H3 Zeeuwsche Omroep No. 45 VRIJDAG 6 APRIL 1934 1465 Op het strand voelt men zich direct al zomersch gestemd. Een Paaschnest. En dan smaakt ook alweer een glaasje. HalloHallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat daar door de jeugd een boomplantdag is gehouden, te welker gelegenheid er door diverse autoriteiten stroomen spreekwater vergoten zijn. In deze droge periode zal dit den groei van het pas gepoot gewas zeer zeker ten goede komen Met zekere teleurstelling werd vorige week bericht, dat het eerste kievits-ei ditmaal niet in Zeeland is gevonden. Men moet het volgende jaren eens probeeren met het eerste Paaschei van den suikerbakker Vol verontwaardiging heeft de provincie kennis genomen van het feit, dat er geen Zeeuw in de erwtensteuncommissie is benoemd. Een protest naar Den Haag is afgezonden. Wordt er geen gehoor aan gegeven, dan zal boontje wel om zijn loontje komen De rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland heeft dringend gewaarschuwd tegen de perenschurft en bezorgde luisteraars vroegen ons of dit alweer 'n nieuwe huidziekte is. In geen geval. Onder die rubriek vallen waarschijnlijk alleen de voetbal-„uitslagen" Uit Krabbendijke bericht men ons, dat de raad besloot, het keurloon voor pinken te verlagen. Wanneer men nu nog wat gunstiger bepalingen treft voor de overige vingers ook, zal Krabbendijke zijn bijzonderen naam eer aan doen De boerenleenbank te St. Laurens bestond dezer dagen 20 jaar. De voorzitter heeft dit vierde lustrum herdacht en daarbij verklaard, dat de bank tot heden toe nog nimmer iets aan de leden had tekort gedaan. Wij hopen dat, niettegenstaande dit laatste, de bank toch nog vele jaren zal bestaan Te 's Gravenpolder is een partijtje suiker, dat niet door ver- voerbewijs gedekt was, door ambtenaren in beslag genomen en op het raadhuis gedeponeerd. Wanneer het nu gaat regenen, weet men, waar er suikerwater te bekomen is Men seint ons uit Groede, dat het gemeentebestuur een aan vang heeft doen maken met de verbeteringswerkzaamheden in de „duinen," met het doel om voor de zomergasten het natuur schoon te verhoogen. De knapste werkloozen zijn daarom uit gezocht B. en W. van Middelburg besloten, de Singelgracht uit te baggeren en de ter beschikking komende „specie" te storten in de Dampoortvest. We hebben er nooit van gehoord, dat daar ook een kassier gevestigd is Uit Ierseke schrijft men ons, dat deskundigen 'n studie-reis gemaakt hebben naar de Fransche schaaldieren. Zij bevonden, dat de Fransche oester even gezond is, als de Zeeuwsche ziek. Middelen worden beraamd om van meet af aan met saneering te kunnen beginnen. Zou een consultatie-bureau voor „oesters zuigelingen" niet baten? Een landbouwer te Tholen vond in zijn boomgaard de aard appels rondgestrooid, in 'n boom 'n wiedmachine en op het dak was een rijwiel geworpen; nog bleek een baal kunstmest in den regen gezet. Wanneer er geen berichten komen uit De Bilt over een typhoon, zal er naar andere daders gezocht worden. Tot de volgende week, dames en heeren Moeders wandelen er met de kinderwagens. Nu moest alleen het bad nog maar open zijn. 't Is al warm in 't zonnetje. 't Is er ook het uit verkoren domein van den ijscomandie met Paschen zijn zaak4 weer opende.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25