II >*- ess zeer, maar met deze ver beteringen neemt ook het snelverkeer toe. Op onze hoofdwegen treft men allerwege spe lende kinderen, tot gevaar van de weggebruikers en de kinderen zelf; Het is een verkeerde methode, de snelheid der weggebruikers te beper ken. De wegen zijn voor de weggebruikers, maar zijn onder geen voorwaarde bestemd als speelplaats. Moge dit besef doordrin gen, voor er slachtoffers vallen. De laatste jaren is Zeeland in dit opzicht helaas niet misdeeld..... *aBi Het knikkerspel vraagt de volle aandacht en ook bij het balspel vergeet de jeugd het gevaar van den weg- Voetbaluurtje. 5 -'1 v >.N Wij blijven veilig op het trottoi Men kan van een kind, dat zich geheel aan het opwindende jeugdspel heeft overgegeven, niet verwachten, dat het acht zal slaan op elk hoorn- of belsignaal. Men kan wel opmerken, dat dit toch noodzakelijk zou zijn, maar de werkelijkheid leert, dat zulks niet moge lijk is. En als men dan aan onze hoofdwegen de hor den spelende kinderen ziet, houdt men dikwijls zijn hart vast. Iedere automobilist of motorrijder kan getuigen van 't groote gevaar, dat kinderen langs den weg loopen. Waar volwassenen altijd op een of andere wijze reageeren op een sig naal, moet men van een kind maar afwachten, of het 't signaal gehoord heeft, en dik wijls komt deze wetenschap te laat. Indien men den eisch steltgeen kinderen op verkeerswegen, dan dient men te zorgen, dat er veilige speelplaatsen voor de jeugd zijn. In dezen tijd van werkloosheid, waarin men allerwege zoekt naar nuttige werkobjecten, zou het niet ondoelmatig zijn, indien men zijn aandacht eens op dit onderwerp liet vallen. De wegen in Zeeland verbeteren de laatste jaren No. 45 VRIJDAG 6 APRIL 1934

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9