uitvoeren van groote werken (nieuw haventerrein en sportpark), schatten geld, die uit de belastingen moeten komen, terwijl ook de tekorten van het ge meentelijk ziekenhuis het budget geducht bezwaren. De burgemeester vreest evenwel niet voor de toekomst van zijn gemeente, welke hij nog tot 1936 hoopt te besturen. Ooes heeft twee geografische voordeelen.die immer te zijnen gunste zullen werken, lichtte Z.Edelachtb. toe het is n.l. de metropool van Zuid-Beveland en het centrum van geheel Zeeland. Zoo kwam er 'n eind aan het aangenaam onder houd, dat wij hadden met den heer G. A. Hajenius, den bekwamen stadsbestuurder, bij wien de Goesche belangen veilig zijn en die wij mogen het wel ver klappen ook nogal eens als mentor optreedt voor jongere collega's op Zeelands grootste eiland. No. 52 VRIJDAG 25 MEI .1934 gunningen. Daar de voor bebouwing geschikte oppervlakte uitgeput is, zijn er momenteel voor stellen bij het ministerie aanhangig gemaakt voor grenswijziging met Kloetinge. Vermoedelijk zal nu Goes weer zijn geleidelijk groeiproces kunnen gaan voortzetten. Vestiging van belangrijke instellingen heeft mede tot de ontwikkeling van Goes in de laatste jaren meegewerkt. Na de opheffing van het Rijkslandbouwproefstation In 1911 is de belang rijke Keuringsdienst van Waren, afd. Zeeland, in dat gebouw ondergebracht. De gemeente bouwde voor den rijksbelastingdienst een prachtig kantoren complex op het Ravelijn, tegenover de bloeiende Rijkslandbouwwinterschool. Het was ook in de na-oorlogsche jaren, dat te Goes de Raad van Arbeid gevestigd werd en de Vakschool voor meisjes. De Ambachtsschool kwam tot nieuw leven het aantal leerlingen breidde zich zóó uit, dat in 1930 tot den bouw van een nieuwe, groote school werd over gegaan. Nog memoreeren wij den bouw van twee moderne ziekenhuizen 'n gemeentelijk en 'n katholiek, beide in 1926. Veel voordeel kreeg Goes door de nieuwe On derwijswet, die o.m. bepaalde, dat 'n gemeente verplicht was tot het storten van bijdragen voor de kinderen der ingezetenen, die scholen in andere plaatsen bezochten. Tot dan toe had Goes met zijn vele onderwijs-inrichtingen geen verhaal gehad op de talloozen uit den omtrek, die hun kennis kwamen vermeerderen ten koste der Ganzestad. Tot vrijwillige subsidies waren de om liggende gemeenten nooit bereid geweest. Alleen Kapelle gaf jaarlijks één rijksdaalder subsidie aan de Ambachtsschool Ook de middenstand te Goes ging met zijn tijd mee en oefent daardoor groote trekkracht op de kooplustigen der beide Bevelanden uit. Momenteel wordt de algemeene welvaart natuur lijk gedrukt dooj de ma laise, hoewel de, werkloos heid te Goes niet dien schrikbarenden omvang kreeg als elders. Toch eischt haar bestrijding, zoowel via Burgerlijk Armbestuur als door het De heer F. de Soomer, kunstschilder te Goes, legt de laatste hand aan het mooi geschilderde portret van burgemeester Hajenius in ambtsgewaad. K. Afbeelding van 200 jaar geleden van de Groote Markt, het Stadhuis en de Groote kerk te Goes. Tegenwoordig gezicht op Groote Markt met Stadhuis en Groote kerk. Het fraaie koperen hekwerk in de hal van 't Raadhuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9