VROUWENLEVEN DE SPORTIEVE MODE 1618 VRIJDAG 11 MEI 1934 No. 50 De nieuwe modellen voor dezen zomer hebben over het algemeen iets sportiefs, d.w.z. voorzoover ze be stemd zijn voor den dag. Wat betreft de avond toiletten, hier zoekt men de charme meer in ruches en stroo- ken, plissé's en strikken, bloemen en veeren. Maar de toilet jes, welke ontwor pen werden voor ochtend, middag en namiddag, hebben min of meer spor tieve allures. En ook de vrouwen, die absoluut niet aan sport doen, weten de waarde te schat ten van dit sportieve toetsje, dat iets vlots en iets jeugdigs weet te geven. Natuurlijk spelen ook hierbij weer allerlei bij komstigheden 'n groote rol bijpassende hoed, handschoenen, tasch, schoenen enz. 'n Enkel kleurentoetsje is soms voldoende om het effect te verkrijgen van een harmonieus geheel. Nemen we, bijvoor beeld, het hierbij afge beelde ensembleeen japon van effen zijde met grooten pelerine kraag. De rok van dit toiletje bestaat uit een gladde voor- en achter baan, waaroverheen, aan gezet aan 'n laag over de heupen vallend puntstuk, 'n tuniek neerhangt. De- eenvoudige taille van heti japonnetje met korte mouwtjes is versierd met 'n aparte kleine pelerine van afstekende kleur. De kleur van die pelerine nu moet ook te vinden zijn, ofwel bij de schoentjes, ofwel bij de hand schoenen, ofwel bij den hoed. Een en ander kieze men gedeeltelijk in de kleur van de japon en ge deeltelijk in die van de pelerine. Voor deze japon heeft men 5 M. stof noodig van 96 c.M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ook ons tweede model, een complet van dunne wollen fantasiestof, heeft sportieve allures. De japon met lange mouwen heeft 'n bovenstuk van afstekende kleur, dat, evenals rok en mantel, met opengewerkte randen is versierd. De rok heeft van voren plooien onder 'n glad heupstuk uitkomend. De vlotte, driekwartlange wijde mantel heeft 'n opstaanden kraag met revers, puntige manchet ten en sierlijke opgenaaide zakken, zich volkomen aansluitend bij de overige garneering van den mantel. Voor dit costuum heeft men 4' 2 M. stof noodig van 140 c.M. breedte en l' ,/2 M. lichte stof van 140 c.M. breedte voor het bovengedeelte van de japon. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 42, 44 46 en 48. Ook ons complet van angorastof, bestaande uit rok met bolero en zijden blouse, maakt een spor- tieven indruk. De gladde rok met 'n plooi in het midden heeft 'n puntig heupstuk, dat van achteren doorloopt in 'n smalle baan. Een bolero met groote revers bedekt het grootste gedeelte van de zijden blouse, lange Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. H2700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PA NO RA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 709. Japon van effen zijde met tuniek-rok. De eenvou dige taille met korte mouw tjes is versierd met een grooten pelerine-kraag. 753. Complet van dunne wollen fantasiestof. De japon heeft lange mouwen en een bovenstuk van afstekende kleur. De losse driekwart mantel isr evenals de japon, versierd met opengewerkte randjes. 766. Complet van an gorastof. bestaande uit rok met bolero en zijden blouse. 772. Promenade mantel van dof satijn, met dubbelen staan- taag. De onderkant van den mantel is, evenals de korte wijde mouwen, gegarneerd met plooien. welke van voren schuin over elkaar vallend, met 'n grooten knoop geslo ten wordt. En wanneer die knoop nu in kleur harmonieert met dien van rok en bolero, terwijl ook hoed en tasch zich daarbij aanpassen, dan verkrijgt men een correct geheel. Men heeft voor dit complet 3 M. stof noodig van 140 c.M. breedte en 1 M. zijde van 96 c.M breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de ma ten 42, 44, 46 en 48. Een echt zomersche mantel is die van onze vierde afbeelding. Ont worpen in effen mat satijn sgjzal hij ter beschutting kunnen dienen bij ver schillende zomertoiletjes. Het beste effect maakt zoo'n mantel bij 'n japon van bedrukte zijde, voile, mousseline enz. Om een goed geheel te verkrijgen dient men er echter alweer voor te zorgen, dat de kleur van den mantel har monieert met de kleuren van de japon liefst neme men hem in de hoofdkleur der japonkleuren. Wil men zoo'n mantel bij meerdere japonnen dragen, dan is men het veiligst wanneer men voor den mantel 'n neutrale kleur neemtzwart, donker blauw of donkerbruin. Men zal er echter altijd het meeste succes mee hebben, wanneer men de kleur van den mantel, zij het ook slechts op bescheiden wijze, terug vindt bij de kleuren van de japon. De hierbij afgebeelde zomermantel is heel een voudig van coupe, waarbij de smalle baan in den rug een effect van slankheid geeft. De mantel heeft ingezette plooien aan den onderkant, terwijl de korte wijde mouwen eveneens met plooien ge garneerd zijn. De hals is afgewerkt met 'n dubbelen staanden kraag. Benoodigd 4 Meter stof van 1 M. breedte. Het patroon van den mantel is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. BLOUSES EN JUMPERS Jumpers, waarvan de halsopening is uitgerekt, kunnen we op de volgende wijze weer fatsoeneeren. Men neemt kluwentjes wol in twee of drie har- monieerende kleuren en haakt langs de halsopening met een daarvoor in aanmerking komende haakpen 1 toer vasten, 1 toer stokjes, 1 toer stokjes (om de vier stokjes I steek overslaan), 1 toer stokjes (om de drie stokjes 1 steek overslaan), 1 toer stokjes in eiken steek haken en tot slot voor stevigheid 766

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18