I De Mode is vol variatie NIEUWE HOEDEN VRIJDAG 4 MEI 1934 No. 49 778. Blouse van crêpe de chine met korte mouw- afgewerkt met een aan den voorkant aange zette bies. Wenschen we een japon, die weinig aan mode onderhevig is, eenvoudig en toch elegant, dan is het hierbij afgebeelde model ongetwijfeld geschikt voor ons. Deze japon van wollen crêpe heeft 'n overslag in de taille met kraag en jabot van een zelfde materiaal als de mouwversiering. De rok heeft 'n smalle achterbaan en 'n ingezet plooistuk aan den voorkant. Patroon van de japon is verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 48. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte, 'n Prettig kleedingstuk is de blouse, waardoor het ons mogelijk is toilet te maken enkel door van blouse te verwisselen. 853. Rok van effen stof. bestaande uit twee banen met ingezette klok- stukken aan voor- en achterkant. 791. Mantel van zachte wollen stof met doorgestikten grooten kraag en dito manchetten. 738. Japon van wollen crêpe, gegarneerd met kraag en jabot De rok heeft een smalle achterbaan en een ingezet plooi stuk aan den voorkant. lk geloof, dat men eerder zou kunnen zeggen wat er dezen zomer niet dan wat er wel zal worden gedragen. Telkens weer komen er nieuwe modellen en nieuwe combinaties, zoodat men zoo langzamer hand tot de conclusie komt, dat eigenlijk èlles mode is. Heeft men 'n lapje stof, alleen maar voldoende voor 'n strak japonnetje zonder mouwen, dan kan men er 'n paar wijde mouwen in maken van afste kende kleur met eenzelfde halsgarneering. Is onze stof zwart met wit, en maken we daar 'n paar drie kwart lange wijde mouwen in van wit organdie met fijne dwarse plooitjes erin en 'n gedrapeerde halsomlijsting van hetzelfde organdie, dan krijgen we 'n copie van een model van het Parijsche mode huis Bruyère. Van een ander lapje, te groot voor 'n blouse en te klein voor 'n jurk, kunnen we een tunique ma ken. Het Parijsche modehuis Heim lanceert zoo'n tunique, bruin met wit bedrukt bij 'n witten alpaca- rok met driekwart langen mantel. De mantel is slechts 'n ietsje langer dan de casaque. Verschillende Parijsche modehuizen o.a. Patou en Schiaparelli lanceeren modellen met de min of meer duidelijke aanduiding van 'n queue de Paris, terwijl weer andere groote modeschep pers meer speciaal hun aandacht schenken aan den voorkant van het toilet. Er is buitengewoon veel werk gemaakt van jabots, jabots in allerlei vormen van eenvoudige strikken van batist of tafzijde tot ingewikkelde samenstellingen van plissé's en strookjes. Zoo'n elegante jabot kan 'n heele japon opfleu ren en is weer 'n hulpmiddel te meer om het aan zien van 'n toiletje nu en dan eens te varieeren. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zi|n aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prils van 50 ets. voor complets, 35 cent voor mantels en Japonnen en 20 ct. voor rokken, blouses, kleine avond- jasies en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No. 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. bolero-vormig is ingezet. De opstaande kraag loopt van voren uit in 'n paar omgeslagen revers. Voor dezen mantel heeft men 3.10 M. stof noo- dig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. Te oordeelen naar de uitstalkasten van onze modehuizen en naar de foto's die ons van nieuwe Parijsche modellen worden toegezonden, zullen er dezen zomer veel groote hoeden worden gedragen. Nu zijn groote hoeden voor de meeste gezichten flatteerend. De schaduw van 'n breeden hoedrand verdoezelt barmhartig allerlei onvolkomenheden van het gezicht en allerlei flauwe merkteekenen, die de tijd er op heeft aangebracht. Is men groot en slank, dan zal zoo'n groote hoed ook de geheele verschijning ten goede komen. Voor kleine dikkerdjes echter is 'n groote hoed taboe. Ook wanneer de spiegel haar verzekert dat zoo'n breede omlijsting haar gezicht op z'n voor- deeligst doet uitkomen, zullen zij er goed aan doen, niet te bezwijken voor de verleiding. De hoofdzaak is immers, dat de kleeding onze geheele persoon lijkheid zoo voordeelig mogelijk tot haar recht doet komen daarom lette men niet alleen op het ge zicht, maar op de geheele verschijning. En een groote hoed, hoe mooi hij op zich zelf ook zijn mag, kan 'n klein gezet persoontje tot 'n karikatuur maken. Gelukkig zijn er ook alleraardigste kleine hoedjes, Een bizonder aardig blousemodel is het hierbij afgebeelde van crêpe de chine. De tamelijk hooge hals is met 'n omgeslagen kraagje afgewerkt. De korte mouwtjes hebben 'n aan den voorkant aange zette bies, welke met knoop en knoopsgat gesloten wordt. Ook de taille heeft 'n knoopengarneering en 'n klein strikje ter verdere versiering. Voor deze blouse heeft men 1.70 M. zijde noodig van 96 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Ons rokmodel kan uitstekend dienen om bij meer „gekleede" blouses te worden gedragen. Deze rok van effen stof bestaat uit twee banen, met ingezette klokstukken aan voor- en achter kant. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 1.60 M. stof van 1.40 M. breedte. De hierbij afgebeelde mantel van zachte wollen stof heeft 'n grooten doorgestikten kraag en dito manchetten. De rug heeft 'n smalle doorloopende baan, terwijl het bovengedeelte van den mantel De allernieuwste creatie de vlieger - hoed, met vierkanten rand, zwart met wit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18