De oveMHHHing Ik AkU*e*fieH SPORT VAN DE WEEK No. 49 VRIJDAG 4 MEI 1934 1595 Holland scoort. Van de Weyer valt tevergeefs naar den bal. De Holland- sche reserves rechts achter het doel juichen bij dit succes voor Oranje. kwamen de oranjeman nen onweerstaanbaar naar voren en 't was slechts aan het buitengewoon goede werk van Van de Weyer, den Belgischen doelman, te danken, dat het doel der tegenstan ders voor 'n doorboring gespaard bleef. Min of meer tegen de 'verhouding in namen de Belgen na de hervatting de leiding. Dit beteekende voor de Hollandsche ploeg de vonk in het kruitvat. deel van het team, waarover we thans beschik ken, ligt trouwens hierin dat het zoo homogeen is. De vraag is nu: „Wat zal Italië ons brengen?" Wij gelooven, dat de perspectieven niet ongunstig zijn, hoewel straks de achterblijvers in Holland er rekening mede zullen moeten houden, dat ons elftal nog niet het spelpeil van landen als Oostenrijk, Italië en Argentinië heeft bereikt en het winnen van wedstrijden tegen België en Ierland nog niet beteekent, dat de crème de la crème van het Europeesche en Zuid-Amerikaansche voetbal zonder meer voor oranje op de knieën valt. Waar mede echter ook weer niet is gezegd, dat Holland niet van zich zal doen spreken in het land van Mussolini. Het Nederlandsch Elftal heeft ook de tweede ontmoeting van de voorwedstrijden voor 't tornooi om den wereldtitel in Italië gewonnen en zich daardoor aan het hoofd geplaatst van zijn groep. De cijfers, waarmede dit resultaat werd bereikt, zijn eveneens zeer eervol, zoodat Nederland een goede kans maakt om in den loop dezer week bij de sterke groep te worden ingedeeld, hetgeen daarom van veel belang is, omdat de achtsterken tegen één der ploegen uit de z.g. zwakke groep in de eerste ronde uitkomen en de kans dan dus het grootst is om die ronde te overleven. De Belgen hebben zich ondanks de 24-neder- laag in de Scheldestad nog juist weten te plaatsen. Had Holland een vijfde doelpunt aan de score toegevoegd, dan hadden de Roode Duivels met Ierland om een plaatsje moeten loten. Intusschen allereerst een compliment aan onze Nederlandsch-Elftalspelers, en niet minder aan de T.C., die eendrachtig hebben samengewerkt om ons voetbal zoo'n eervolle plaats te verschaffen. De Belgen hebben zich Zondag op het Deurne- Stadion krachtig geweerd, hetgeen wel blijkt uit den ruststand, welke met een blanco score inging. Gedurende het eerste halfuur van de eerste helft was ons team niet bijster op dreef. In elk geval zag onze aanval gedurende die periode geen kans om bijzonder gevaarlijk te worden. Tijdens het laatste kwartier van de eerste helft veranderde het aspect van den strijd echter plotseling. Toen Het Nederlandsch elftal dat Zondag in Antwerpen met 42 van de Belgen won. Van t.n.r. v. Heel. v. Run, Wels, Vente, Mijnders. Smit, Ande- Keizer, Pellikaan, Back en Weber. De wedstrijd BelgiëNe derland te Antwerpen. Spel moment voor het Belgische doel. Van de Weyer, de uitstekende Belgische kee per, weert zich. Ook de Belgische hockeyspelers geslagen In het Stadion te Am sterdam won het Ne derlandsch hockey-elf- tal Zondag met 31 van de Belgen. Moment uit den strijd voor het Belgische doel. De overwinning wordt ge vierd. De Keyset lei te Antwerpen na den wed strijd BelgiëHolland. Drie Nederland- sche doelpunten volgden binnen vijf minuten. Wel scoorde Voorhoof nog eens tegen, doch toen ten slotte Backhuis met een formida- belen goal den stand op 2—4 had gebracht, was de zege een vol dongen feit. Ons team heeft de overwinning niet cadeau ge kregen. Bijzonder hard is er van de eerste tot de laatste minuut gewerkt moeten worden. De eenige debutant, de Amsterdammer Keizer, heeft zijn doel goed verdedigd, doch was erg ongelukkig, toen hij bij het tweede Belgische doelpunt een schot op formidabele wijze had gestopt, doch geen enkelen Hollandschen verdediger bij zich in de buurt vond om den bal uit het bedreigde gebied te werken. Wel stond daar Voorhoof, die van de kans dankbaar profiteerde. Wij zijn er van over tuigd, dat Keizer opnieuw zijn kans zal krijgen. Hij heeft een betrouwbaren indruk gemaakt. Van de overige spelers willen wij naast het backstel vooral Backhuis noemen, die in Antwerpen weer bijzonder zijn dag had en meer nog op den voorgrond trad dan in den laatsten wedstrijd tegen de Ieren. De goals, welke onze midvoor scoorde, waren van buitengewone kwaliteit, terwijl zijn opstellen en flinke trappen naar de vleugels boven dien een voortdurende bedreiging voor de Bel gische defensie waren. Overigens is er niet één, die geen pluim heeft verdiend. Het groote voor-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27