the No. 52 *•.- SM» Zj Gasbeschermingsdienst onder de stad, waar de arbeid der werklieden in de riolen niet zonder gevaar is. Soms worden zij bedwelmd door de giftige dampen, die uit het riool water opstijgendaartegen is door de ge meente in sommige steden een gasbescher mingsdienst ingesteld, die door de onder- aardsche kanalen patrouilleert. Amerika schijnt nog steeds het record te houden van brutale misdadigers, tegen wie de politie steeds nieuwe maatregelen moet nemen, zooals nu weer een stalen schild, dat in sommige steden is ingevoerd voor den strijd tegen de bandietenbenden. 1TE464 Een fantastische boom siert een weg in Surrey (Engeland), die zoodanig is vergroeid, dat de takken als een brug over den weg buigen. Een frisch bad in de schaduw der ijsbergen van twee leden der bemanning van een Amerikaanschen kustwachter, die op de route der schepen ijsbergen opspoort en vernieltZoo erg frisch is het bad echter niet, want de ijsbergen zijn afgedreven naar den Warmen Golfstroom waar het water een hooge temperatuur heeft en de bergen spoedig smelten Volgens het oud verhaal heesch men lang geleden in het kleine Duitsche stadje Schöppenstedt een koe rondom den toren omhoog, om het gras, dat overal tusschen de steenen groeide, te laten afgrazen. Ter herinnering aan deze eigenaardige schoonmaakmethode wordt nu ieder jaar een koeien-pop langs den toren opgeheschen. In hetzelfde stadje had men eens een raadhuis zonder een enkel raam gebouwd, zoodat men het licht in zakken en doozen naar binnen moest dragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 2