Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep 1592 VRIJDAG 4 MEI 1934 No. 49 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kattendijke, dat de gemeenteraad met algemeene stemmen een reclame van den jachtopziener tegen zijn aanslag in de hondenbelasting heeft afgewezen. Je moet ook noodig met zooiets te Kattendijke aankomen Een vroede vader te Ierseke heeft in 'n openbare zitting ver kondigd, dat, wanneer de koers in de gemeente-politiek niet wordt veranderd, de gulden duurder zal worden. De macht der Ierseksche oesterbanken gaat zeker die van de Nederlandsche bank te boven Uit Wemeldinge bericht men ons, dat er dit jaar wederom een bloemen- en bloembollententoonstelling zal worden gehou den en dat men er ter meerdere attractie fruit aan zal toevoegen. Nu men toch in de bollenbranche was, had men net zoo goed oliebollen kunnen nemen Te 's Heer Abtskerke zijn uit 'n weide, bij laatste kwartier, vijf koebeesten verdonkeremaand. De recherche had, in samen werking met de politie, ontvoerden en schakers echter vlug te pakken. Het spoor leidde over Koedijk en Ossendrecht, via Hoeven en Hoorn naar de Utrechtsche veemarkt Te Krabben-dijke is een inbraak mislukt door honden-geblaf, waardoor de grijp-vogels het hazen-pad kozen. Van 'n poging tot „beest-achtig" misdrijf gesproken Men seint ons uit Vlissingen, dat er levenskrachtige plannen bestaan voor den bouw van een pier met wandelhoofd. Wij zijn nieuwsgierig, wat die levenskracht uitwerkt bij 'n zaak, welke zoo dood als 'n pier is Onze correspondent te Terneuzen schreef ons uitvoerig de zeer treurige lotgevallen van een groep jongelieden, die op weg waren naar den wielerwedstrijd te Terneuzen, toen van hun auto, nabij Kijkuit, een wiel afliep, dat precies 25 seconden eerder beneden den dijk in een sloot aankwam dan de rest van het geval. Dat was dus een wieler-wedstrijd, die te vroeg begon De Nederlandsche Centrale Reddingmaatschappij wendde zich met een adres tot den Middelburgschen raad, waarin ge vraagd werd, verschillende maatregelen tegen den verdrinkings dood te nemen. Als voornaamste middel zij demping van alle wateren aan bevolen Men bericht ons uit Breskens, dat de gemeente wordt geteis terd door 'n rattenplaag in één schuur hebben twee foxterriers er 126 doodgebeten van het aanwezige gezelschap. De autoriteiten zitten zóó met het geval verlegen, dat ze zich muizennesten in het hoofd halen Het Aardenburgsch muziekgezelschap heeft een succes vollen rondgang door de gemeente gemaakt, waarbij giften in geld en natura zijn opgehaald „met het oog op de uitbreiding van het aantal muzikanten". Dank zij deze versterkende middelen, zullen de nieuwelingen dus niet terstond hun laatsten adem behoeven aan te spreken Tot de volgende week, dames en heeren Bloei in Zonnemaire. Een vernieuwd straatbeeld in Zonnemaire met den verbreeden oprit, waar de bloeiende boomen het aspect helpen verfraaien. *s,Per 30 Juni a s. is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleendaan den Edel- achtbaren Heer Jakobus Bouman als Burgemeester der gemeente Nieuwerkerk in Zeeland. Op 1 April 1901 werd hij benoemd tot opvolger van zn toen pas overleden vader, welke ruim 40 jaren het hoofd dezer gemeente is geweest, zoodat ruim 73 jaren door vader en zoon op voortreffelijke wijze de gemeentebelangen zijn behartigd. De Rijkswaterstaat beveiligt zijn toekomstigen hoofdverkeersweg Brabant— Zeeland bij Woens- drecht door verzwaring van den Scheldedijk. De graszoden van den ouden dijk worden ge bruikt tot bedekking van den tot zeven meter kruinbreeate te verzwaren dijk. De gemeente Terneuzen heeft op zeer bescheiden wijze het feit herdacht, dat ze voor 350 jaar stadsrechten kreeg. De gemeenteraad hield receptie en velen, o.a. het bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch- Vlaanderen, maakten van de gelegenheid gebruik om hun ge- lukwenschen aan te bieden. Foto van het gemeentebestuur en het bestuur van de Kamer van Koophandel in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zandgravers. Het spel aan het Zeeuw sche strand gaat weer beginnen. Voorjaar sar beid in een boomkweekerij te Kapelle. Vier geslachtenovergrootmoeder, grootmoeder, moeder en kind uit de familie De Dekker te Heikant. Een hoekje, dat verdwijnen gaat. Aangezien de gemeente Biervliet in den loop van het jaar een nieuw gemeentehuis krijgt, zal het typische raad huisje met torentje komen te vervallen. Een kiekje van dit karakteristieke Biervlietsche hoekjedat we noodtf zullen missen ter plaatse. Het nieuwe raadhuis te Sas van Gent, dat deze maand zal worden in gebruik genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24