Zeeuwsche Omroep Zeeuwsch Nieuws 1528 VRIJDAG 20 APRIL 1934 No. 47; Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat daar onder de bijen een nieuwe ziekte is waargenomen, welke den diversen ijmkers vele zorgen baart. De Rijksseruminrichting is gewaarschuwd en zal haar geneeskundigen staf beschikbaar stellen. Intusschen zijn de bijenhouders hun patiënten aan het oefenen, opdat zij bij het geneeskundig onderzoek niet hun angel in plaats van hun tong zullen uitsteken l Het onderwijsfonds voor de scheepvaart maakt bekend, dat het met zijn leerlingen deze week een tocht zal maken door de Zeeuwsche wateren. Tot onder de schipperszonen aan toe wint de wandelsport met den dag aan populariteit Kwaiongens—hebben een partij parkoenpalen, liggende aan den dijk van den Razernij-polder, in brand gestoken. Dat is dus kattekwaad op een terrein, dat naar de hondsdol heid vernoemd is Te Kloetinge is een nieuwe tennisclub opgericht, die zich den naam van den geleerde Buijs Ballot gaf. Waarom ook niet Kennis en tennis zijn vrijwel gelijkluidend is, dat er wederom IJmuiden. Onze correspondent te Hansweert schrijft o 'n kommies te water overgeplaatst wordt nas Wie zal den man nu weer van droge kleeren Uit Bruinisse seint men ons, dat daar een begin van brand is ontstaan in een theemuts, welke een zoo ernstig aanzien kreeg, dat men het vuur bezweren moest met de bekende slang op de waterleiding. Deskundigen vermoeden, dat de theemuts gevuld is geweest met zeegras, waarin dan wel hooibroei zal zijn opgetreden Te Ierseke wordt van gemeentewege en in werkverschaffing de geheele havenmuur, die uit oude pannen bestond, afgebroken, om vervangen te worden door 'n beteren. Men boft er bij, dat door de malaise in de glas- en aardewerk industrie en in de aluminium-fabricage de prijs van nieuwe pannen niet hoog is. Te Veere hebben buren een schoorsteenbrand weten te blus- schen door het wegtrekken van de heete kachel. Echt amateurswerk 1 Beroepsbrandweerlieden krijgen altijd den brand onder de knie. Deze gelegenheidsblusschers zullen de blaren wel in hun handen hebben Men meldt ons uit Arnemuiden, dat op de kookdemonstratie, door de P.Z.E.M. gegeven, ook eenige mannen aanwezig waren. Wat zullen dezen al niet tusschen de kiezen gekregen hebben, vóór zij dezen doodsverachtenden stap zetten en wat zullen zij nog niet moeten „op-eten", indien hun vrouwen er achter komen Men seint ons uit Zeeuwsch-Vlaanderen, dat daar j.l. Zondag middag door de politie in een droge sloot een man is gevonden, die licht gewond was. Het slachtoffer bleek een scheidsrechter, die op een desbetref fende vraag antwoordde, dat het geval niets te beteekenen had. Hij was alleen 'n weinig „uit het veld geslagen" zeker! Te Vlissingen is na gehouden vergadering besloten, wegens de tijdsomstandigheden de vereeniging „Hulp in nood" op te hef- Ónbegrijpelijk Wie wil er nu nog gunstiger omstandigheden voor hulp in nood Uit Tholen telefoneert men ons, dat de Thoolsche tram groote concurrentie ondervindt van eenige taxi's, die haar zonder lijm- banden en muggenpapier toch vliegen probeeren af te vangen* De directie peinst op middelen hiertegen. Eens komt de vergelding Al gaat de taxi nog zoo snel, de achterhaalt haar wel Te Ierseke zal op 13 Juni een enorm zangersconcours worden gegeven, dat op touw gezet is door „Excelsior Verplicht nummer „De oesterbank" van Mosselman. Het museum te Goes heeft de aanwinst mogen boeken van een Hollandsche soldatenbroek, 'n Duitschen helm (met adelaar), 'n Fransche tuniek en twee Belgische kwartiermutsen. De ontwapeningsconferentie staat er bepaald beter voor de laatste dagen Het muziekgezelschap te Krabbendijke heeft een serenade gebracht aan een vijftigjarige. Na het ontvangen van de enveloppe met inhoud werd nog een opgewekte muzikale wandeling door het dorp gemaakt. Van verdere ongeregeldheden hoorden wij niet Bij het Vlissingsche vliegveld is een sportief-actieve kinder wagen tegen 'n auto opgereden. De inzittenden van beide wagens bleven ongedeerd, al klonk er uit den eenen erbarmelijk ge schreeuw. De twee bestuurders zijn door de politie aan den tand gevoeld. Van de passagiers kon dit alleen gebeuren bij die De raad van Baarland is het eens geworden over het tarief van den gemeentelijken lijkwagen. In 'n vorige vergadering hadden de stemmen gestaakt. Hoe kan 't anders. Bij zoo'n lugubere kwestie stokt het geluid in je keel. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren Te Wemeldinge werd met de Paaschdagen een tentoonstelling van huis vlijt gehouden, die tal van fraaie inzendingen te bewonderen gaf. Burgemeester Keijzer opende de Wemeldingsche huisvlijttentoonstellingwij zien Z.Ed.Achtbare hier met de beide wethouders, de heeren A. err n de verdere genoodigden voor ons poseeren. Dominicus met Voor het eerst arriveerden om te bunkeren in de haven te Vlissingen schepen van de Woer mann-linie uit Hamburg, welke maatschappij in de toekomst ook hier zal aanleggen voor het ontschepen van passagiers. Het echtpaar A. Dominicus- Kole te Wemeldinge mocht op 27 Maart zijn gouden huwelijksfeest vieren en daar de heer Dominicus wethouder en loco-burgemeester is en tevens kassier der Boerenleenbankgewerd het ju- bileerende paar uit breede kringen groote belangstelling. Te Tholen werd met de Paaschdagen een bazaar gehouden voor restauratie der groote kerk aldaar. Foto van de dames, die zich voor den bazaar verdienstelijk maakten. Een overzicht tijdens het bunkeren der schepen van de Woermann-linie uit Hamburg, waardoor heel wat bedrijvigheid ontstond in de Vlissingsche haven. Een kijkje op de groote kerk te Tholen, voor welker restauratie aldaar 'n goed geslaagde bazaar werd gehouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22