ZEEUWSCHE SPORT No, 48 VRIJDAG 27 APRIL 1934 1563 er dit jaar beter voor staan dan 't vorige. Axel zal haar plaats echter ook niet cadeau doen en zoodoende kan een span nende race tegemoet ge zien worden. Zeeland krijgt op deze wijze een flinken staart aan 't gewone programma. De Zeeuwen, Zeelandia, Axel en Middelburg kun nen, als alles meeloopt, tot eind Juni voetballen. De spelers der bedoelde elftallen weten alvast, hoe zij hun zomerzondagen voor 'n groot deel zullen moeten doorbrengen. De Zeeuwen Breskens (2l), beslissingswedstrijd. Het elftal van de Zeeuwen, dat dezen wedstrijd won en daarmee bet kampioenschap van 3 A. Met een stroom van doelpunten is de strijd om de onderste plaats in de ZJuidelijke eerste klasse te ontkomen, beslist. Twee wedstrij den, met niet minder dan 17 doelpunten, beslisten over 't lot van Middelburg. In een door Middelburg zeer slecht gespeelden wedslrijd moest de anders zoo sterke achterhoede zes maal bezwijken voor den NOAD-aanval. Dat deel van het elftal, waarop men het meest vertrouwde en waarvan men ver wachtte, dat het met succes weerstand zou bieden aan de aanvallers der Tilburgsche ploeg, die in de competitie het zwakste deel van NOAD uit maakten, heeft gefaald, althans voor een deel. De verwachtingen waren heel anders dan de uitslag. Twee ploegen toch kwamen in het veld, waarvan de respectieve verdedigingen als de sterkste deelen beschouwd werden, terwijl daartegenover de beide voorlinies te zwak geacht moesten worden om tegen de achterhoeden veel uit te richten. En ziedaar, Koning Voetbal beslist weer eens anders. Middelburg permitteert zich de weelde van het maken van vier doelpunten en de NOAD-aanval scoort er zes. Was de Middelburg-achterhoede in den ouden vorm geweest, dan zou een overwinning zeker aan de andere zijde gevallen zijn. Daarbij overwege men, dat het leek, alsof er in de voor hoede totaal ongeoefende deelen stonden, hetgeen ook in de middenlinie het geval was. Wij misten b.v. in de voorhoede het jonge gezicht, dat wij een week geleden tegen Excelsior zagen spelen en dat toen geen sterken indruk, maar ook lang geen zwak figuur maakte. In zijn plaats dook plotseling een speler op, dien wij in geen maanden hebben zien voetballen. Dit is geen verbetering gebleken, terwijl ook eenige andere plaatsen in het elftal dringend herziening behoeven. Een ding is zeker en dat is, dat, wanneer Middel burg in de komende promotie-degradatie-compe- titie niet uit een heel ander vaatje tapt, zij volgend jaar onherroepelijk tweede klas speelt. Juliana, Tegelen en De Baronie zullen hun kans niet cadeau geven. Als Middelburg moest degradeeren, en die kans lijkt ons niet zoo klein, dan bestaat er alle kans, dat we In de Zeeuwsche hoofdstad volgend jaar weer twee tweede-klassers tellen. Jammer zou het 'zijn, daar door een concentratie van alle bekwame krachten in één Vereeniging best een eerste- en een tweede-klasse-elftal konden bestaan. Men schijnt dit niet te kunnen verwezenlijken en zoo zal Zee- lands hoofdstad moeten voortsukkelen, totdat de verbrokkeling leidt tot een algemeene in zinking en teruggang van de belangstelling, welke het bereiken van behoorlijke resultaten onmogelijk zal maken. J.l. Zondag vond de beslissingswedstrijd tusschen Breskens en De Zeeuwen plaats op het Gemeente lijk Sportterrein te Middelburg. Geen van beide ploegen is boven het middelmatige uitgekomen. De Zeeuwen hebben den wedstrijd gewonnen met 2I en kunnen daarmee hoogst tevreden zijn. naHHBi Het spel van deze Vlissingsche ploeg rechtvaardigt misschien de overwinning, doch de kansen waren in dezen wedstrijd zeker niet meer aan den kant van het Zeeuwen-team dan aan den kant van Breskens. Het spel van beide ploegen was uitermate zwak en een deelname aan de promotie-competitie door De Zeeuwen zal, als dit hun kracht was, zeker niet tot het gewenschte resultaat leiden. Voor Zeelandia althans lijkt ons deze ploeg niet sterk genoeg, terwijl, gezien de resultaten, welke Axel nog haalde in de tweede klasse, ook dit zich niet door De Zeeuwen zal laten kloppen. H.K.I. behaalde in den Zondag gespeelden wedstrijd OosterhoutH.K.I. definitief het kampioenschap van de Brabantsche derde klasse. Hoewel H.K.I. officieus kampioen was, moest deze wedstrijd ten slotte nog de be slissing brengen. De ontmoeting tusschen deze ploegen te Breda was 27 minuten voor het einde gestaakt en zoo moest deze wedstrijd op Ooster hout-terrein overgespeeld worden. Een gelijk spel bracht H.K.I. reeds het kampioenschap en dit resultaat werd dan ook bereikt, zij het in de laatste minuut, toen H.K.I. den gelijkmaker in het net deponeerde. Ook deze ploeg behoeft niet gevreesd te worden in de promotie-competitie. Wij verwachten, dat het een strijd zal worden tusschen Axel en Zeelandia, waarvan de laatste misschien iets in het nadeel is, doordat zij zich heeft moeten oefenen tegen minder sterke tegen standers dan de Axelsche ploeg. Een terugkeer van Zeelandia in haar oude milieu is echter niet uitgesloten en wij gelooven, dat de Zeelandianen De keeper van de Zeeuwen slaat een aanval af. Vlissingen-T. SC. (4-0). Vlissingen speelde haar laatsten thuiswedstrijd en wist dezen met 40 te winnen van T. S. C De keeper van Vlis singen in actie. Een aanval Of> het doel van Vlissingen wordt afgeslagen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27