Zeeuwsche Omroep No. 51 VRIJDAG 18 MEI 1934 ZeelandiaH. K. I. (12). Zeelandia, de kampioen van 3 B, speelde te Middelburg een promotiewedstrijd tegen H.K.I. van Breda, welken zij met 2— 1 verloor. Een moment uit dezen wedstrijd. De spelers nemen blijkbaar 'n oogenblikje rust. De keeper van H.K.I. in actie. Korfbalwedstrijden op Hemelvaartsdag te Vlissingen. De Vlissingsche Korfbalver. Madjoeorganiseerde op Hemelvaarts dag seriewedstrijden, waaraan de meeste Zeeuwsche korfbalvereenigingen deel namen. mZeelandiavan Hansweert be haalde den len prijs. Foto van Zeelandia. Een moment uit den wedstrijd Madjoe—Zeelandia, die door Zeelandia met 2—1 werd gewonnen. De wandelsport in Zeeland viert hoogtij. Na de Amateurs te Goes organiseerde het KNG.V. (Kon. Ned. Gymnastiek Verbondwandeltochten door Walcheren, uitgeschreven door Achilleste Middelburg op Zaterdag 12 en Zondag 13 Mei. De eerste groepen komen te Middelburg binnen. Een moment uit den beslissingswedstrijd Zeelandia H.D.S. (Ouwerkerk) die in een gelijk spel (1 1) eindigde. H. D. S. eindigde op de 2e plaats. De Z. W. V. (de bekende Zeeuwsche Wandelsportvereenigingbij aankomst. Een aardig overzicht van de Groote Markt te tijdens de aankomst vrn een der deelnemende groepen. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat een ingezetene, die it een school 'n kaars voor 'n beeldje zag branden, groot brand alarm maakte en als actieve „eerste hulp" de ruiten begon ir elkaar te slaan. Zoo is met man en macht het vlammetje uitge blazen. Hulde aan al deze dapperen, die zich niet ontzagen, om zonder aarzelen in de kaars te vliegen Uit Aardenburg seint men ons, dat gewend, om gedurende de kermis houden. Het is merkwaardig, hoe men tegenwoordig overal probeert de kermis weg te krijgen. Een speciale correspondent uit de Zeeuwsche hoofdstad schreef ons, dat een boekhandelaar het aardige idee had, om gedurende de boekenweek een tentoonstelling te houden van „Het dier in het boek." Laten we hopen, dat er ook insectenpoeder aanwezig was Men schrijft ons uit IJzendijke, dat er brand is ontstaan in de opslagplaats van een kunstmesthandelaar en dat de spuit niet kon verhinderen, dat de schuur geheel afbrandde. 'n Volgenden keer moet men het eens probeeren om behalve voor 'n spuit ook voor spuitgasten en spuitwater te zorgen. In den gemeenteraad van Zuidzande heeft de voorzitter ver klaard, dat aan landbouwers, die in het tijdvak van 1 Dec.1 Mei hun veldvruchten met de hand laten dorschen, een toeslag zal worden verleend. Later dan 1 Mei kan dit niet gebeuren omdat de regeering vreest, dat dan alle aardbeien in de jamfabrieken terecht zou den komen Te Goes hebben zestig Beveiandsche brandmeesters een cur sus gevolgd om de knepen van het vak te leeren. De verzekeringsmaatschappijen overwegen premie-verhoo- g"ig. Ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan der Terneuzensche stadsrechten heeft de Kamer van Koophandel als souvenir een gebruiksvoorwerp aangeboden, ter vervanging van het door den uitgroei der gemeente te klein gewordene. Aldus telegrafeerde ons de feestcommissie. Kiescher kon zij het niet uitgedrukt hebben De plannen voor de Noord-Bevelandsche waterleiding vinden een slecht onthaal in de diverse gemeenteraden. Men vreest met reden voor een verongelukken daarvan. Verdronken voordat zij water gezien hebben Bij de rondvraag in den 's-Gravenpolderschen raad heeft een der vroede vaderen gewezen op het vuil dat woonwagenbewo ners achter gelaten hadden. De voorzitter zegde maatregelen toe. Vermoedelijk zal er dus niet meer in de raadzaal gekampeerd mogen worden. Men schrijft ons uit Kruiningen, dat daar 2en Pinksterdag een muziekconcours wordt gehouden en dat men momenteel koortsachtig werkt aan een nieuw gesticht voor ouden van dagen. Men meldt ons, dat de Middelburgsche rechtbank een slagers knecht veroordeeld heeft, die een tafel van 'n Vlissinger vernield had. Zijn advocaat voerde tevergeefs aan, dat een man als zijn cliënt uit de macht der dagelijksche gewoonte alles wat vier pooten heeft, als slachtvee beschouwt. Uit Oudelande seint men ons, dat een 79-jarige ingezetene in een hoogen Canada-boom is geklommen. Bij nadere informatie is ons geblèken, dat de oude heer deze waaghalzerij onderno men heeft om een kraaiennest uit te halen. Als hij niet oppast, kon de plaatselijke fanfare wel eens vlug den kraaienmarsch voor hem moeten repeteeren Uit Goes schrijft men ons, dat het handboogconcours schit terend geslaagd is. De schutters hebben niet alleen prettig ge schoten, maar ook op ander wijze kostelijk genoten. Deze burgers vooral weten dat de boog niet altijd gespannen kan blijven De raad van Nisse heeft besloten tot den aankoop van school banken. Leve de volksontwikkeling door herhal ingsonderwijs Iemand uit Schore is met f 25.beboet wegens het vervoeren van vleesch met een onzindelijken wagen. Alle autobussen in Zeeland hebben nu een schoonmaak beurt gekregen Van 'n Engelsch stoomschip, onderweg van een Belgische haven naar een Japansche dito, is een Russische verstekeling bij Walsoorden op Nederlandsch gebied gezet. Gezien zijn ,,internationale"-achtig karakter, zenden wij dit bericht niet zonder schroom uit Eenige Breskenaars, die een der laatste avonden, op 'n verge vorderd uur, uit 'n café kwamen, hebben een lichtverschijnsel waargenomen, dat bestond uit een vurigen bal, die zich af en toe verdubbelde en voortdurend van kleur veranderde. Men moet hier niet sceptisch om lachen, want 'n ander in woner van Zeeuwsch-Vlaanderen, die dien avond een stomp tegen zijn voorhoofd kreeg, heeft sterretjes voor zijn oogen zien dansen Men bericht ons uit Souburg, dat een jongmensch tijdens een voetbalwedstrijd te Veere een been heeft gebroken; een club genoot, die zich ook niet onbetuigd wilde laten, was zoo verstan dig zich bij hands maken te bepalen Uit de Ganzenstad schrijft men ons nog, dat een schoenenzaak Zich den naam Magneet aanmat en als kenmerkende kleuren pauwblauw en kanarie-geel koos. Vanwege de „aantrekkelijkhéid" der branche is de naam goed gekozen, maar die vogelemblemen wekken pijnlijke herin neringen aan eksteroogen. De Zuid-Bevelandsche rijksveldwachters hebben afscheid genomen van hun collega Kik te Kloetinge, die met pensioen ging. Vele blijken van hartelijkheid mocht de politieman voor de laatste maal als zoodanig ontvangen. Als de boosdoeners nu maar niet gaan denken, dat de rijks- veldwacht in het vervolg geen „kik" meer kan geven Wemeldinge viel 'n Belgisch schip binnen dat door vuur geteisterd was. Op het Zijpe was de roef in brand gevlogen en aanvankelijk stond men machteloos tegenover de vlammen. Zeker bij gebrek aan water Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 23