I iiiuisi»\ HiliiiiilllI /8 cj/- Vervolgens deelt men elk vakje van 41/, cM. in tweeën, en zet bovenaan een streepje tot op de lijn, welke we teekenden 2 cM. van den bovenkant aldus hebben we de verdeeling van de punten, welke nu getrokken worden. Nu teekenen we in iedere afgeteekende punt het driebladerige motief, zooals op onze teekening, zorgend, dat u 3/4 cM. van den schuinen kant en de punt afblijft (dit voor het in elkaar naaien). De eenvoudige motieven moeten alle precies het zelfde model hebben behalve aan de beide zij kanten, daar komt 't halve motief. Deze bladeren nu borduren we met een platten steek, doch vullen die eerst op met een ketting steek. We borduren de bladeren eerst allemaal en knippen dan de punten uit. Deze punten nu worden aan den verkeerden kant alle naar elkaar verbonden. U maakt 'n smal naadje, in 't niets beginnend, naar de punt ten hoogste 3/4 cM. breed. Ten slotte worden de zijkanten van cM. tegen elkaar gestikt, precies op den halven cM., en het eierwarmertje kan omgekeerd worden en de naden met den nagel plat gestreken. Nu krijgt u een bloemkrans te zien als op het voorbeeld, en wanneer we er nu nog een rond goudbruin Of donkerbruin hartje in maken, zooals het voorbeeld aangeeft, zal het een margriet of kleine chrysant gelijken. -Natuurlijk kunt u de bloemen in verschillende kleuren werken, doch zeker is het aardig wanneer de stof groen is, de bloembladeren goudgeel en het hart donkerbruin. Den onderkant kunt u met den festonsteek af werken, of in hoeken borduren met een langen steek in geel of oranje. D. D. L. DE CHARME VAN DE STUDEERKAMER Verlangt u ook wel eens een rustige kamer te bezitten, waarin u zich zoo ongestoord kan terug trekken Zoo'n kamer geheel voor u zelf waar niet iedereen in- en uitloopt, waar we omringd zijn van al onze lievelingsboeken en kun nen zitten in een gemakkelijken armstoel of rustbank en waar we de zorgen en het gewoel van de buitenwereld voor een oogenblik kunnen vergeten. Ik geloof dat iedereen van die oogenblikken kent, doch iedereen kan niet zoo veel ruimte afstaan, een groote kamer kan meestal niet gemist worden. Echter 'n studeer kamer behoeft geen groot vertrek te zijn, zij wint aan charme en gezelligheid, wanneer zij niet te groot is. In zoo'n kleine kamer plaatsen we geen boekenkast, doch laten een muur geheel door boeken planken innemen de boekenplan- VRIJDAG 20 APRIL 1934 ken behoeven niet altijd van eikenhout te zijn, doch kunnen een goed uitgedachte kleur heb ben, de kanten donkerder dan de vlakken der plan ken. De planken b.v. crème en de kanten groen, of tegen een lichten achtergrondplanken oud-rose, kanten zwart; planken geel, kanten zwart, enz. Denk niet dat deze planken slechts een goed hulpmiddel zijn; bij den modernen interieur-bouw worden de boekenplanken, in nissen en langs den wand .aangebracht, uitsluitend toegepast. gy Enkele planken en nis sen kunnen open gelaten worden voor een fraai beeldje of een artistieke A> vaas, mooi uitkomend te gen 'n effen lichten wand. Verf de muren vooral licht, om de studeerkamer zoo groot mogelijk te doen lijken, en kies rustige kleuren. Zware gordijnen om het geluid te dempen zijn wel noodzakelijk in zoo'n kamer. Groen voor de gordijnen is mooi en 'n kastanje-bruin karpet, 'n Gladde, gebeitste vloer met hier en daar kleine kleedjes is voor een stu deerkamer ook heel mooi en rustig, de stoelen be kleed met effen stof in de kleur der gordijnen. Handige tafels zien we o zoo veel tegenwoordig, welke bij uitstek geschikt zijn voor uw schrijfwerk een tafel met uitschuif- bladen is zeer practisch en neemt vooral in 'n kleine kamer zeer weinig ruimte in. Een verplaatsbare lees- lamp hebben we noodig en verder goed licht, be schermd door melk- of matglas, aangebracht aan de zijkanten. Het is b.v. goed om in verschil lende hoeken strooken licht aan te brengen, die u naar willekeur kunt gebruiken. Een boeken- ruimte kan gemaakt wor den voor weinig kosten. Men kan zooiets maken in een nis of naast een schoorsteenmantel daar het geheel zichzelf steun geeft, zonder gespijkerd te zijn, wordt de muur in 't geheel niet beschadigd, 1523 de planken moeten gezaagd worden op de vereischte lengte. Grenenhout wordt ervoor gebruikt, 22 '/2 c.M. breed en 2/2 c.M. dik. Een plank van ongeveer 135 c.M. lengte kan 36 boeken van normale grootte dragen. Eerst meet u de nauwkeurig breedte van de nis, dan, nadat u bepaald heeft hoeveel planken u noodig heeft, bestelt u het hout bij den houthan delaar, zoo voordeelig mogelijk wat de lengte betreft, zoodat er geen stukken afvallen, die te kort zijn voor uw doel. Voor steun van elke plank heeft u twee stuk ken plank noodig van 22 j/2 c.M. breedte en van een hoogte, zoo groot als de hoogte van uw boe ken plus 2i/2 c.M. De kleine teekening laat u de plank met steunen zien; deze kunt u aan de plank vastslaan, maar voor een nis is dit niet noodig, de steunen kunnen los tusschengezet worden. De boekenplanken kunnen gebeitst of geschilderd worden. We laten hier verschillende studeerkamers vol gen, waaronder zeer kostbare en zooals u zietop alle voorbeelden ontbreekt de losse boekenkast. A. N.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 17