I ZOMER 7 m VOOR DEN DE DETAILS VAN HET TOILET 1554 VRIJDAG 27 APRIL 1934 No. 48 785. Mantel van effen stof. met opstaanden kraag, groote revers, laag ingezette klokstukken en wijd uitvallende mouwen. Garneering van biesjes. 786. Losse, wijde mantel, gegar neerd met stiksels. 730. Japon van flamisol met ge plooide strook, korte mouwtjes en geplisseerde halsafwerking. 729. Japon van diagonaal crêpe met korte mouwtjes, doorloopend tot op den schouder. Wit vestje met strik en strikjes op de mouwen. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 cent voor mantels en japonnen en 20 ct. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA' NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Zomerjaponnen. Ineens duiken overal de zomerjaponnen op. licht, sierlijk en elegant, waarbij de voeten vlugger lijken te trippelen, de gang iets zwevends schijnt te krijgen. Veel dier nieuwe japonnen hebben korte mouwtjes. De kortste reiken tot halverwege den elleboog de meeste zijn iets langer, zoodat ze tot of ten minste bijna tot den elleboog komen. Er zijn zeer fraaie modellen, geschikt ook om zonder mantel te worden gedragen, zooals wij er hierbij 'n paar afbeelden. Vooreerst een japon van diagonaal crêpe. Voor- en achterbaan van deze japon loopen in 'n punt door tot op de taille. De korte mouwtjes zijn, met 'n doorloopend figuur, op de schouders gezet, waardoor de nieuwe raglan-achtige schouderlijn wordt verkregen. De taille is V-vormig uitgesneden bóven 'n puntig wit vestje met strik. Ook de mouwtjes zijn met strikken gegarneerd. Men heeft voor deze japon 2y2 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Zeer elegant is ook ons tweede japonmodel van flamisol. Hier loopt niet de rok door tot op de taille, maar een gedeelte van het voor pand is, als een vest, in den rok ingezet. De rok is glad tot aan de knieën ongeveer en heeft daar 'n puntig aangezette geplooide strook. Aardig zijn de korte mouwtjes met uitstaande vleugeltjes en de plissé-afwerking van den hals. Voor deze japon heeft men 4% M. stof noodig van 96 c.M. breedte. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Zomermantels. Wien de kraaglooze mantels minder goed bevallen, kunnen bij de nieuwe modellen ook nog wel haar gading vinden. De hierbij afgebeelde mantel van effen stof heeft bijv. een opstaanden kraag, aansluitend aan de groote revers. Deze mantel is geheel glad van coupe en heeft alleen aan den onderkant 'n ingezet klokstuk. De lange mouwen hebben 'n paar zakvormige uitsteeksels. Revers, mouwen en klokstukken zijn versierd met biesjes. Men heeft voor dezen mantel 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede mantelmodel is weer van 'n geh§el ander genre. Deze losse mantel van wollen stof, kraagloos en met opgestikte zakken, is geheel versierd met stiksels. Men heeft er 2.75 M. stof van 1.40 M. breedte voor noodig. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE Nieuwe sjaals. Linkseen combinatie van zijden crêpe in twee kleuren paune velvet in n derde kleur. Rechtshoed met garneering velvet en een bijbehoorende sjaal van hetzelfde materiaal. Als er ergens details van gewicht zijn, dan mogen we daartoe zeker wel in de eerste plaats de details van ons toilet rekenen. Een enkel verkeerd gekozen of verkeerd gedragen detail kan den algeheelen indruk van 'n toilet totaal bederven. Een enkel fraai detail daarentegen, zorgvuldig gekozen in overeenstemming met japon, mantel of hoed en flatteerend voor de draagster, kan een geheel, dat overigens misschien niets bizonders heeft, tot een elegant toilet stempelen. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat er in de groote modehuizen zooveel aandacht wordt besteed aan allerlei bijkomstigheden van het toilet. Daar is vooreerst de hoed, ofschoon we den hoed niet gaarne tot 'n bijkomstigheid zouden willen bestempelen. Hij is immers eerder, in tweeërlei beteekenis, hoofdzaak. Vooral wanneer hij zulke afmetingen aanneemt als de hierbij afgebeelde hoed, een model ontwor pen voor de beroemde Ascot-races. De garneering ervan bestaat uit groote witte struisveeren, welke niet alleen den bol omgeven, maar ook, op een wijze welke herinnert aan oude modes, flatteerend neerhangen langs het gezicht. Passend bij den hoed zijn de vierdubbelè pelerinè- kraag van wit organdie en de witte handschoenen met wijde kappen. De elegante vrouw weet trouwens haar hoed op velerlei manieren in verband te brengen met toilet-détails. Hoe zulks o.a. kan gebeuren toont ons, op bij gaande foto, de Hollywoodsche filmster Syivia Sidney. Op de foto links draagt zij een voorjaarsensemble

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18