. Zeer elegant is ook de kazakjapon, waarvan we hierbij 'n foto geven. De japon van velours chiffon of van crêpe satin heeft een taille van geruite crêpe georgette, met overslag en knoopen garneering. De lange, nauwsluitende mouw in de stof der japon heeft 'n ge drapeerde geruite bovenmouw. Overigens heeft dit elegante geheel met de een voudige, vierkante halsopening, geen garneering. Men heeft ervoor noodig 2.50 M. crêpe georgette van 1 M. breedte en 2.60 M. velours chiffon of crêpe satin van 1.30 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 4042 en al deze modellen zijn ontleend aan ons nieuwe mode-album „Zomerpracht". PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18