Menschen en Karakters Wanneer verstandige lieden onder elkaar zijn, op de thee of aan den borrel, hebben zij de gewoonte te spreken over hun menschen- kennis. Het is een onschuldig genoegen, al is het dan ook tegelijk een fataal teeken van den nade renden ouderdom. De menschenkennis, die zij zeg gen zich te hebben verworven, is het laatste en krachtigste argument, dat zij tegen onervaren jon gelieden plegen uit te spelen. En 't is heel moei lijk om tegenover deze levenservaring iets van gelijke waarde te stellen. Voor 't jongere geslacht blijft er niets anders over dan de hoop, dat het eenmaal zoo wijs, en de vrees, dat het ook een maal zoo vervelend zal worden. Waarop berust de menschenkennis, waarvan het bezit zoo'n uit zonderlijk genoegen schijnt te zijn? Waardoor werd zij verworven Stel daar maar niet te dikwijls een onderzoek naar in, gij jeugdig persoon, die deze regelen wellicht leest. Want meestal blijkt, dat deze kennis óf alleen bestaat in de ongebrei delde fantasie van het Gilde der Ervarenen, óf dat zij berust op een levenslange vergissing. Niets is moeilijker dan het karakter van een mensch te leeren kennen. Sommigen gronden hun oordeel op de uitdrukking der oogen, de breedte van den mond, de dikte der lippen, de lengte van Lasker's handenvermoeide en rimpelige handen. Emmanuel Lasker, de wereldkampioen schaker, denkend over zijn volgende zet. InzetLasker's handschrift duidt op voorzichtigheid en zin voor overleg. De goed verzorgde handen van Lil Dagover. Lil Dagover, de begaafde Duitsche plmactrice, in een karakteristieke pose. InzetHet kriebelige handschrift dat men bij zoo'n temperamentvolle dame niet zou vermoeden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 4