„Heerlijk" nieuws Zeeuwsche Omroep No. 48 VRIJDAG 27 APRIL 1934 1561 srigffiiT Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Zeeuwsch Vlaanderen, dat men daar de dringend-noodzakelijke verbetering der straatwegen verwacht, wanneer na de aanneming van de voorstellen der spelling commissie een massa „klinkers" overcompleet komen Het aantal chirurgen neemt zienderoogen toe in Zeeland. Thans meldt men ons weer uit Goes de vestiging van een nieu wen operateur. Nog even geduld en iedere zieke Zeeuw zal in een ommezien van tijd „uit zijn lijden vandaan" zijn Uit Kats schreef men ons (juist voor den maaltijd) dat de ge meenteraad met de grootst mogelijke meerderheid besloot om de Ambachtsheerlijkheid te verzoeken over te gaan tot het planten van lindeboomen alleen dhr. Eikenhout stemde tegen. Hulde aan den man, die voor het belang zijner familie strijdt Men meldt ons uit Vlissingen, dat een matroos, die er met de fiets van zijn kameraad vandoor was gegaan, te Oud Gastel in .handen van de gemeente-politie viel. Volgde zeker 'n cursus voor kaperkapitein Te Middelburg is onder overweldigend animo een donder jool gehouden ter eere van het vijftien-jarig bestaan van de vereeniging „Kweeklust". Best te begrijpen, die jubelstemming, nu overal elders in land en tuinbouw de kweeklust verdwenen is Onze correspondent te Veere berichtte ons, dat op 'n feest avond van Volksonderwijs het hoofd der school, tusschen twee coupletten van het „Wilhelmus", een rede heeft gehouden over wijlen H. M. de Koningin Moeder. Dat is dan ongetwijfeld de kortste gedachtenistoespraak geweest uit heel het land Te Arnemuiden is groote consternatie ontstaan, omdat de Fransche grenzen gesloten zijn voor Hollandsche garnalen. De burgemeester is, naar men ons seint, speciaal voor deze aange legenheid naar Den Haag vertrokken. Wij begrijpen niets van die ontsteltenis. Voor dieren, die zoo goed kunnen zwemmen, staat er toch ook nog 'n zeeweg open In den Koudekerkschen raad heeft de voorzitter erover geklaagd, dat de ingezetenen oude kachels in de slooten werpen. Dan is het voor het dorpsschoon waarlijk nog maar beter, dat men oude koeien uit dergelijke gelegenheden ophaalt. Een schipper te Terneuzen is leelijk gehavend toen hij met z'n vaartuigje langszij 'n zeeschip kwam, dat stoom ging afblazen. Oo voor 'n schipper is het onder stoom komen altijd geen benij denswaardig lot. Kiar is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren I--35 r-. De volkstuinen Kweeklustte Middelburg vierden het 15-jarig bestaan. Foto van de bloemenhulde. Een kijkje op de tentoonstelling van het werk der leerlingen van den Goeschen slagersvakcursus, die wel een indruk geeft van de knappe prestaties. Met aandacht volgt de schooljeugd de vertoo ning van een film op de jeugdherberg-tentoon stelling te Zier ik zee. Op 17 April gaf de vereeniging voor Christelijke kunst, wetenschap en ontwikkeling C.K.W.O een uitvoering van „Hoe het weeuwtje uit het hof van Holland gevrijd werd", naar een novelle van Potgieter. De decors en aankleeding waren bizonder fraai en het spel trok zeer veel be langstelling. Scène uit het eerste tafereel. Diamanten echtpaar. Het echtpaar de Vuijst- de Blok te Breskens vierde zijn 60-parig huwe lijksfeest. Foto van het nog krasse paar. Malaise in de garnalenvisscherij. Sinds Frankrijk en België gedeeltelijk hun grenzen sloten voor den afzet van onze garnalen, ligt de visschersvloot bijna geheel stil. De schepen in de haven van Breskens. Heerlijk nieuws van Droste's Trac- tatiemannetje- Droste heeft n.l. de prijzen van bijna al zijn lekkernijen ver laagd. Een héél stuk verlaagd zelfs! En - U kent Droste's standpunt deze prijsverlaging heeft niet den minsten invloed op de voortreffe lijke kwaliteitDie blijft wat zij altijd wassupe rieur Droste-kwaliteitOok de inhoud en het gewicht der doozen is natuurlijk hetzelfde ge bleven. Een doos, waar „Droste" op staat, is doos boordevol met heerlijkhedenOok Droste-bonbons zijn in prijs verlaagd. En er zijn héél nieuwe, verrukkelijke soorten bijgekomen Overheerlijke soorten van 30 en 35 cents per ons! Hier volgen enkele der ver laagde prijzen: Droste Pastil les vroeger 35 ets. nü 30 ct. per ons. Droste-Oublïes vroe ger 35 ets. voortaan 30 ct. per ons. Crème de Caraque vroeger 35 ets. nü 3o ct. p. ons. De Zeeuwsche bollenvelden in bloei, 'n Door kijkje op een bloeiend narcissenveld te Haamstede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25