No. 48 Een „moderne" bijbel met treksluiting, zooals er ook kerkboeken gelanceerd worden. in zwart met wit en rood. Haar japon van zwart matlassé heeft kraag en manchetten van ge pijpte witte faille, omzoomd met 'n randje rood. De bijbehoorende Mexicaan- sche hoed van wit en zwart stroo is gegarneerd met 'n rooden pompon. Het ensemble rechts bestaat uit een bruin wollen wandel toilet, gegarneerd met 'n bij passend ruitje in bruin en wit. Deze geruite stof diende voor de revers van het manteltje, voor het vest, voor de garnee ring van het bijbehoorende hoedje en bovendien nog voor de handschoenen, die aan dit elegante complet de finishing touch geven. De sjaal is ook 'n zeer voor naam detail van het toilet en vooral in dit voorjaar zien we er verschillende nieuwe model len in. Op de hierbij gevoegde foto zien we links een groote sjaal, bestemd om bij 'n voorjaars toilet te worden gedragen. Het is een ingenieuze combinatie van twee kleuren zijden crêpe en een derde kleur paune velvet. Op de foto rechts een sjaal van hetzelfde velvet waarmee het hoedje gegarneerd is waarbij zij gedragen wordt een idee, dat gemakkelijk zal kunnen worden overgenomen door de dames die zelf 'n hoedje weten te garneeren. gouden ornament is ver sierd met vier gouden klokjes. De treksluiting, die tegen woordig op allerlei ma nieren wordt te pas ge bracht en die we ook op het gebied der toilet bijkomstigheden overal aantreffen heeft weer 'n nieuwe verovering ge maakt. In Londen worden nu bijbels en kerkboeken met treksluiting gelan ceerd, waardoor ze het aanzien van 'n taschje hebben gekregen. Waar schijnlijk worden ze daar om door de mondaine vrouw liever gedragen. Onze bijgaande foto toont zulk'n „modernen'' bijbel met treksluiting. P. D. CORRESPONDENTIE Mej. A. O. te Z. Suède wordt het beste schoon gemaakt met een fijnen stalen borstel. Natuurlijk kan het vet van kraag enz. eerst met tetra ver wijderd worden. Daarna volgt de behandeling met den stalen borstel, die het glimmen doet verdwijnen en het suède weer zijn oude matte aanzien hergeeft. EEN FRAAIE HANDWERKTASCH Deze handwerktasch is gemaakt van crème linnen. We knippen twee banen crème linnen van 45 c.M. breed en 50 55 c.M. hoog. We stikken de banen tegen elkaar aan één kant, een stuk open latend tot op de helft. Het werk wordt nu naar den goeden kant gekeerd, en aan beide zijden onderaan worden nu banen van hard groen linnen geregen, ter hoogte van 20 c.M. Op dit groen nu worden de lang werpige bladeren afgeteekend met kleer- makerskrijt. De omtrek der bladeren wordt geborduurd met den knoopsgatensteek. De nerven in 't midden worden ook door en door geborduurd. De bladeren zijn ongelijk van grootte en wanneer ze alle rondom bewerkt zijn wordt de groene stof rondom weggeknipt, maar zoo, dat men geen steken raakt. Vervolgens worden de bloemen opgewerkt. Voor elke bloem knippen we een lapje ge kleurd linnen, en rijgen dit op den crème De Holly wood-filmster Sylvia Sidney, links: in een voorjaarsensemble in zwart met wit en rood. De zwarte japon heeft kraag en manchetten van gepijpte witte faille met rood randje. De bijbehoorende hoed van wit en zwart stroo heeft 'n rooden pompon. Rechts in een wandeltoilet van bruine wollen stof. gegarneerd met wit en bruin geruite stof. met bijbehoorend hoedje en handschoenen. Sieraden van allerlei soort behooren zeer zeker eveneens tot de bijkomstigheden vim het toilet welke van groot gewicht zijn. Naast de vele en vaak zeer mooie moderne sieraden, zooals ze ook reeds voor bescheiden beurzen in onze winkels verkrijgbaar zijn, komen nu ook de heel ouderwet- sche oorbellen, broches en armbanden weer in de modeen wie misschien nog zulke kleinoodiën bezit uit den tijd onzer grootmoeders en overgroot moeders, kan daar nu haar voordeel mee doen. Op een der bijgaande foto's zien we 'n grooten oorhanger uit oude tijden, welke bij 'n modern avondtoilet weer tot vollen luister is gekomen. Dit Lange gouden oorbellen, versierd met vier gouden klokjes, uit den tijd onzer overgrootmoeders komen weer in de mode. Groote witte hoed met rijke garneering van witte struis- veeren. ontworpen voor de bekende Ascot-races. De vierdubbele pelerinekraag van wit organdie en de witte handschoenen met wijde kappen zijn met dezen hoed in volkomen harmonie. ondergrond. De vorm der bloem wordt opgeteekend met kleermakerskrijt, en met den knoopsgatensteek worden de lijnen omgewerkt, en de stof rondom weggeknipt. Zoo doen we bloem voor bloem. We plaatsen ze boven elkaar, een beetje onregelmatig. U kunt de bloemtakken in verschillende kleuren maken, van licht rose tot rood, en van zacht lila tot mauve. De bloemen van één stengel worden natuurlijk in één kleur gehouden. De takken wor den geborduurd met een groenen steek. Nu wordt een satinetvoering ingenaaid. Vervol gens snijden we twee kartonnen cirkels, één van 10 c.M. middellijn en één van 7% c.M. middellijn. Deze cirkels worden bekleed met groen linnen. De kleinste cirkel komt aan den onderkant en de grootste aan den bovenkant. De ruimte van den zak wordt nu met een hoofdje verdeeld aan de cirkels. Een lint of gekleurde band wordt aangezet, waaraan we de tasch kunnen hangen. Langs de ope ning opzij komt een ritssluiting. Het kluwen kan in de tasch blijven wan neer we zitten te handwerken en de tasch is groot genoeg om een flink hand werk te bergen. D. D. L.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19