ksK HOE BEZUINIGEN WE OP ONZE KLEEDING? ATTENTIEBestellingen kunnen geschie- denDoor bemiddeling van We hooren alom spreken over bezuinigingen en niet het minst waarschijnlijk in eigen kring. Nu denkt iedere vrouw die moet bezuinigen wel allereerst aan haar klee ding en temeer naarmate zij gewend was aan die klee ding veel ten koste te leggen Het komt mij voor, dat een man dit probleem heel eenvoudig zou wenschen op te lossen alduseenzelfde japon, eenzelfden mantel eenzelfden hoed langer dra gen dan tot dusver. Maar VRIJDAG 20 APRIL 1934 V No. 4/ 726. Zwarte japon met ingezette punten in de taille, doorloopend tot op de plooien van den rok. Halsafwerking, mouwgarneering en ceintuur in twee kleuren. 764. Elegant wandeltoilet van geruite zijde of stof, gegarneerd met effen zijde. 787Mantel van mat satijn met pelerine en staanden kraag, afgewerkt met strik. 793. Driekwart lange zomermantelgegarneerd met smalle biesjes. voor de vrouw zelf wordt de puzzle heel wat moei lijker. Zij vraagt zich af Hoe kan ik er even ele gant blijven uitzien als tot dusver, terwijl ik minder uitgeef voor mijn kleeding Onze mode-ontwerpers hebben dien gedachten- gang begrepen en zij zijn gekomen met ontwerpen van zgn. transformatie japonnen, van „drie toi letten in één", van japon nen welke door 'n bijpas send manteltje in een mantelcostuum veranderd kunnen worden, van ja ponnen die met lange, met korte en heelemaal zonder mouwen kunnen worden gedragen, en zooal meer. Het is opmerkelijk met hoeveel vreugde derge lijke ontwerpen door de bezuinigende vrouwen zijn ontvangen. Men geneert zich immers niet voor de noodzakelijkheid van het bezuinigen deze nood zakelijkheid is gemeen goed geworden en zelfs diegenen die er niet toe gedwongen zijn doen er aan mee waardoor, tusschen twee haakjes, 'n algeheele opleving alweer langer wordt tegenge houden dan noodzakelijk was. Men geneert er zich dus niet over dat men bezuinigen moet, maar de groote kunst is nu, elegant en modieus te blijven ook nu men min der voor zijn kleeding kan uitgeven. Ik zou niet durven beweren, dat al die transfor matie-toiletten werkelijk bezuiniging geven. Soms is het meer 'n kwestie van veel variatie dan van veel bezuiniging. Maar dat de elegante vrouw al deze variaties, „die zoo goed als niets kosten", met vreugde heeft aanvaard, valt alleszins te be grijpen. En er kan immers werkelijk mee bezuinigd worden. De vindingrijke vrouw kan zelf allerlei variaties bedenken. En vooral als ze handig met de naald weet om te gaan, zal ze, met heel weinig kosten, zelfs al door 'n anderen kraag of 'n ander vestje of 'n extra-strik, 't een of andere toilet nu en dan 'n geheel ander aanzien kunnen geven. In Parijs worden nu veel japonnen gelanceerd met 'n kleine cape of 'n bijbehoorend kort jasje. Maakt men zoo'n toiletje zelf, dan neemt men voor de japon een weinig goed meer en men heeft, mét de japon, tevens 'n mantelcostuum. En zulke ensembles ziet men niet alleen in effen stoffen, maar ook in bedrukte, geruite en gestreepte stof en in zijde zoowel als in wol. Ook dit lijkt mij economisch 'n japon van bedrukte zijde met 'n bijpassenden effen mantel, welke mantel gevoerd is met het materiaal van de japon. Die eendere voering van den mantel opent velerlei perspectieven voor veranderingen van de japon in de toekomstEn voorloopig heeft men er 'n modieus geheel mee. De hierbij afgebeelde japon, ontworpen in zwarte stof of zijde, is 'n uitstekend model om gecomple teerd te worden door 'n kleine cape of 'n kort jasje. De taille heeft, voor en achter, 'n puntstuk, dat doorloopt tot aan de plooi onder in den rok. De vierkante hals wordt, evenals de driekwart lange mouwen, afgewerkt met 'n ornamentje van zijde in twee kleuren, passend bij de ceintuur. Van deze japon is het patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Men heeft er 2.80 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Heel elegant is ons tweede japonmodel, van geruite zijde of stof. De gladde rok heeft 'n aange zette klokkende strook. Vest, sjaaltje en mouwgar neering van effen zijde. Door het aangezette schootje leent zich dit model bizonder voor wandeltoilet en hier kunnen we ook het transformatie-idee weer te pas brengen, eenvoudig door dat schootje geheel los te maken, zoodat we de jurk al naar gelegenheid met of zonder schootje kunnen dragen. Het patroon voor dit toiletje is verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Men heeft er 4.50 M. stof voor noodig van 96 c.M. breedte. Zelfs de hierbij afgebeelde zomermantel van mat satijn is nog voor variatie vatbaar, omdat men de kleine pelerine ervan geheel apart zou kunnen vervaardigen. Dit lijkt mij niet moeilijk, en het is duidelijk dat de mantel zonder pelerine, enkel afgewerkt met staanden kraag en strik, een geheel ander aspect vertoont dan mét de pelerine, die er, wanneer ze apart genomen wordt, nu en dan extra-luister aan zou kunnen geven. Deze getailleerde mantel is fraai van coupe. De mouwen hebben extra-ruimte bij den elleboog. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 6 M. stof van 1 M. breedte of 4 M. van 1.40 M. breedte. Ons tweede mantelmodel is van echt zomersche allure. De modieuze halsafwerking zonder kraag, de niet geheel lange wijde mouwen maken hem uitstekend geschikt voor den zomertijd. Deze mantel is slechts gegarneerd met smalle biezen en met 'n origineele sluiting. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Men heeft er 2.75 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 cent voor mantels en japonnen en 20 ct. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer uw agent of bezorgerafgehaald aan het bureau van ons blad; door girostorting op No. 142700 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM In de laatste beide gevallen wordt het bedrag met 10 ets. verhoogd voor toezending per post. Bestellingen worden direct uitgevoerd 11 EIERWARMERS Zes van onderstaande eierwarmers kunt u maken van wollen niet te rafelige stof. We hebben noodig lapjes van 19 cM. bij 8 cM. Met een stukje kleermakerskrijt wordt een lijn getrokken 2 cM. van den bovenkant en aan beide zijkanten cM- van den kan'- 't Middenvak wordt dan 18 cM. langen deze lengte wordt in vieren verdeeld, n.l. in vakjes van 4% cM.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 16