sf96pt\ UI AR KT TE omt er, zijn er geen te doen, voor de gezelligheid. En er zijn altijd koopjes te doen Men winkelt na Altijd vormt het bezoek aan den markt een onontwarbaar kluwen. IDDELBURG En per slot van rekening zijn er toch nog altijd koopjes te doen, en zijn er artikelen te vinden, die men elders niet krijgen kan. Hoewel natuurlijk voor de marktverkoopers ook de spoeling dunner is geworden met de laatste jaren, gelooven we toch niet, dat deze categorie van zakenlieden er het slechtste aan toe is. Als in den namiddag de drukte verloopt, en de markt langzaam leeg loopt, begint in de winkelstraten een nieuwe drukte. Men winkelt na, en bovendien rijden de ontelbare wagens en karren aan, die de vele artikelen, dien dag verkocht, naar hun bestemming rijden. En als men ziet, wat er op zoo'n marktdag de stad nog uitgaat, dan beseft men eerst het geweldige voordeel voor een stad, die een achterland bezit. En behalve een chaos van vuile papieren en afval, welke vlijtig worden verzameld en verwijderd, blijven, ondanks crisis en malaise, in veler zakken nog vele zilverlingen achter en wagens en karren rijden aan met verkochte artikelen. Middelburgschmarktdag heeft veel aantrekkelijks, :n dit niet al!eer voor gapende vreemdelingen, welke n een haastig t( mpo de verschillende bezienswaardig- afwerken, maar ook voor de Zeeuwen in 't algemeen, de geregelde uitgangetjes van de in de omgeving de dames behoort het reisje naar Middelburg, welke net haar Donderc^jjsche markt, de sleur der week zoo loormidden breeki. r, om het marktle en op zijn juiste waarde te schatten, nen Middelburger zijn. heeft men niet gïnoeg aan het korte tijdsbestek, dat in- of busretourtji: mogelijk maakt, want de marktdag begint immers al bij het eerste ïlicht Dan ratel :n de eerste wagens reeds de Lange rinnen. Dan beg ir t het gerij en geros, en komen van jden de fleurige Walchersche boerinnetjes met hun en naar de markt Dan ziet men de slierten boeren-te- ie naar de stad trtkken voor hun zaken, of, als er geen te doen zijn, voor ae gezelligheid. Dat deze laatste een plaats inneemt, blijkt wel uit het feit, dat, ondanks den slechten tijd dien land- en tuinbouw doormaken, het marktbezoek in de laatste jaren in het geheel niet is vermin derd. Integendeel Nog altijd vormt het bezoek op de markt een onontwarbaar kluwen, dat zich ter plaatse geheel op zijn gemak schijnt te gevoelen. Er heerscht daar, op de Middelburgsche markt, een benij denswaardige mentaliteit, die wij in andere plaatsen missen. Bij voorkeur posteeren de pratende groepen bezoekers zich op de straat zelve. En bij eiken wagen, eiken auto, die plaats opeischt, schuiven de groepen, altijd maar doorpratende, heel behaaglijk terzijde, zonder ergernis, zonder een enkele verwensching. Vandaar dan ook, dat niemand waarschijnlijk ook op de gedachte komt, gedurende de markturen het verkeer om te leggen, wat toch redelijkerwijze verwacht zou mogen worden. Nee, de crisis heerscht niet op dit kleurig schilderij Het moge dan zijn, dat de café's en de melksalons zich in een minder druk, en minder verterend bezoek mogen verheugen, er moet toch al heel wat gebeuren, wanneer men niet meer ter markt gaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 17