BOOMPLANTDAG TE MIDDELBURG Goesch probleem No. 45 Het terrein op het Molewater, waar de boomen moesten worden geplant. Onder de Zeeuwsche gemeenten, die van den A.N.W.B. een jubileumboom ten geschenke kregen, behoorde ook ^"MiddelburgWoensdag 28 Maart is deze boom tegelijker tijd met een aantal andere boomen, waarvoor een boomplantdag voor de jeugd was georganiseerd, ge plant. Burgemeester Fernhout opent de plechtige boomplanting met een toespraak tot de jeugd. In Goes, ondanks het lentefeest, kijken veel menschen zuur, nu er een aanslag wordt gepleegd op een decoratief figuur Den man, die nu reeds lang het corps politiemannen leidt, hetwelk op moord- en roofgebied zich danig onderscheidt. Zij vangen dieven bij 't dozijn, en moord'naars bij de vleet De cellen puilen van 't gespuis, dat wetten overtreedt. Brigades kruisen dag en nacht langs wallen en plantsoen, en overmeest'ren hondjes die daar vies hun plasje doen. Geen wonder dat ontzetting staat op ieder Goesch gelaat, nu men 't voorstel vernam van den zoo snooden Goeschen raad. 't Politiehoofd verdwijnen? Wat, het stadje in gevaar? Vrouw, man en kind'ren, alles prooi voor dief en moordenaar Dat nooit 1 riep wild de burgervaar, als jullie dat gaan doen, dan smeer ik hem, onmiddellijk, uit Goes met mijn pensioen 1 O, zware keus om burgervaar en veiligheidsbureau 1 Hier is de wijsheid noodig van een waren Salomo 1 Een der eerste boo men wordt geplant, onder toezicht der autoriteiten. De A.N.W.B.-boom door Burge meester en Wethou ders van Middelburg en hun echtgenooten geplantondeKgroote belangstelling. Dat zit er opt Na afloop werden versnaperingen uitgedeeld. Begeerige blikken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6